Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pulsní nabíječka olověných akumulátorů 6 a 12V A Radio 9/96
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 16:43    Předmět: Pulsní nabíječka olověných akumulátorů 6 a 12V A Radio 9/96 Citovat

Zdravím potřeboval bych pomoci s opravou této nabíječky.Po zkratu svorek přesto,že má mít nabíječka ochranu proti zkratu mi odešel tranzistor BUZ 71A nahradil jsem ho BUZ 11 jenže mám problém,že stále svítí D14 at se děje co se děje.Nabíječka nabíjí,ale něco s ní je když mi ta dioda pořád svítí a já nevím co může mi prosím někdo poradit? Také s tím,že nefunguje ochrana proti zkratu.Děkuju všem.


01.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  01.pdf
 Velikost:  385.13 kB
 Staženo:  1105 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 18:02    Předmět: Citovat

nie je ten akumulátor plne nabitý? A svieti aj zelená.
A zrejme nepracuje dobre IO1A.
A tiez IO1B môže byť zlý.
D12 znižuje jas pri znižovaní prúdu potenciometrom P2.


Naposledy upravil procesor dne st prosinec 30 2009, 18:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 18:10    Předmět: Citovat

Tedy díky blesková odpověd.Takže nabitý opravdu je a zelená indikující změnu režimu už svítí také,jenže ta červená D14 svítí ipři nezapojeném aku a navíc při odpojení aku by měla zhasnout to píšou v odstavci oživování.Včechny IO jsem měnil,ale bez úspěchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 18:20    Předmět: Citovat

procesor napsal(a):

A zrejme nepracuje dobre IO1A.

Nebo má špatné vtupní hodnoty. Chtělo by to měřit co je na jeho vstupech.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 18:38    Předmět: Citovat

V tom je u mě trochu problém zapájet to jo,ale nevím co mám měřiit všechny součástky mi přijdou v pořádku i když jistě někde chyba je vím,že se takto asi nedá radit pokusím se tedy ještě zkontrolovat vše kolem IO1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 20:57    Předmět: Citovat

Voltmeter pripoj čiernym (-pol) na -5V stabilizátor. Červený(+pol) pripoj na pin1 IO1A. Ak nie je pripojený akumulátor má tam byť 0,000V +-1mV. Ak sa zapojí AKU a tečie cca 1A, voltmeter by mal ukazovať cca -20 až -50mV.
Zo zväčšujúcim prúdom sa to má zväčšiť pri 5A na -100 až - 250mV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2009, 9:56    Předmět: Citovat

Děkuju mockrát vyzkouším a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2009, 17:33    Předmět: Citovat

Už jsem z toho na prášky.provedl jsem měření jak jsi psal a bez aku je na výstupu IO1 3mv s aku napětí zhruba souhlasí.Aby toho nebylo málo zelená led indikující polaritu aku svítí i bez něj a odpojím aku a dám plný proud skoro všechny diody pulsují a pži zapojení nabíječka nenabíjí začne až když se dotknu plošáku pod IO3 ale napětí na baterii je přes 16V všechny součástky se jeví jako dobré jen některé rezistory jsem něměřil proto,že nepočítám s jejich poruchou když nejsou takřka zatěžované.Asi si řeknete co to jsem za vola,ale já už fakt nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon



Založen: Dec 26, 2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2009, 18:21    Předmět: Citovat

awas napsal(a):
pži zapojení nabíječka nenabíjí začne až když se dotknu plošáku pod IO3
rozveď to trochu, tohle vypadá zajímavě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2009, 18:31    Předmět: Citovat

Kmita Ti to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2009, 19:13    Předmět: Citovat

Teda chlapy na silvestra na netu a máte chut radit bastlířům to jste borci díky.
No kmitá to jo,ale nevím proč.Nabíječku jsem stavěl asi před 10 lety a od té doby už do elektroniky nedělám.To na vysvětlenou.Kmitá ale proč to začalo fakt nevím měnil jsem všechny 1458 mám je v objímkách,elyty 47u i když na měření esr ukazovaly dobře,měřil diody taky ok sehnal jsem i tranzistor jaký má být i když náhrada kterou jsem dával po tom zkratu je pravděpodobně ok.Ještě dnes to alespon nabíjelo chyba byla jen v stálém svitu D14 regulace fungovala a změna režimu taky (D10) ted to naprázdno kmitá a při zapojeném aku nenabíjí jen když se dotknu R14 ten mám složený ze dvou odporů jeden 4M7 jsem neměl, studený spoj si myslím,že nemám,ale kdo ví.A co by to mohla ještě ovlivnovat ......babo rad.Vím,že se takhle špatně radí



DSC001293333333.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC001293333333.jpg
 Velikost:  250.16 kB
 Staženo:  227 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2010, 14:20    Předmět: Citovat

Zelená D10 svieti ak je na AKU viac ako 14,xxV. To je OK, aj dotykom na R14 je nárok na zmenu napäria na výstupe I03 a D11k, pričom určite pohasne, alebo zníži jas D10.
Mozno je blbý AKU, skús to s iným a na začiatok radšej s vybitým. Ono to kmitanie môže spôsobovať aj AKU s veľmi veľkým vnútorným odporom.
Inak, to zapojenie je trochu mimo môj vkus. S dobrým AKU tečie z kondenzátorov v okamihu zopnutia FETu veľmi,veľký prúd môžbyt aj viac ako 15-20A. Klasické prúdové obmedzenie to nemá, ak za prúdové obmedzenie nepovažujeme merací 0,05Ohm odpor a Rds tranzistora 0,1Ohm. Pri hrubších prívodných kábloch do dá niečo menej ako 100A v impuze. Iba,že to zachráni indukčnosť prívodov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awas



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2010, 14:38    Předmět: Citovat

Tak je to náladová věc už zase nabíjí a problém už jen v tom,že svítí neustále D14.Zkoušel jsem akumulátory dva,ale oba víceméně nabité.Kabely k baterii mám dost silné a docela dlohé asi tak 2m.PROCESOR máš nějaký typ na dobrou konstrukci nabíječky? Nejlépe tak aby byl dostupný plošák už nemám věci na výrobu a i tak jsem většinu kupoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2010, 12:08    Předmět: Citovat

Ak ma neklame predstavivosť, potom počas 50Hz póvlny pri 600Hz spínaní to prejde všetkými možnými stavmi od "nedobíja" po plné nabitie.
Názov impulzná to má asi iba pre srandu a kopec súčiastok nemá opodstatnenie. Ak to chcelo byť PWM riadené, chýba mi tam indukčnosť v sérii s batériou a rekuperačná dióda na spínači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
harrvy



Založen: Oct 02, 2012
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2012, 17:37    Předmět: Citovat

Ahojte.. troska ozivim tuto temu, chcem sa spytat ci mozem odporovy drot nahradit dvoma paralelne zapojenymi rezistormi 0,1ohm? nejak neviem kde by som manganinovy drot zohnal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund