Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou značku akumulatoru volit do záložního zdroje?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 10:07    Předmět: Jakou značku akumulatoru volit do záložního zdroje? Citovat

Před třemi lety jsem si pořídil záložní zdroj cyberpower 850VA a akumulátor je na vyhození.Napětí naprázdno sice má ale stačí zatížit samostatný akumulátor žárovkou 12V 20W tak jen se rozžhaví vlákno.Našel jsem tady tento akumulátor značky Yuasa NP7-12 kde píši životnost 3-5let anebo jsem našel tentýž akumulátor 12V 7Ah od značky Fiamm kde výrobce uvádí životnost 10let.Jaké máte kdo z vás zkušenosti s těmito akumulátory?Je to nastejno nebo je to pravda co uvádí výrobce?Jinač dobíjení mně funguje v záložním zdroji dobře udtržovací napětí je na svorkách 13.42V a výpadky síte tu moc nejsou takže baterku neopotřebovávám.Ještě se chci zeptat četl jsem již ohledně toho typu akumulátoru co s epoužívá v APC a co říkáte tomu zda by nebylo vhodné i když je to bezudržbový akumulátor tak po roce vždy akumulátor otevřít sundat ty čepičky které slouží kvůli odfukování plynu při nabíjení a do každého článku dát par kapek destilované vody?Já mám pocit,že tyto akumulátory vysychají.Cápu,že možná někdo bude tvrdit bezudržbový tak se nic nedolévá ale možná je to jen na dva roky akumulátor a vyhodit a koupit novy.Tak by mě zajímal názor co tak jednou ročně vždy dobrý akumulator neotevřít a dodát tolik kapek destilované vody aby když posvítím do otvoru akumulatoru tak aby bylo vidět,že to skelné rouno není suché,u některých baterii jsem viděl uplně matné,tak bych jednou ročne vždy dodal jen tolik at je vidět,že se leskne.Samozřejmě bych nedaval víc když je to akumulátor který pracuje v libovolné poloze takže ta skelná vata je pouze navlhčená elektrolytem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 10:09    Předmět: Citovat

Jinač jsem uvažoval o koupi tady tohoto typu akumulátoru do mého záložního zdroje. http://www.vezirek.eu/sonary--echoloty--prislusensvi/akumulator-yuasa-np7-12-l--12v-7ah-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12097
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 10:56    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
Jinač dobíjení mně funguje v záložním zdroji dobře udtržovací napětí je na svorkách 13.42V a výpadky síte tu moc nejsou takže baterku neopotřebovávám.


si nejsem jistý jestli to není málo . . .
jako napětí plně nabité gelové baterie se udává 13,8V . . .
je to hranice kdy ustává dobíjecí proud, ale ještě články "neplynují" jako při přebíjení . . .

z vlastní zkušenosti, je celkem jedno od kterého výrobce koupíš . . .
spíš záleží v jaké teplotě se baterka provozuje.
Při teplotách okolí baterie pod 20°C se může baterka dožít v plné svěžesti i 7 let.
A při teplotě okolí nad 30°C i jenom třeba na několik hodin denně se životnost sníží i na méně než dva roky.
Bohužel nic nevyreklamuješ, protože ti povědí, že se nedodržely doporučené provozní podmínky. . .

klidně kup tu co jsi napsal, cena je přiměřená a u nás v práci je také používáme.
jen si zkontroluj tu teplotu uvnitř zařízení (zálohového zdroje) !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34041
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 11:13    Předmět: Citovat

Znacky FIAMM by som sa bal, pretoze je talianska.

A jedno to nie je, GME napriklad predava smejdy Shimastu a LONG a tie sa nedoziju ani konca zaruky. Jeden som dokonca uspesne vyreklamoval. A v praci v UPSkach je aspon 95% vadnych baterii vzdy "znacka" Vision. CSB bolo len par kusov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 11:20    Předmět: Citovat

FIAMM jsem měl a byla docela mizerná. Confused
_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 11:37    Předmět: Citovat

To je tak - dejme tomu, že z toho bereš cca třetinu, t.j. 300W a UPS má účinnost 95%. Takže z 12V to bude brát kolem 27A. To je proud, na který musí být akumulátor stavěný - většinou do proudu 3C (t.j. třeba u 12Ah proud 36A) problém není, na vyšší proudy je nutná technologie AGM a hlavně nevěřit prodejcům, co prodávají "univerzály".

AGM na rozdíl od GELu jsou velmi citlivé na vyšší teploty, t.j. teploty přes 30°C, další věc bývají suché elyty v nabíječi, který potom někdy přebíjí.

Jinak viz třeba zde : http://eshop.fulgurbattman.cz/kategorie/baterie-akumulatory/baterie-akumulatory-prumyslove/prumyslove-olovene/

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 11:57    Předmět: Citovat

Záleží kus od kusu, alarmguardy sa nám niekedy vrátia po 2rokoch, inokedy po 5, kunglong bol na tom lepšie. Mimochodom staničné Fiamm zalohujú btsky, ale to bude iná kategória.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 14:11    Předmět: Citovat

YUASA, GENESIS, PANASONIC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 14:34    Předmět: Citovat

Pokud máš zájem, pošlu ti baterii Leaftron 12V/7Ah za 250,- je to YUASA gen. Do nenáročných aplikací to používáme taky. Průměrná trvanlivost je asi 3 roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 14:41    Předmět: Citovat

Tak to je teda dobře,uvažoval jsem právě o značce YUASA NP7-12,jelikož jsem se díval na www.Hadex.cz tam nabízejí nejké akumulátory RIMA značky a konkrétně 12V7Ah vychází na nějakých 290Kč ale zase nechci nějak ušetrit cenově spíš at ten akumulátor vydrží co nejdéle.Ještě bych se rad zeptal jelikož tyto záložní zdroje používám doma dva a výpadky tady sice nejsou časté,zda je vhodné třebas jednou za 6 měsíců akumulátor z UPS vytáhnout a nechat vybít žárovkou 12V-20W což je proudem 2A než klesne na napětí 11V a poté jej hned odpojit a dát zpět do zdroje dobít do plna?Jelikož nevím právě zda to třebas více neprospívá těm akumulátorum abych jej občas i vybil než jen když je to připojené v UPS k trvalému udržovacímu napětí?Přes UPS jsem nepsal,že bych jej vybíjel myslím si,že když bych připojil 100W žárovku na 230v tak zase bude zbytečně trpět akumulátor velkým vybíjecím proudem.Ptám se jen ohledně prodloužení životnosti.Jinač je mi jasné,že by měl byt v místnosti do 20stupnů ale v bytě je tepleji a v létě je v pokoji 28 i více stupnu jelikož mam byt na jižní stranu,takže všechny pokoje jsou vyhřáté sluncem i při stahnutých žaluziich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 16:19    Předmět: Citovat

Já všechny akumulátory co tu mám "pod palcem" vybiju každých cca 6měsíců a nalepím na něj nálepku s akutální kapacitou...pak je hezky vidět, jak moc rychle jde do háje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marostv



Založen: Oct 13, 2006
Příspěvky: 439
Bydliště: BARDEJOV

PříspěvekZaslal: st duben 04 2012, 19:15    Předmět: Citovat

Ja mam v apc cs 500 batériu značky Fiamm 4rok zatial zdrži dobre ale dokedy.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2012, 7:13    Předmět: Citovat

Dobrej test je tu baterku vytáhnout a nechat týden až 14 dnů stát. To se pak někdy dějí věci...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34041
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 05 2012, 7:42    Předmět: Citovat

Napriklad ked sa posle na reklamaciu. Reklamaciu zamietnu, pretoze je "hlboko vybita". Takze pri reklamacii nechat pracovnika zmerat napatie a zapisat do protokolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: čt srpen 30 2012, 15:14    Předmět: Citovat

Využiju tohoto tématu - jakou máte zkušenost/názor na akumulátory s vyšší životností? Díval jsem se na CSB a klasická GP řada má životnost 3-5let a GPL má 10-12let.
Opravdu je to takovej rozdíl? Já jen totiž že ta vyšší řada je skoro dvakrát dražší. Nemáte to někdo vyzkoušený? V nejbližší době bych potřeboval do UPSky nový baterky a tak se dívám co bych tam dal.
Samozřejmě "matematicky" kdybych věřil těm číslům, vychází líp koupit ty s vyšší životností, ale bojím se, abych to stejně nemusel po 4 letech vyměnit, zatím co ty normální by třeba vydržel sice jen 3roky, ale za nižší cenu.
Co na to říkáte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund