Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odděleno: o Sonetech a B4
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2012, 20:59    Předmět: Odděleno: o Sonetech a B4 Citovat

Odděleno od vlákna s nabídkou elektroniky, překáželo to v přehlednosti.
Hill

judeware napsal(a):
Sonet B4. B4 byl určený k renovaci


. . . tak je to Tesla SONET B3 ??? nebo tesla B4 ???
to jsou docela rozdílné stroje!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr2101



Založen: Jan 22, 2012
Příspěvky: 12
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2012, 19:40    Předmět: Citovat

Zdravim,já bych měl zájem o RFT SC1810
Pokud by jste byl ochoten to poslat,vše co se toho týče zaplatím i za přístroj bych zaplatil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19579
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2012, 20:04    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
. . . tak je to Tesla SONET B3 ??? nebo tesla B4 ???
to jsou docela rozdílné stroje!

Ono se i bé čtyřkám zkraje říkalo Sonet, pak se na toto pojmenování poněkud zapomnělo a říkalo se jim jen Bé číslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2012, 0:22    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Ono se i bé čtyřkám zkraje říkalo Sonet, pak se na toto pojmenování poněkud zapomnělo a říkalo se jim jen Bé číslo.


to je pro mě naprosto nová informace.
ty první stroje B4 měly na sobě napsáno "SONET" ???
mám za to, že název a typové označení bylo jen Tesla B4 ANP220 a další verze Tesla B4 ANP221.

ANP220 a ANP221

. . . tak teda, co to nabízí ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6096
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2012, 14:32    Předmět: Citovat

B4 se nikdy neříkalo Sonet Rolling Eyes

Byl Sonet, pak v hodně kusech Sonet Duo (dvourychlostní) a ze stejné mechaniky vycházející stereofonní B3 a ten se skutečně jmenoval Sonet B3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19579
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2012, 17:26    Předmět: Citovat

Kdepak, pánové, na magnetofonu jsem to nikdy neviděl, ale na cedulkách na prodejnách normálně ještě dlouho psali "Sonet B4". Hádám, že ta setrvačnost byla celostátní, tolik prodavačů by si to iniciativně nepřidalo, kdyby jim to někdo ve velkoobchodním skladu nenapsal do papírů. Určitě to nebylo jen v Hořicích, Pardubicích a v Chebu, kde jsem nad těmi stroji za výlohou smutně slintal (rodiče byli toho mínění, že je to jen krátkodobá záležitost, stejně už jsem hrál na tři nástroje, tak proč utrácet za blbosti, že... až jsem si za výdělek z brigády v patnácti koupil B42 v bazaru a přestavěl ji, zjistili, že to tak úplně vyhozené peníze nejsou)
A dnes je jedno, zda to bylo na těch cedulkách napsané správně, jestli se Sonet vytratil s lampami nebo o něco později. Prostě to tak napsané bylo a věřte nevěřte - ani dnes to není poprvé, co někdo nabízí bé čtyřku jako Sonet B4.
U dalších modelů (B42, B41 atd.) jsem už slůvko Sonet nikde neviděl. Ani na prodejnách.
A ještě něco: Sonet B3 byl poprvé předveden na MSV v Brně v roce 1963. Někam jsem založil výstřižek z tisku, podle kterého se nejmenoval Sonet B3, ale měl úplně jiný název. Vzpomenete si někdo?
Ještě připomenu maličkost: univerzální hlava ANP935 vyvinutá pro tento přístroj se pak osazovala téměř 25 let... něco ve světě naprosto neobvyklého.

Jenže řešíme tu, co to vlastně Judeware nabízí: tak co - Sonet B3 nebo B4 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1311
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2012, 22:48    Předmět: Citovat

Magnetofon je typ B4. To "Sonet" ze mě vyklouzlo jako ze ženské, která označuje termínem "embéčko" každou Škodovku, nejenom veterána Š1000MB. Schválně si zkuste zadat do vyhledávače pevnou frázi "Sonet B4", kolik vyleze výsledků.

Sonet B3 mám taky, ale nedám a neprodám. Momentálně neseje, protože mu nežhaví lampy.


NZC130 převzal člověk jménem "Miri", psal jsem to 24.8.

RFT SC1810 bych zcela jistě prodal na Aukru za pár stokorun, navíc při jeho váze bude poštovné nejmíň 100Kč. Čili v případě takového "cenného" kusu (a jemu podobných s poměrně otravnou prací s balením a vyřízením zásilky) bych jednoznačně trval na nějakém "dárku" z dlouhodobé poptávky - sháňka MZ-800:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=49633
a uhradit vhodným způsobem dopravu k příjemci. Dárkem myslím nejlépe min. 2ks analogových sat. s OnScreenDisplay (jsou toho plné sběrné dvory). Na začátku tématu je zmínka o dárcích ze sběrných dvorů jasně uvedená.

Přednost má první reagující - SWITCH. Detaily v případě zájmu soukromě.

Petr de Zviqov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr2101



Založen: Jan 22, 2012
Příspěvky: 12
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 13:16    Předmět: Citovat

Ok chápu to.Omluvám se za dotaz.Onen cenný kus v podobném stavu jsem koupil právě na onom zmiňovaném Aukru za 54,-
Chtěl jsem ho jen pro to že bych si ze dvou dal dokupy jeden.
Ale nejde to,tak v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 15:44    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Byl Sonet, pak v hodně kusech Sonet Duo (dvourychlostní) a ze stejné mechaniky vycházející stereofonní B3


chyba !!!
Sonet B3 nebyl stereo !!!!!
Pouze měl, jako všechny další čvrtstopé magnetofony vyveden výstup přímo z hlavy na stopě, která zrovna nebyla přehrávána !!!!
Měl tedy možnost připojení odposlechového zesilovače AZZ941.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 16:02    Předmět: Citovat

doporučuji přečíst !

mimo jiné je tam napsáno:

V roce 1966 byla ukončena výroba magnetofonu Tesla Sonet B3. Nástupcem této populární řady se stala neuvěřitelně dlouhá modelová řada B4. Obsahovala 10 modelů, které se od sebe mírně lišily. Modelová řada "béčtyřek" se vyráběla v letech 1966 až 1973. Tím prvním byl již zcela tranzistorový model Tesla B4. Přístroj byl poprvé představen jako prototyp už v roce 1963, a to pod názvem Astra. Do výroby se dostal až v roce 1966 a se značně upraveným designem. Od předchozí řady Sonet, vycházející z jednotné mechaniky, se lišil zcela revoluční konstrukcí, osazením pouze tranzistory, malými rozměry a nízkou hmotností. Podle znalců magnetofonů patřil model Tesla B4 (příloha č. 1, 2, 3 a 4) k nejlepším monofonním kotoučovým magnetofonům n.p. Tesla.



doporučuji prostudovat celé, stojí to za to . . .

pan Ivo Mašek má dobré informace, ale o tom, že by se říkalo BéČtyřce Sonet, tam nikde nic není !!!!!!!
Nevím kde jsi na to přišel Hille . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19579
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 17:51    Předmět: Citovat

Při vší úctě k Panu Maškovi (jeho příspěvky na tom fóru čtu už dlouho a pozorně, nehledě k tomu, že už dávno před internetem, dokonce ještě dříve, než jsem si užíval Pardubic, jsem věděl, že B4 se nejmenovala Sonet) - on se nemaloval s vývěskami nad regály.
A prodavači tam napsali, co bylo v dodáku. Většině bylo jedno, jestli je to správně, někteří ani pořádně nevěděli, co prodávají (při dotazu na rozdíl: šlehač šlehá a mixér mixuje; byl jsem jako asi dvanáctiletý u toho, jak prodavačka na dotaz zákazníka, pardon: tehdy spotřebitele, jestli ta B3 je dvou nebo čtyřstopá, což jsem tehdy už věděl, protočila přepínač stop, spočítala jeho polohy a prohlásila, že je to magnetofon třístopý...).
OPAKUJI: netvrdím, že B4 BYL či JE Sonet, ale že se mu tak DLOUHO BĚŽNĚ ŘÍKALO, ta kontinuita Béčka po "lokomotivě Sonet B3" tam prostě byla, což tu podepisují i jiní.
Jo, a že B3 nebyla stereofonní, to nebyla. A není, ještě mám jednu hrající. Jen jsem si toho v příspěvku od Danharda nevšiml.
Jinak by počátkem sedmdesátých let minulého století nebylo co předělávat na stereo podle AR...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 18:27    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jinak by počátkem sedmdesátých let minulého století nebylo co předělávat na stereo podle AR...

. . . a pro ostatní předělávka Sonet B3 na stereo vyšla v Amatérském Rádiu
A 10 1967 strana 302
a dokončení bylo v AR A 11 1967 strana 338.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9684
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 19:04    Předmět: Citovat

Řada Tesla B4 měla deset modelů ? Tak je zkusím zpaměti vyjmenovat, fakt neopisuji z Bozděcha, Hofhanse ani Burdy...B4, B41, B42, B43 stereo, B44 dřevěný, B47 student, B400 (ten jsem měl) B444 lux super, který chybí, že by mezikus B43A ? Ale ještě jeden, co tak B45, nikdy jsem něviděl. Pravda, až na vzácné půlstopé (B41, B44) všechny používaly univerzální hlavu ANP935 a ta dosloužila snad až do B70, B90 a B100 i když byl stereo.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 19:19    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Řada Tesla B4 měla deset modelů ? Tak je zkusím zpaměti vyjmenovat, fakt neopisuji z Bozděcha, Hofhanse ani Burdy...B4, B41, B42, B43 stereo, B44 dřevěný, B47 student, B400 (ten jsem měl) B444 lux super, který chybí, že by mezikus B43A ? Ale ještě jeden, co tak B45, nikdy jsem něviděl. Pravda, až na vzácné půlstopé (B41, B44) všechny používaly univerzální hlavu ANP935 a ta dosloužila snad až do B70, B90 a B100 i když byl stereo.

chybí ti tam ještě B46 stereo, mám ho doma . . .
bohužel bez originál krytu, ale hrající
tento typ byl první československý stereo magnetofon.
Měl ale jen jeden konec, takže stereo šel použít jen s externím stereo zesikem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2012, 19:23    Předmět: Citovat

Případně by se mohlo rozlišovat ANP220 a ANP221 a taky 444lux a 444lux super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund