Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava notebooku, jaký servis zvolit + Vaše zkušenosti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MilanBarta



Založen: Aug 28, 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Kutná Hora

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 11:45    Předmět: Oprava notebooku, jaký servis zvolit + Vaše zkušenosti Citovat

Na mém notebooku Apple MacBook Pro se vyskytl problém s grafikou nvidia 8600GT a co jsem prošel zahraniční fóra tak jediná možnost je výměna grafického čipu a budu tedy muset vyhledat odborný servis.

Po dlouhém prohledávání servisů na internetu, jsem si položil otázku...který servis teď zvolit? A proto jsem založil tohle téma.

Po přečtení několika informací jsem hned zavrhnul ABAX.
Dobře na mě zapůsobil NTBservis a NBservis + mnoho dalších...

Moje otázka na Vás tedy zní jaké máte se servisy zkušenosti a jaký můžete doporučit nebo nedoporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 12:04    Předmět: Citovat

Kazdopadne servis pro MAC nicmene sem mel tu cest uplne se stejnou zavadou po otevreni a odspoubovani chlazeni CPU,CHIPSETU a VGA mi bylo jasny proc je grafika mrtva,teplovodiva stribrna pasta byla nablemcana po celym chipu grafiky a spojila vodive i kondenzatory co byly na vrchni strane.Chladit to ani poradne nemohlo protoze grafickej chip byl nizsi nez dalsi dva a rozdil byl dohnanej vrstvou pasty.

Zkus to rozebrak a kouknout jestli nemas to samy,jinak asi zbernej dvur.Majitel toho myho MACa ho poslal do servisu a ve finale ho prodal na dily protoze se mu to nevyplatilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5236

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 12:09    Předmět: Citovat

dj_rizek: ta grafika je mrtvá, protože je z vadné série ne kvůli pastě.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 12:28    Předmět: Citovat

Nevím jak MAC ale jiné NTB řeší jejich značkový servis obvykle výměnou MB, takže oprava je nerentabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MilanBarta



Založen: Aug 28, 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Kutná Hora

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 13:42    Předmět: Citovat

Vyměnit celý Motherboard se samozřejmě nevyplatí, ale výměna samotné grafiky ještě ano a co jsem si tak přečetl, tak by to bylo kolem 3500kč což je ještě přijatelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 14:02    Předmět: Citovat

Jo, na to jsou značkové servisy expert jeden vedle druhého. Cena nové desky je 3200 Kč plus práce a celkem za 4500-5000 Kč. Takže nabídnou výměnu "grafiky" za 3500 Kč, dají tam novou desku (rozuměj opravenou) a starou si nechají na další opravu. Člověk se jim ale nemůže divit, musejí dnes z něčeho taky žít. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34100
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 17:28    Předmět: Citovat

No a davaju na to zaruku? Alebo urobia len reflow, aby to chvilu fungovalo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 17:47    Předmět: Citovat

Ale to víš, že dávají. Podle zákona na opravu 3 měsíce. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 18:03    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
dj_rizek: ta grafika je mrtvá, protože je z vadné série ne kvůli pastě.


Nevim o jaky konkretne mluvis ale v mym pripade to bylo chlazenim ne vadnou serii nehlede ze Nvidia v nem byla ale nevim zda 8600GT,kdybych to tenkrat vyfotil hned by to bylo jasny kazdymu kdo videl usmazenou grafiku se zadrenym chladicem ale to je jedno,slo jen o to co jsem mel tu cest u MACa za nekrestansky penize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5236

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2011, 19:22    Předmět: Citovat

Celá řada 8, a část 9 od Nvidie je vadná. Z výroby. Ale to už je stará věc.
Byl k vůli toho i nějaký soud.

rnbw: ona ani výměna není moc výhra. Teď jsem měnili nějaké čipy a vracelo se nám skoro vše zpátky. Až pak z dodavatele vylezlo že nejsou až tak nové jak tvrdil ......

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18695
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 6:25    Předmět: Citovat

A z nedávného pohledu na záruku na 3 měsíce za 4500Kč je popelnice , nebo nešťastník na Aukru nejlepším řešením .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanBarta



Založen: Aug 28, 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Kutná Hora

PříspěvekZaslal: po srpen 29 2011, 11:34    Předmět: Citovat

Tak už mám vyjádření z NTBservis.cz a za výměnu čipu včetně práce chtějí 3500,- Kč včetně DPH se zárukou 6 měsíců. Ještě čekám na vyjádření NBservisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OvalOval



Založen: Mar 08, 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2013, 12:16    Předmět: Citovat

NBSERVIS = já už nikdy!!!!! recenze, zkušenosti
Vážení přátelé, rád bych se s Vámi podělil o svou čerstvou zkušenost s firmou NB SERVIS, konkrétně s její pobočkou v Eliášově ulici, vedenou manažerem panem Sedláčkem.
Pro úvod: Vlastním Macbook late 2008, a jelikož se mi v poslední době začal dost zásadně zpomalovat ( přestože operační paměť jsem už dávno upgradoval), rozhodl jsem se neinvestovat do nového, (i když velká chuť by byla) ale zaplatit někomu, kdo mi s tím poradí a když se to vyplatí tak zaplatit výměnu opotřebených součástek, případně vyčištění, nebo tak něco. Nejprve jsem se snažil někoho takového objevit na doporučení, následně jsem podnikl výpad do kyber prostoru a našel tam odkaz na výše zmíněnou firmu (líbilo se mi, že mají opravnu kousek od metra a na první pohled to vypadalo, že ví o čem mluví). Pro jistotu jsem se emailem optal, kolik si za diagnostiku účtují (odpověděli že je zdarma)a následně jsem se na pobočku vypravil. První dojem nic moc, prodejna, jako každá jiná, ale nešel jsem tam kvůli mramoru na podlaze, ale abych si nechal poradit a opravit poč. Pan Sedláček mě nepřivítal nějak radostně, ale chápu, že když Vám obchod frčí, tak se snažíte dostat přímo k věci a na kudrlinky není čas. Následující události bych raději podal formou rozhovoru, pro lepší ilustraci.
manager pan Sedláček (dále jen mpS): „Co byste rád?“
Já: „pomalý poč, potřebuju poradit „- podávám ho mpS do ruky
mpS: „Že vy ste ho těch pět let ale vůbec nečistil?“ – téměř zhnuseně ho zkoumá
já:/omluvně/ „No, ne, fungoval mi super, tak jsem to neřešil. Teď tak nefunguje, tak to řeším….“.
mpS: tiskne přijímací doklad a následně mi ho podává-“Tady mi to vyplňte, jméno, kontakty, podpis“
já: vyplňuji a podávám mpS.
mpS: „oK, do tří pracovních dnů (nesl jsem ho tam v pátek 22.2.2013 kolem 14.hod) se Vám ozvem a dáme vědět, co mu je a jak to budeme řešit“
já: „nešlo by to dříve? Dělám z domova a jsem na něm existenčně závislý“
mpS: „do tří pracovních dnů se ozveme….“
Já: „díky a naschle….“ Odcházím, a doufám, že to bude v pohodě.
Uterý, 26.2. 16.30 hod, zatím se mi nikdo neozval, práce mi stojí, tak cvičně zkouším volat do NBs. Nikdo nebere.
Středa, 27.2. cca 11.hod, znovu volám , tentokráte úspěšně.
Já:“ Dobrý den, minulý týden v pátek jsem k Vám dával počítač, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá?“
mpS:“ zatím jsme neměli čas to řešit, jak jsem Vám říkal, máme na to od dne podání tři následující dny“
já: /prosebně/“ok, ale nešlo by to nějak urychlit, jsem na něm existenčně závislý a potřebuju pracovat…“
mpS:“ pane, takový jsou všichni, všichni to chtěj hned. Dneska se Vám ozvem co a jak.“
Já: „Ok, díky a nashle“
Čtvrtek, 28.2., nikdo se neozývá
Pátek 1.3. /tedy přesně za týden/jdu kolem 12.hod na pobočku v Eliášově.
Já: „dobrý den, jdu si pro svůj počítač“
mpS: „Máte od něj ten papír?“
Já: podávám mu ho…
mpS: Dívá se po místnosti, kde ho nenachází, odchází do zázemí, za chvíli se vrací s compem do místnosti, „My jsem Vám volali, že je to nachystaný?“
Já:“nevolali, při předání jste říkal, že do tří dnů mi dáte vědět, co s ním je a jak to budeme řešit“
mpS: beze slova vysvětlení, nedej bože omluvy-“ Takže si ho chcete odnést?“
Já:“ Ano“
mpS: vyplňuje výdejový formulář „tady mi to podepište“
já: podepisuji a beze slova odcházím
Shrnuto podtrženo, této firmě po ubezpečení při předání, že první diagnostika bude trvat max 3 dny (původně jsem počítal, že to bude pá, po, ut – ale moje blbost, měl jsem si to ověřit) a po jedné tel. urgenci (chápu, že je lepší se vždycky slušně připomenout, každý máme hodně práce a zapomenout může každý) trvá aby odnesla poč z jedné místnosti, do druhé, dala na něj folii na kterou napsala číslo 404 přesně jeden týden.
Asi si to můžou dovolit, já bohužel ne. Za ten týden jsem přišel cca o 10 000,- Kč výdělku, který jsem nemohl realizovat, dalších – 3 000,- Kč jsem v tom za náklady, které mám s provozem živnosti. Nehledě na fakt, že jsem se celou dobu cítil jako kus hadru a ne zákazník, který nese do firmy peníze. Na druhou stranu jsem získal možnost se pocvičit v trpělivosti, další životní zkušenost a díky mpS i zřejmě možnost splatit svůj karmický dluh společnosti. Doufám, že čtenáři tohoto článku, stejnou zkušenost nebudou muset podstoupit.
Takže díky pane Sedláčku, jsem Váš věrný fanoušek!
Zdraví Vás
Ondřej Valoušek
Ψ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2013, 15:11    Předmět: Citovat

Nestěžuj si, pět let ho nedáš vyčistit a pak chceš rychlovku po servisu. (to je jak v Praze) Laughing
Ale doopravdy, co máš za živnost, že nemáš na další PC či NB ? Píšeš, že vyděláváš 40 tKč měsíčně, tak doporučuji nějaký NB od Asusu či HP, dnes jsou do 10 tisíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2013, 15:26    Předmět: Citovat

Súhlas s p32. Ja nechápem ľudí, ktorí sa ku kompu (ale aj k iným veciam) správajú ako p. Valoušek. Pritom stačí raz za čas skontrolovať nasávacie otvory, u stolového PC aspoň raz za polrok vyfúkať od prachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund