Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Galvanický oddělovač /antenní/
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 699
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2013, 20:25    Předmět: Galvanický oddělovač /antenní/ Citovat

Chlapi může mi tu někdo popsat či znázornit čím se odděluje např. kupovaný galvanický oddělovač ,mám zato že se oddělí pouze zem /kostra/ nějakým kodanem,dal jsem 100pF ale to zase potlačilo natolik signál že obraz u DVB-T na rozvodu bytové STA nenaběhne ,jinak napřímo bohužel nežádoucí brum díky potenciálu země.Díky za rady či doporučení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: po únor 18 2013, 20:27    Předmět: Citovat

odděluje se i signál, 10n oba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19599
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po únor 18 2013, 20:44    Předmět: Citovat

Ovšem.
Někdy stačí kapacity uvedené v článku o zemních smyčkách, tedy většinou.
Jsou ovšem přijímače, k nimž pro co nejmenší ztrátu úrovně signálu je třeba použít kapacity i 5x větší.
Pro kmitočet sítě to představuje pořád ještě velmi vysokou impedanci, takže to zvětšení kapacity vadit nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po únor 18 2013, 21:25    Předmět: Citovat

No podle mne GALVANICKÝ ODDĚLOVAČ musí sám oddělit oboje . Jinak jest to výhybka .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2797
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2013, 22:35    Předmět: Citovat

Ono taky záleží na provedení.
Když tam někdo nacpe kondenzátor s dlouhými vývody, může to dokonale zabít.
Nevhodnost svitkového kondenzátoru snad připomínat nemusím!

Měl jsem tu několik kousků, většinou jsem je rozdal, byly "ze šrotu", z přístrojů z jisté doby, kdy to výrobci dávali na vstup...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12101
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 0:00    Předmět: Citovat

mám dobre zkušenosti s dvouotvorovými ferritovými jádry
stačí 2x 1,5 závitu na středním sloupku, samozřejmě drátem s dobrou izolací . . .
. . . a od brumů je pokoj !
průchozí útlum signálů zanedbatelný . . .



dvouotvorove-ferritove-jadro-oddelovac.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dvouotvorove-ferritove-jadro-oddelovac.JPG
 Velikost:  20.49 kB
 Staženo:  91 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19599
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 6:57    Předmět: Citovat

To je jako s těmi kondíky, které jsou žádoucí z dobré vf keramiky (a s co nejkratšími vývody, pochopitelně): ne každé feritové jádro je k tomu vhodné, takže nutno vyzkoušet, jestli umí všechny kanály, které jsou v místě potřeba.
Asi jsem měl smůlu na pár starých symetráků, ze kterých jsem je vzal - v pásmu UHF jsem končil kolem 30. kanálu, pak už se na to nedalo koukat, ale vyšší kanály mi chodily přes trafíčko namotané na špačka voskové pastelky dvoulinkou dlouhou asi 8 cm, pěkně závit vedle závitu, jenže skrz toto tráfko neprošly kanály VHF a kabelovka taky nic moc.
Takže volba materiálů a prostorového uspořádání hraje dost důležitou roli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 699
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 7:49    Předmět: Citovat

Hm no děkuji za příkladné rady ale jak vidím je a bude to docela alchymie ono je to vždy versus útlum signálu / potlačení brumu ze sítě takže o laborování mám postaráno a jak píše Hill ani ten symetrizák pro UHF /ten užší/ není zárukou odstranění problému ale asi tak abych popsal celý můj případ,provedl jsem ve svém bytě rozbočení signálu z STA abych mohl kromě obyváku sledovat TV také v dalším pokoji kde jsem musel použít cca 12m koaxu jenže ejha 3 mux z Ostravy mi nešel naladit a už jsem tušil kde tlačí bota protože v obyv.pokoji šlo vše ok ,tak jsem to pořešil tím že jsem ted koupil aktivní rozbočovač 2x 5-8dB a 1x5-12dB pod ozn. ARA 1/3 F ,problém jsem sice odstranil signál ok ale přidal se ten nepříjemný brum ve zvuku.
Spíše by mě zajímalo co zázračného má ten výrobce galvanických článků osazeno,koupit ho není problém ale vyhodit 2 kila se stejným výsledkem a jen aby pak ležel v šuplíku není moc ořechové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19599
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 8:22    Předmět: Citovat

Udělej to s kondíky - do živého vodiče dej nějakých 4n7, opletení rozděl na dva nebo tři prameny a každý spoj přes kapacity 6n8 až 10n (to kvůli některým LCD, které nemají příliš reálnou impedanci vstupu na dolním konci pásma UHF, pro většinu televizí i settopboxů stačí kapacity menší).
Napěťově stačí ty kondíky i na 40V, protože na vznik docela plnotučného vyrovnávacího proudu koaxiálem stačí necelý volt mezi zásuvkou kabelovky a síťovou zásuvkou. Kabel má odpor hodně malý, tak proto, ale ono tam o mnoho víc nebývá ani při rozpojení - jen máš v domě prostě dvojí zem a koaxiálem uzavíráš zemní smyčku. Skutečně stačí mezi těmi "zeměmi" vcelku nepatrný napěťový rozdíl.
Schválně si to změř, jaké střídavé napětí máš mezi prstencem anténního vstupu televize a pláštěm odpojeného koaxiálu. Řekl bych, že tam nebude ani celý volt. Špičky ale nenaměříš, kvůli nim je proto lepší ty kondíky napěťově předimenzovat aspoň na těch 40V.

Nebo, jestli můžeš někde ze staré televize, která měla kostru spojenou přímo se sítí (například C110, C424, C429, Standart...), tento oddělovač vybrat, měl bys po starosti: v nich je vestavěný tento oddělovač už z výroby přímo u anténního konektoru a jeho kondíky jsou dimenzované nejméně na 1,5kV kvůli ochraně před dotykem, protože, zvláště u těch černobílých, bývala na kostře tvrdá fáze podle toho, jak se vidlice zasunula do zásuvky (u barevných přes diodový můstek, takže tam to bylo jedno; jenže můstek vůbec žádnou ochranu před dotykem neposkytuje).
V tomto případě takové napětí na kondíkách ani zdaleka nehrozí, ale když už by byly....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 8:26    Předmět: Citovat

Ó jak jednoduché to bylo s izolovanými CRTčky , měl jsem 4 v panelu a bez problému ... Very Happy Na baráku pro sebe to provedu nenormově .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12101
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 8:36    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
ale vyhodit 2 kila se stejným výsledkem a jen aby pak ležel v šuplíku není moc ořechové.

tak drahé to není . . .
http://www.ame.cz/antenni-IEC-filtr-cerny-galvanicke-oddeleni-anteny-_d181898_10699.aspx
http://www.ame.cz/antenni-IEC-filtr-kovovy-pro-100Hz-TV-galvanicke-oddeleni-anteny-_d181543_10699.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 699
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 8:52    Předmět: Citovat

To Hill děkuji za učebnicový rozbor ano pozkouším a uvidím něco snad najdu ve sklepních zásobách z dřívějších časů,jinak mám u té problematické větvě napíchlou obyčejnou 50 HZ CRT TV jo a na ok1hga k tomu jsi jaksi pozapoměl přípočítat 120,.Kč za poštovné Rolling Eyes takže jseš zase na 200,-jak jsem řekl,ale to není ten hlavní důvod podstaný je výsledek a pokud to nemám odzkoušené že to bude uspokijivě fungovat u mě a odstraní to ten nešvar pak je to jiná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 9:17    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
stačí 2x 1,5 závitu na středním sloupku

To, co jsi nakreslil, jsou 2 x 2 závity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4214
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 9:19    Předmět: Citovat

Já sám za sebe mohu doporučit ten z prvního odkazu. Odzkoušeno xx kusů a zatím bez problémů. Cena je podle mě dobrá a krabička cigaret + několik piv v hospodě vyjde rozhodně na víc. Prostě všechno něco stojí a je třeba se rozhodnout podle toho, do čeho se komu zdá tahle investice výhodnější..

.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 19 2013, 9:22    Předmět: Citovat

To, co nakreslil, tak je 1,5 závitu. Kdyby to měly být celé (2) závity, tak by konec musel končit tam, kde závit začíná. A tady končí na protější straně v polovině. Možná plete to, že jsou vyvedené jedním směrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund