Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poraďte ještě kterou TV
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr123



Založen: May 08, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po květen 08 2006, 23:04    Předmět: Poraďte ještě kterou TV Citovat

Vím že tu zas píšu ale vzhledem k dříve uvedeného problému zavádím další dotaz. A to pomozte mi prosím s výběrem nové TV.
1) Kterou značku ?
2) investice max 17 000 kč
3) format chci 16:9 takže velikost úhlopříčky 82 cm ale nevím jestli to
nebude moc na sledování z cca 1,8 - 2,2 m. Poraťe tedy jestli nevzít
velikost 72 ale mám zase rád filmy na DVD a 16:9 by se mi líbil moc.
4) nepotřebuji ani PIP ani PAT, TXT moc nepoužívám, jde mi jen o kvalitní
obraz a výdrž
5) použití na běžné programy a propojení PC kde mám na výstupu
Grafiky YPbPr ale délka kabelu 6m tak nevím jestli po propojení bude
kvalitní obraz ? A dlouhé káble jsou taky dost drahé to asi potom bude
asi stačit propojit S-Videem kde je kábl asi levnější ?
6) Co říkáte na Philips 32 PW9520 a Philips 32 PW9551 nebo to jsou
zbytečně vyhozené peníze a stačí něco levnějšího ? Navrhněte tedy do
čeho jít.
7) Shrnu to: Arrow cena max 17 000, zančka TV, Kvalitní obraz za rozumnou cenu, jakou velikost TV, životnost TV, propojení s PC.
Děkuji Vám za radu ale vybírat v dnešní době je hodně těžké. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 6:15    Předmět: Poraďte ještě kterou TV Citovat

Ženy vyberajú TV k nábytku a ku kobercu. A nehladia na cenu a čo to dá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr123



Založen: May 08, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 11:42    Předmět: Citovat

OK tak mi aspoň poraďte do které značky mám jít ? Sad Když už nic jiného, nebo je to jedno ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 15:57    Předmět: Citovat

No, já koukám na TV asi ze tří metrů a 72cm byla až moc. Problém u širokouhlých TV jsou fleky v rozích obrazovky, což dělají velmi často obrazovky LG Philips apod, takže širokouhla tv není vhodná od: THOMSON, PHILIPS, JVC. Tak nám asi zbývá jen SONY, Nebo panasonic. Panasonic má méně kvalitní obraz, ale zase je podstatně lacinější. SONY bohužel nedělám, tak k těm nemůžu moc říct, ale co je dělají si je i chválí. Panasonic je z uvedených značek(až na SONY) v širokoúhlých formátech nejdokonalejší. LG má zese místo černý zelenou a Samsung je taková stavebnice, že se pořád rozbíjí. Já bych volil Panasonic, kvůli ceně, ale za 17 000.- se možnásežene i Sony, což by mělo být hezčí pokoukání, ale zase zvuk je na pytel, tak to chce domácí kino. Pokud na tom budeš pouštět DVD, kup 72cm širokoúhlou, pokud ne, tak 63cm ve formátu 4:3. Tak zní má rada. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miradim



Založen: Oct 29, 2005
Příspěvky: 207

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 15:57    Předmět: Citovat

Tohle je opravdu zapeklitá otázka.Můžu ti garantovat,že co člověk to jiný názor.Já opravuji TV 35 let a mohu ti říct že sám nevím které značce bych dal přednost.Kdysi jsem fandil zn. SONY,ale pak když se mě jich tu pár sešlo na opravu a byly velké problémy z náhradními díly a hlavně jejich cena tak mě to přešlo.Každá značka má své mouchy.Má pravdu galjo,že TV kupují ženy k nábytku a jaký je koberec.Dnešní elektronika je spotřební zboží a tak k tomu musíme taky tak přistupovat.Ty doby kdy TV vydržela 15 roků jsou nenávratně pryč.Moje rada je kup si TV aby ti vyhovovala co do vzhledu a tech. parametrů.Ono je to v podstatě jedno.Záleží opravdu na každém kusu.Jak říkám někdo chválí tu značku a jiný jí zase nemůže přijít na jméno.Jedna rada snad.Kupovat značkové TV,ale podlé mé zkušenosti tam platíš za značku a ta kvalita je někdy na pováženou.Životnost dnešních TV je tak akorát ,aby vydržela záruční období.Moc jsem ti asi nepomohl ,ale to asi nikdo.

Naposledy upravil Miradim dne st květen 10 2006, 18:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 16:10    Předmět: Citovat

POd pojmem Samsung jsme měl vždy jen ledničky Samsung-Calex, ale poté, co jsem měl tu čest srovnat Samsung a Panasonic ve stejné cenové relaci, šel bych do Samsunga. Parádní obraz, zvuk atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalTV



Založen: Apr 11, 2006
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 16:15    Předmět: Citovat

Souhlasím s Denisem15 Samsung se mi zdá taky dobrá volba Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
62.177.125.97
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 16:33    Předmět: Citovat

MichalTV napsal(a):
Souhlasím s Denisem15 Samsung se mi zdá taky dobrá volba Wink
Tak do zn.Samsung nikdy.Koupil jsem si Samsunga a po dobu záruky jsem ho měl 6 x v opravě.Dnes je obraz do zelena a nic stím nejde udělat.V servisu mě řekli,že je vadná obrazovka a to jí mám 4 roky.Dobrý názor má Miradim.To opravdu vystihuje současnou situaci na našem trhu
Návrat nahoru
Petr123



Založen: May 08, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 17:34    Předmět: Citovat

Hm takže na koukání 100 Hz ze 2 metrů je 82 úhl. moc (viditelná sice bývá 76 cm) ? Koukal jsem na to v obchodě a moc se mi to nezdálo, je fakt že doma to zas vypadá taky jinak. Tak bych uvítal ještě nějaké osobní zkušenosti jiných majitelů. Pokud by to tak bylo, tak stačí vzít nějakou 72 za pár korun když to je tak jak jsem tu čet že s tou výdrží to není moc valné. Takže jestli radíte že to je opravdu zboží které už nemá dnes velkou výdrž tak je pravdou jak jsem tady vyčet na opravy lepší OVP nebo vzít něco od Philips nebo Thomson nebo Panasonic v ceně kolem 12 000 kč nebo už nevím co ? když Sony je zas problém z náhradníma dílama. Jinak zvuk bych pouštěl přes 5.1 Sad opravsdu těžké dilema. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlos2



Založen: Oct 06, 2005
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: út květen 09 2006, 19:07    Předmět: Jakou TV Citovat

Tak jakou TV.Já osobně si myslim že hodně kvalitní obraz i ve 100Hz na relativně dobrý pozemní sygnál(analog) tak to u mě vyhrála LOEWE.Má krásné barvy ostré kontury, nechlupatí a při zapnutým teletextu i na 50Hz není žádná podduška.A že nových TV je ne pultu hodně co má při teletextu prohlej obraz.Jo a zvuk taky docela ujde.Sám jsem majitelem 63cm.100Hz.A za těch 17000 ji taky seženeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 10 2006, 11:18    Předmět: Citovat

Loewe, nikia a pioneer jsou opravdu dobře hrajou, ale co když se pos...? Kdo jí opravííí??? To se pak blbě hledá. Samsungy nemám rád jen pro to, že jsem je dělal a vždycky to byl porod, jinak hrajou dobře, to jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
surfar



Založen: Aug 19, 2005
Příspěvky: 163
Bydliště: Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: st květen 10 2006, 11:27    Předmět: Citovat

Já bych ten nákup odložil asi o rok a pak bych si koupil s digi tunerem pro DVB-T,(popř.DVB-T/S/C a máš to komplet).
Jinak souhlas se všemi ,co osoba ,to názor.Hlavně ale souhlasím s názorem na ženský, hlavně musí pasovat k nábytku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlos2



Založen: Oct 06, 2005
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st květen 10 2006, 12:05    Předmět: Jakou tv Citovat

No jo ženský holt jsou z Venuše Very Happy.A ještě k Loewe já k tý TV dostal schéma už od výrobce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: st květen 10 2006, 17:20    Předmět: Citovat

Nejlepší je skleněný nočník - tam je taky ho.no vidět a necuká to očima. Wink Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
surfar



Založen: Aug 19, 2005
Příspěvky: 163
Bydliště: Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: čt květen 11 2006, 10:36    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
Nejlepší je skleněný nočník - tam je taky ho.no vidět a necuká to očima. Wink Cool

Tak myslím,že si asi Petr123 z našich rad moc do života nevezme Wink a TV si asi nekoupí žádnou. Cry
To:Petr123-Vybodni se na TV kup si 10 lahváčů a bude Ti OK Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund