Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Generátor obdelníkového průběhu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RadekF



Založen: Feb 27, 2013
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 23:30    Předmět: Generátor obdelníkového průběhu Citovat

Dobrý den. Velice moc prosím o radu. Potřeboval bych zbastlit nějaký generátor, který by dokázal generovat průběh na obrázku. Tu část signálu se dvěma jehlama - obsazeno -. Jedná se o signál vysílaný zátěžovým čidlem sedadla spolujezdce do řídící jednotky airbagů. Čidlo mi odešlo tak potřebuji nějaký emulátor který pošle do jednotky signál že sedadlo je obsazené pasažérem a airbag při nárazu bude aktivován. Seriově vyráběný emulátor na mazdu 6 je docela drahý. Nebo spíš pokud by byla možnost to zbastlit tak raději bych takto... Na netu jsem neco našel ale nepřečetl jsem žádné hodnoty. Jen kristal dva IO a par drobností.
Byl bych neskutečně štastný a vděčný kdyby si nekdo věci znalý našel chvilinku a třeba mi i škrtnul nějaké schema. Nebo budu velice rád za jakoukoliv radu.
Prosím pomozte.
Velice moc děkuji.



oscilo.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  oscilo.png
 Velikost:  284.44 kB
 Staženo:  139 krát


mazda_ymkfuP2RQQ0z_medium.jpg
 Komentář:
Zde je to co jsem našel na netu. Nějaký ten emulátor.

Stáhnout
 Soubor:  mazda_ymkfuP2RQQ0z_medium.jpg
 Velikost:  30.27 kB
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 23:34    Předmět: Citovat

Neměl by to být problém, kdybys ovšem znal časování. Nebo měl jeden dobrej kus na otestování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34105
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 23:38    Předmět: Citovat

Tu maju za liter: http://eshop.autoelectronic.cz/mazda-seat-emu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekF



Založen: Feb 27, 2013
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 23:47    Předmět: Citovat

Hmm to je špatný. Bez časování je to marný což? Nechce se mi ale asi budu muset koupit ten emulátor z příspěvku od rnbw. Protože ta hovadina cela stoji 15000 Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekF



Založen: Feb 27, 2013
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 0:01    Předmět: Citovat

Teď mě tak napadá nedalo by se to časování nějak spočítat z toho zobrazení osciloskopu? Asi plácám hlouposti nevím. Jsem jen opice co se naučila vyleptat vyvrtat a zaletovat... možná ještě se zorientovat v schematu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 0:06    Předmět: Citovat

Ani jsem si prve nevšiml, že tam jsou časy. Vypadá to, že šířka impulsů bude cca 100 ms. Nicméně za 1000,- bych koupil to ověřený udělátko a je pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 11:01    Předmět: Citovat

zvedavost mi neda sa neopytat, ci sa neda vymenit to zatazove cidlo? ci to je "nedelitelnou sucastou" sedadla a teda nevymenitelne? lebo tak ma napada, ze ak mas aj vyhrievanie prednych sedadiel, tak ak je zapnute a nikto tam nesedi - tak nehreje - teda aspon v mojom aute, ked das emulator tak asi potom hriat bude aj "naprazdno" ci trepem sprostosti? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 22:19    Předmět: Citovat

Tohle zvládne snad každej jednočip a změřit frekvenci kdokoliv, kdo má rozumnej osciloskop.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2013, 10:14    Předmět: Citovat

Prípadne pozrieť po Číne, či niečo podobné nerobia aj na Mazdu:
http://dx.com/p/bmw-and-mercedes-seat-occupation-sensor-emulator-green-190676

Mimochodom, jedná sa naozaj len o obdĺžnikový opakovaný signál? Nie je to nejaká forma komunikácie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekF



Založen: Feb 27, 2013
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 22:30    Předmět: Citovat

Ja vím, že se to dá koupit a děkuji všem co mi poslali nejaké stránky s těmito emulátory. I tak, abych si něco dokázal, nejraději bych ho vlastnoručně zbastlil. Very Happy No ale vidím to tak, že to asi nedopadne... Jinak bohužel žátěžové čidlo není samostatně vyměnitelné. Dá se vyměnit pouze celé sedadlo které výjde na cca 14-15 tisíc a to se mi fakt dávat nechce Sad Vyhřívání nemám, tak je mi celkem jedno, že si jednotka bude myslet, že je sedadlo stále obsazené. Hlavně aby to bylo bepečné pro spolujezdce. Myslím si, že nejde o žádný druh komunikace mezi dvěma Ř.J. Nejsem si jistý u mazdy ale vím z práce, jelikož jsem autoelektikář, že u spousty aut jde pouze o jednosměrný tok informací. Buďto obsazeno nebo neobsazeno. 3 piny +,- a signálový. Žádné CAN-BUSové vedení tam není.
Prozatím Vám všem mnohokrát děkuji za užitečné rady. Když někoho ještě něco napadne budu moc rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34105
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:11    Předmět: Citovat

Pocul som, ze v Mazda servise to vedia nejako vyriesit s tym, ze ti daju podpisat papier, ze suhlasis s tym, ze airbag vystreli aj ked tam nikto sediet nebude. Otazka je, kolko to stoji. Neviem, ci pouzivaju nejaky vlastny emulator alebo sa zmeni nieco v riadiacej jednotke airbagov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 10:04    Předmět: Citovat

Z jiné strany - kdyby ten bastl při havárii selhal a spolujezdec to odnesl, tak si koledujete o kriminál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34105
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 15:32    Předmět: Citovat

Ano, to je dost problem. Preto sa mi pri tom jednom emulatore nepaci zmienka o tom, ze sa da nastavit tak, aby emuloval aj prazdne sedadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekF



Založen: Feb 27, 2013
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: so březen 09 2013, 10:03    Předmět: Citovat

Ano je pravdou, že v origo mazda servisu si nechaji podepsat papír ale jaký přesně zákrok udělají, nevím. Změna v HW Ř.J. je nesmysl, možná snad diagnostický zásah do SW ale za svoji autoelektro praxi jsem se s ničím podobným nesetkal a neni ani možné v této Ř.J. provádět takovéto kódování nebo programování. Třeba v jednom nejmenovaném originálním servisu a i v neoriginálních bastlservisech, co jsem prošel jsme tento problém řešili na přání zákazníka co nejekonomičtěji tak, že pokd má zátěžové čidlo pouze dva vodiče, vrazil se do konektoru vedoucí k Ř.J. odpor urité hodnoty, zamotalo izolepou a diagnosticky zkontrolovalo... Kde je více vodičů jako třeba u mojí mazdy, musí se použít emulátor. Nebo sedadlo za 15tis. Sad Pokud by bastl selhal rozsvítila by se kontrolka airbagu a celý systém SRS tedy airbagy by byl deaktivován a neodpálil by se žádný airbag při nárazu. Je to docela chytrý systém, například: zjistí to třeba podpětí akumulátoru, jakýkoliv přechodový odpor kdekoliv ve vedení v konektorech a podobně. Kontrolka se rozsvítí při sebemenší malicherné chybce. Takže, kdyby byl problém s čímkoliv v systému zahlásilo by to chybu. Je to takhle nastavené záměrně, vždyť na tom můžou záviset životy... On ten, ať už bastl, emulátor nebo zátěžové čidlo nemají na starosi přímo aktivaci roznětky bagu. To by musela být velká souhra náhod, aby to odešlo asi zlomek sekundy před nárazem do protijedoucího kamionu Very Happy Od tohoto jsou po autě rozmístěná čidla nárazu a v Ř.J. je také čidlo přetížení a právě tyto snímače jsou důležité a pro odpal bagů směrodatné. Ale náhody se dějí. Může odejít cokoliv kdykoliv. K tomu emulování prázdného sedadla. Jde o to, že například když se usadí dětská sedačka na př. sedadlo, musí se deaktivovat airbag. To má na starosti buďto zátežové čidlo v sedačce, které pozná zda je tam sedačka nebo řiť člověka anebo manuální deaktivace pomocí vypínače, většinou v přihrádce spolujezdce. Ať tak nebo tak pokud je spolujezdcův bag deaktivovaný, stále svítí na většině vozů nepřehlédnutelná oranžová kontrolka passenger airbag OFF. A na přístrojové desce u většiny aut i červená kontrolka závady airbagu. No, každopádně airbagy mi přestaly fungovat den po koupi vozu. Řekl jsem si, že to bude nějaká hloupost na tohle přece auto nejezdí to opravím. Klasika, když mechanik kupuje auto Very Happy Very Happy No a nefunguje mi to ani ted po 5 letech. Sad Tak bych v rámci úspor a vlastního zabavení chtěl zhotovit ten emulátor, aby to konečně začalo fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekF



Založen: Feb 27, 2013
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 20:20    Předmět: Citovat

Prosím poraďte někdo... Jsem ztracen, nemohu na netu najít něco co by mi pomohlo rozlousknout můj problém. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund