Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spouštení topeni originalní dálkou?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fordak



Založen: Dec 08, 2012
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 14:26    Předmět: Spouštení topeni originalní dálkou? Citovat

Dobry den,páni bastliri.
Mel bych tady takovy problemek,mohl by mi nekdo poradit.
Mam ve fordu galaxy prihrivac vody,ktery jsem si zapojil jako nezavisly ohrev vody,spinacem tedy mohu zapnout naftoveho budika bez nutnosti nastartovaneho motoru.Rad bych zapinal i dalkove,staci z okna domu,tedy vzdusna vzdalenost ca.40 m.Chtel bych vyuzit stavajici dalkove otvirani a zavirani dveri originalnim vysilacem,s tim ze bych nejaky obvod,pribaslil na privod k centralnimu zamykani.Nemel by nekdo nejaky napad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 14:33    Předmět: Citovat

Záleží co je tam za centrál, bude potřeba vyřešit vypnutí po určitém čase, při nízkém stavu baterie a tak..
Soused to napáchal naférovku na motorek kompresoru centrálu a to tak, že 3x musí zmáčknout [zamknout] blikne levej blinkr a bufik se spustí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fordak



Založen: Dec 08, 2012
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 15:04    Předmět: Citovat

Neco takoveho jednoducheho jsem myslel.
Jinak v podstate staci prihrivac jenom zapnout,ca.15 minut pred odjezdem,dnes vyzkouseno rano teplota -8,zapnul jsem prihrivac rucne v aute,sel jsem do kramu,po navratu ca.15 min jsem odjizdel,start na drc/je to tdi PD/,predehraty motor dle budiku 60 stupnu/v realu to bude mene/,po priblizne 5 km jsem prihrivac rucne vypnul.Prihrivac ma svoji vlastni ridici jednotku,ktera si podava naftu a ridi naftove cerpadelko,v pripade prehrati,nebo dosazeni ca.90 teploty se sam vypne.Myslim ze ma i funkci vypnuti pri poklesu napeti site,ale to jsi nejsem jisty.
Central bude mit asi dva privody na zapnuti a vypnuti,jeste jsem to nezkoumal,jedna se o ford galaxy 2001,vse je tam z koncernu VW,vcetne elektriky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 16:07    Předmět: Citovat

Zdravím, přihřívač pravděpodobně nemá svoje oběhové čerpadlo, takže se musí doplnit do okruhu topení. Mám to nainstalované s hodinami 1533, jež mají 4 vývodový konektor, sepnou si po w-busu topení, sepnou oběhovku a ventilátor kabiny a odčasujou si 30min apod. Topení webasto thermotop zd se stará o režimy jako zapálení, snížený výkon do rozhoření, plný výkon a odvětrání komory. Bez oběhového čerpadla to funguje jen s čerpadlem motoru, tedy by se thermotop přehřál a hned se vypnul. Dálkový ovladač mám právě do vyvedeného tlačítka se symbolem plamínku, kde kontakt relé jej krátkodobě sepne. S externím časovačem jsem takhle schopen protopit celou noc, ale to tak akorá na 100Ah baterii. Tady je o tom hodně http://www.autosip.cz/autosip/5-NAVODY Hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 16:36    Předmět: Citovat

Mám taky Webasto a to má vlastní oběhové čerpadlo a externí podávací naftové čerpadlo, ale ovládané z něj.
Bere to celé kolem 10A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 16:42    Předmět: Citovat

Teď koukám do toho odkazu, pěkně vomaštěný ceny, nechtěl bych to kupovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fordak



Založen: Dec 08, 2012
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 17:04    Předmět: Citovat

Jak jsem jiz psal,komplet prihrev je zapojen a funkcni,vcetne pridavneho cerpadla,pro obeh vody.Galaxy II ho ma jiz od vyroby jako pomocne,mam vzadu v levem podbehu pridavne topeni,napojene na chladici obeh.Mohl jsem vse napojit i na ovladani klimatroniku,je to vse pripravene,akorat natahnout draty,potom by se spustil ofuk predniho skla.To je ovsem zbytecne a narocne na odber proudu,stejne tak velky vnitrni prostor nejde vytopit.Me to jenom ohriva chladici okruh,takze je bezproblemovy start v mrazech,po zapnuti ofuku celniho skla jde po chvilce vlazny vzduch.Je to jiz vyzkousene praxi,predelava si to takhle hodne majitelu techto vozu/sharan,alhambra,galaxy/.Ano,jsou originalni sady na predelani,vcetne spinacich hodin a dalkoveho spousteni,ale za par dratu,konektoru,relatek a hodin nebudu utracet temer 10 000 kc,kolik stoji kompletni sada.Jak jsem jiz psal,vse ohledne prihrevu mam hotove a funkcni,jde mi jen o to,zda to budu muc spoustet originalni dalkou.Mel jsem namysli,treba trikrat po sobe zamknout auto dalkou a spustil se prihrev.Proste se sepne spinac,jako bych ho sepnul ja,rucne.Doufam ze to pisu dost srozumitelne,nedokazu se dost odborne vyjadrit,jak to jiz byva,kdyz se neco bastli.Jinak uvazuji o vysilaci a prijimaci od flajzaru,ale radeji bych to pribastlil k puvodnimu dalkovemu,je to navic ovladani na klicich a dalsi el.obvod v aute.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 18:21    Předmět: Citovat

Napojit na motorek nebylo moc složité, nějak takhle to mohlo bejt zapojený, ale jistej si fakt nejsem.


dalkac_buf.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dalkac_buf.PNG
 Velikost:  12.75 kB
 Staženo:  120 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 19:38    Předmět: Citovat

Přihřívač u PD motorů se spouští sekvencí po WBUS z řídící jednotky motoru, pro další by to chtělo znát typ a výrobní číslo přihřívače, ... proto ty oválné hodiny. Opravdu je tam elektrické oběhové čerpadlo? Přihřívač má velice podobný tlumič hluku nasávaného vzduchu.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2012, 0:24    Předmět: Citovat

Mám pocit že po WBUSu si ho řj motoru pouští když je aktivní, tzn. je klíček v zapalování, jinak je řj motoru mrtvá a právě proto je webasto spustitelné vstupem a i takto to Fordak popisuje.
U TDiček se sériově montovaným příhřevem bez hodin ho řj motoru zapíná když je venkovní pod 5° a voda má méně než 70°.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fordak



Založen: Dec 08, 2012
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2012, 9:21    Předmět: Citovat

Pratele,dekuji za Vas zajem,ale zbytecne diskutujeme nad vyresenou veci.
Jak jsem jiz psal,rucni spousteni a provoz prihrivace,bez nutnosti nastartovaneho motoru mam vyreseno.Jinak se jedna o prihrivac Eberspächer D5Z,je spinan,jak jiz uvadel kolega kolem 5 stupnu,pres cidlo v mororovem prostoru a +12 signalem z beziciho alternatoruPokud se na privede + 12 V na ridici jednotku prihrivace,jako ze je zima a bezi alternator,prihrivac se rozbehne.Zasilam schema,jak to vypada.Za ten zaslany obvod od Jenda KL dekuji,jenom je pro me malo podrobny,neznam hodnoty soucastek.Zkusim se poptat ve svem okoli,na nejakeho sikovneho elektronika,zda by mi to mohl zkonkretizova,nebo nekdo z Vas sikovnych?



schema D3W-Z po upravě.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema D3W-Z po upravě.JPG
 Velikost:  99.25 kB
 Staženo:  172 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund