Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nokia 700, výměna krycího skla

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 18:12    Předmět: Nokia 700, výměna krycího skla Citovat

Volal mi kamarád, že má na své Nokii 700 rozbité sklo a požádal mě o opravu. Co jsem koukal na internetu, tak se dá koupit celý komplet LCD + digitizér + sklo za cca 2000Kč, což je vzhledem k pořizovací ceně telefonu docela dost, ale na e-bay jsem našel několik prodejců, kteří prodávají samotné sklo i s dopravou kolem 300Kč. Čili mě zajímá, jestli má někdo praktickou zkušenost s výměnou samotného skla, předpokládám, že to bude s LCD a digitizérem slepené dohromady, jak to rozebrat bez poškození zbylých komponent a jak to znovu složit dohromady? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 19:46    Předmět: Citovat

Dotykáče na podobný modely se dodávají za velice nízké ceny, ale ještě jsem nemluvil s nikým, komu by se to podařilo vyměnit tak, aby se pod to mohl podepsat.
Já osobně se do toho nikdy nepouštěl, asi ani nikdy nebudu.
Díly na Lumie jsou zatím drahý, to jo, ale myslím že to je otázka dvou věcí: čas (až tyto nové modely ztratí na ceně) a Čínani (až začnou vyrábět použitelné kopie).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2413
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 21:10    Předmět: Citovat

3x jsem měnil dotyk na Iphone 3GS.Dotyk šel pěkně dolů při nahřátí horkovzduchem na cca 100°C.Lepidlo při té teplotě povolí.Tu teplotu je ale potřeba vyzkoušet na tom konkrétním případě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 21:40    Předmět: Citovat

dj_Paul : Jen pro informaci, jakým způsobem a hlavně čím jsi pak přilepil novou dotykovou plochu zpět? Moc se mi do takové opravy upřímně řečeno nechce, ale vzhledem k tomu, že je to pro kamaráda, rád bych, aby to vyšlo na nějaké rozumné peníze a tak se snažím posbírat co nejvíc informací. Mimochodem, u iPhone je digitizér součástí krycího sklíčka nebo je zvlášť jako pravděpodobně u té Nokie?
Originál komplet je prostě neúměrně drahý, takže výměna samotného skla by byla rozumnější, ale na druhou stranu beru v potaz i to, co psal před Tebou Michal22 ohledně toho, že se nesetkal s kvalitně provedenou opravou tímto způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 21:50    Předmět: Citovat

Iphone 3G i 3GS mám sklíčka zvlášť, ale leží mi tam a opravdu jsem se do toho nikdy nepustil.

Napadá mě, zda dj_Paul nepopisuje sejmutí sklíčka s dotykáčem z toho rámečku, který slouží zároveň k uchycení LCDčka a Home Buttonu

Je možné, že je někdo natolik šikovný, že dokáže sejmout pouhé krycí sklo nebo dotykáč a vymění to tak, že to nejde poznat. Ale vzhledem k tomu, že zákazníci vyžadují max. kvalitu, tak tyhle opravy beru tak trochu jako bájnou Atlantidu (všichni o ní mluví, nikdo ji neviděl)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2413
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 22:02    Předmět: Citovat

Já to měnil i se sklem,taky to byla příčina výměny.Dotyk ale byl i přes rozbité sklo funkční
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2012, 22:24    Předmět: Citovat

dj_Paul- tak to jo, to je zcela v pohodě, dají se kopit i náhradní nálepky.

Ono je to všechno o terminologii- asi je nejlepší nazvat ty jednotlivé vrstvy tak, jak píše Philip_fry- nahoře je krycí sklo, pod ním digitizér a potom vlastní LCD. U většiny IPhonů, co mi prošly rukama, bylo poškozené jen to vlastní krycí sklo, digitizér fungoval. A LCD je zcela zvlášť, uchycené šroubky v rámečku. Krycí skla mám zvlášť, ale nikdy jsem je nezkoušel vyměnit tak, že bych popraskané sklo zkusil odlepit od nepoškozeného digitizéru.

U dost mobilů je ale tohle všechno slepeno zcela do kupy (z hlavy mě napadá IPhone 2G, IPhone 4, IPhone 4S, některé Samsungy -třeba Galaxy SII, odhadem polovina HTC. A stejně tak i ona předmětná Nokia 700.
A tam nastává ten problém, jak oddělit poškozené sklo (třeba i s nepoškozeným digitizérem) od nepoškozeného LCDčka. Údajně to jde, ale já to nikdy nedělal. Už jen proto, že pochybuju o tom, že by se mi to podařilo slepit tak, aby se nikde neobjevila bublinka, mezera, kiks...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 27 2012, 17:03    Předmět: Citovat

Ted se chystam na vymenu praskleho skla u iphone 3GS. Dotyk funkuje, sklo ma pavouka. LCD je ok. Radeji jsem objednal sklo i s dotykem. Oddelovat to od sebe bez destrukce funkni digitizer od skla si netroufam. A cena za komplet byla snad neco pres 300 kc. Jestli to co me prislo je sklo nebo cinske sklo, jeste presne nevim. Na delsi zkoumani nebyl zatim cas. Ale podle prvniho ohmatani a vaze se mi to "sklo"zda divne. Obyc plast to ale urcite neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2012, 17:27    Předmět: Citovat

Tak pri zpetne montazi me to nove sklo ruplo. Jeste jsem si rikal ze takhle na to sklo , pri usazovani do toho ramecku, nemam tlacit nebo to praskne. Ale mezi myslenkou a rukama byla asi prerusena datova linka. Mikrosekundove spozdeni a byl pruser. Nejde ani tak o cenu, ta byla ok. Ale o cas. Cca tri tydny. Predtim ten iphone byla nejak pouzitelny. Ted, bez predni casti, je to na prd. No musim sehnat dalsi. Nemate nekdo i s tim plast. rameckem ? Telefon uz ledacos pamatuje a ten plast, okolo dotykovky mistama je trosku divny. Je to jako by byla okolo slaboucka guma ci co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund