Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dropbox
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17957
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2012, 0:12    Předmět: Dropbox Citovat

Ahoj!
Potreboval bych poradit s Dropboxem. Pristup mam na sdilenou slozku jednoho spolku, kam jsem byl pozvan. Kvuli tomu jsem musel vytvorit email adresu, kterou na nic jinyho nepouzivam. Ten pristup bych ponechal jak je, chodi perfektne.
Potreboval bych ale vytvorit dalsi pristup pres jinej email, proste svoji soukromou slozku, kde bych mel uloziste, kdyz jsem na cestach. Nejak ale nemuzu prijit jak na to. Jiz nainstalovany Dropbox me stale tlaci do ty spolkovy. Jde vubec na jedny IP adrese udelat dva nezavisly pristupy? Radsi se ptam, nerad bych rozstoural pristup na tu spolkovou. Bezpecnost ulozenych dat tady neni problem.
Diky za radu, Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4021
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2012, 17:05    Předmět: Citovat

Jestli se nepletu, tak si po přihlášení založ nějakou další složku, ale nepovoluj pro ni sdílení. Já to tak mám a ostatní složky nejsou ovlivněny.
Na dalším svém počítači nastavíš stejné přístupové údaje a tím se k této nesdílené složce také dostaneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17957
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2012, 18:42    Předmět: Citovat

A to ti da dalsi 2 Gb nebo to ukradne z tech 2,5 Gb co uz mame ve spolku?
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4021
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2012, 18:48    Předmět: Citovat

Ty máš svoje bajty, administrátor konference má taky svoje. Takže Ti to neukradne nic. Všechno máš jen pro svoji složku. Ty jsi se přihlásil (na doporučení někoho) a Dropbox ti dá 200MB.
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2012, 21:45    Předmět: Citovat

omyl - pokud sdílíš složku, tak to ubere bohužel oběma (tzn místo pro tvoje věci je 2GB mínus to sdílený se spolkem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17957
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2012, 23:37    Předmět: Citovat

to czatlantis: Mas pravdu, to moje soukromo ukradne ze spolku. To ale nechci.
Nejde udelat neco jako druhej samostatnej Dropbox? Nebo muze byt na jedny masine vzdy pouze jeden?
Diky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2012, 12:30    Předmět: Citovat

Mělo by to být naopak - z tvých 2GB ukrádá ta soukromá složka...v opačným případě to sdílíš nějak špatně a nahráváš to tam do složky toho spolku!

Myslím že nejde mít dva dropboxy. Co ale jde je rozšířit si dropbox o další 3GB jednoduchým trikem, kdy využiješ jejich funkci na upload fotek/videí přímo z foťáku/flashdisku. Stačí mít na nějakým vyměnitelným médiu složku DCIM a v ní obrázky/videa, cca tak 3GB. Pak jak se tě windows při zapojení zeptají co dělat, tak vybereš dropbox a on si je nainportuje. Jak si je nainportuje, tak se ti objeví ve složce "camera uploads" na dropboxu a začnou se uploadovat. Z té složky je můžeš hned smazat a budeš mít 3GB k dobru. Kdyžtak tady té funkci se říká "camera upload" tak kdyžtak pohledej na netu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17957
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2012, 13:06    Předmět: Citovat

Camera upload vyzkousim, dik!
Ale nasel jsem tohle: http://semi-legitimate.com/blog/item/multiple-dropbox-instances-on-windows-7 Vypada to, ze to umi dva samostatny Dropboxy na jednom PC. Na me ale nak slozity. Embarassed Mam obavu, abych to nerozjebal az do uplny nefunkcnosti.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2012, 14:47    Předmět: Citovat

No já se právě bojím aby se to ka nějak nesesynchronizovalo dohromady nebo třeba všechno nesmazalo a přepsalo tím druhým účtem. Do toho bych raději nevrtal a přidal si místo přes camera upload nebo pozváním dalších lidí (500MB/duše až do max 16GB)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17957
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2012, 17:03    Předmět: Citovat

Tak Ti nevim, jak camera upload maka. Prubezne "prikladam" do slozky Camera Uploadet v Dropboxu vsecko mozny, obcas me zahlasi ze me zvetsil prostor a jede stale dal. Uz jsem z puvodnich 2,2Gb na 5,6Gb a stale jede dal. Shocked Akorat sileny doby nez se to uploudne a to mi pripojeni jede skoro 1Mb/s. Kdy se to zastavi, az na 16Gb? Wink
Bomba, tenhle prostor mi staci na leta. Pred casem jsem taky videl nekde na netu odkaz, jak nabrat pseudopratele a dokonce to skouslo i jejich neexistujici emaly. Ale bylo to jeste v dobe manik za 200Mb.
Diky Jirka
edit: Zastavilo se to na 5,9Gb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4021
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 09 2012, 9:23    Předmět: Citovat

czatlantis napsal(a):
omyl - pokud sdílíš složku, tak to ubere bohužel oběma (tzn místo pro tvoje věci je 2GB mínus to sdílený se spolkem)

To se právě obejde tak, že si založíš na svém účtu svou vlastní složku. Pak se to s tou společnou nemíchá. Velmi jednoduše se to provede na Total Comanderu, který zobrazí i složky z Dropboxu a jednoduše si vytvoříš pomocí F7 vlastní složku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2012, 12:46    Předmět: Citovat

Asi moc nechápu jak to myslíš. Samozřejmě vím, jak vytvořit další složku. Jenže ten problém co jsem měl na mysli je v tom, že když s někým sdílíš jakoukoliv podsložku, tak místo ztrácí oba - tzn když já mám 5GB místa, kamoš má 5GB místa a nahraju 1GB složku a nasdílím mu ju, tak oba budem mít už jen 4GB místa na další věci bez ohledu kdo komu co sdílí a kdo tu složku vlastní. Nebo máš nějakej jinej způsob jak obejít tady ten datovej limit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4021
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2012, 13:12    Předmět: Citovat

Každému uživateli po registraci vytvoří Dropbox složku s názvem Dropbox na jeho počítači. Do té se synchronisují všechny povolené cizí ale i vlastní složky. Je ale jen jedna každá konkretní složka na serveru Dropboxu, jakmile kdokoliv z Vás zapne počítač, tak se s ní synchronisuje složka v každém připojeném počítači. Má-li složka na serveru např. 4GB, tak se ti ve tvém i vzdáleném počítači nasynchronisuje na tutéž hodnotu (4GB). Limit na serveru je limitován tomu, kdo složku jako svoji vytvoří. Já mám např. svůj limit pouze asi 250 MB, ale zasynchronisuji se s celou konferencí, která má mnoho GB. A na to potřebuji ve svém počítači dostatek místa. Kromě toho mám vytvořenou svoji nesdílenou složku (složky), kterou mohu mít nejvýše do těch 250MB. Také ta je vytvořena na serveru a synchronisuje se po zapnutí mého počítače (nebo mých počítačů přihlášených stejným heslem).
S Camera upload nemám zkušenosti.
Náhled ve Tvém počítači může vypadat např. Takto:
moje privátní složka je vpravo nahoře, konference má složku vlevo předposlední atd.



priklad_dropbox.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  priklad_dropbox.jpg
 Velikost:  49.28 kB
 Staženo:  47 krát



Naposledy upravil jjilek dne st listopad 14 2012, 14:56, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2012, 13:40    Předmět: Citovat

No čéče teď fakt nevím...mám to naprosto stejně jako ty, ale ty GB se mi odečítají. Není to jen tak, že sis toho jen ještě nevšiml(a celkovýho místa máš dostatek, aby se tam vešla i ta sdílená složka)? Protože když se podívám na webu do nastavení, tak vidím toto. Jako místa mám dost, ale prostě za cizí sdílený složky se to místo odečte taky


dropbox_misto.PNG
 Komentář:
Dropbox odečítání místa i za sdílené cizí složky

Stáhnout
 Soubor:  dropbox_misto.PNG
 Velikost:  11.45 kB
 Staženo:  47 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4021
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2012, 14:05    Předmět: Citovat

To místo se Ti odečte na Tvém disku, tam se všechno překopíruje! Když se odpojíš od Netu, tak si to můžeš (po ukončené synchronisaci) všechno přečíst právě v Té složce Dropbox, která je na Tvém disku. Ta už po synchronisaci = překopírování na Tvůj disk nemá se serverem Dropboxu vůbec nic společného. To co ukazuješ, neznám, jak jsi to našel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund