Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Amilo PA 2510, po pripojeni externiho usb hd zmizela cd mech

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 18:36    Předmět: Amilo PA 2510, po pripojeni externiho usb hd zmizela cd mech Citovat

Na instaloval jsem na tento notas 64b os Win 7. Vse slapalo. Notas jsem vratil majiteli. Protoze byl v haji dc konektor, tak se s notasem vcelku nic nedelalo. Byl vypnuty. Asi. Protoze se mi podarilo sehnat dc konektor na kabel a bylo potreba nainstalovat nejake hry s externiho usb disku, tak se mi notas pro tento ukol vratil. Jeste jsem s cd mechaniky vytahl nejaky dvd disk. Pripojil jsem usb hdd. Mel jsem otevrene okno tento pocitac. Os nasel nove zarizeni a zacal hledat ovladace. V ten moment mi ale zmizela cd mechanika. Po odpojeni disku, restartu, je stale mechanika nepritomna. V ovladacich panelech zadna chyba neni. Chtel jsem udelat obnovu os, ale v nejakem zachvatu poblouzneni jsem svolil k aktualizaci os. Po aktualizaci jsem chtel udelat obnovu. Ale je tam jenom bod zpet pred aktualizaci. Nic jinerho tam neni. Mechanika po vlozeni audio cd se roztoci. Ale os nereaguje na vlozene cd medium. Ani vyhledani noveho hw nezabralo. Jinak onen usb port funguje. Nechce se mi delat znova instalace os. Nemate nekdo napad, navrh jak mechaniku zviditelnit v os?. Rozdelani notasu bych nechal jako posledni pokus. Pred pripojenim usb disku mechanika fungovala, koneckoncu jsem z ni instaloval os. Dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 18:46    Předmět: Citovat

Bootuje z ní? Vidí ji v Biosu?
Asi jo pokud si dobře chápu.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 21:26    Předmět: Citovat

Je vidět ve Správci zařízení alespoň jako kus hardware? Pokud ano, tak co kouknout do Nástrojů pro správu > Správa disků (nebo Vytvořit a formátovat oddíly...), jestli tam ta mechanika je vidět a akorát se nepokakalo nějaké nastavení kolem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 12 2012, 22:24    Předmět: Citovat

Nechápu, proč je takové tajemství informace o písmenech ve správci disků.
Oprav si to ve správci disků. Externí hdd přepiš např. na K: a mechaniku CD pak dej (přïpadně až po restartu) na D:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 10:30    Předmět: Citovat

Bios cd jednotku vidi. Da se i bootovat. System ji nevidi. V pocitaci mam jeden disk, rozdeleny na 2 jednotky. C,D . Kdyz pripojim externi usb disk, tak ten se hlasi jako E. Ve spravci disku jsem ten externi disk prejmenoval na H. Po restartu se usb disk hlasi jako jednotka H. Nepomohlo. V systemu neni vubec cd mechanika videt. Ani kdyz dam skryta zarizeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 10:35    Předmět: Citovat

Zkus ji v BIOSu vypnout a potom znovu zapnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 13:21    Předmět: Citovat

Tak ted tohle nejak nechapu. Dopoledne jsem udelal zmenu poradi z ceho ma Bios bootovat. Overil jsem si jestli je notas chopen z cd nabootovat. Je schopen. Pote jsem rebootoval notas a jak jsem psal udelal jsem zmenu pismenka jednotky toho externiho disku. Po restartu jsem hned koukl do tento pocitac. DVD jednotak tam nebyla. A nechal jsem to pustene. A ted jsem koukl na info ze ji mam zkusit vypnout v biosu. Notas byl uspany. Tak jsem ho probral a co nevidim? V Tento pocitac je jednotka DVD-RW. Nechapu to a nevim proc. Mozna jsem po tom restartu mel chvilku dyl koukat na lcd. Mozna ze to po chvilve naslo novy hw a priradilo ovladace. Byl jsem nastvany takze kdyz jsem ihned po startu nenasel tu mechaniku, uz jsem to dal nesledoval.
Ted jsem pripojil ctecku karet. System ji priradil pismeno F. DVD jednotka ma E.
A dalsi pokracovani. Ctecku jsem odpojil a pripojil do jineho usb portu. Ctecka funguje. Ale DVD jednotka zase zmizela. System priradil v novem usb portu ctecce pismeno F. To je nejaka nova hra mezi notasem a uzivatelem. Najdi si svoji dvd mechaniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5231
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 14:51    Předmět: Citovat

aby nebol niekde na prkne student co ti tu mechaniku odpaja...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 14:59    Předmět: Citovat

jak se po pripojeni ukazala v tento pocitac ctecka karet, v ten moment zmizela cd mechanika. Zkusil jsem i default bios. Nic. Jeste je zajimave ze kdyz se po zmizeni ukazala, ze jsem do toho slotu zkousel strcit x krat po sobe ten usb disk a ctecku karet. Mechanika v systemu zustala. Jak jsem ji poprve pripojil do druheho usb, v ten moment zmizela. stejna situace jak s predchazejicim usb. Prvni pripojeni do usb po instalaci os jsem delal ja. A v tem moment taky zmnizela cd mechnika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 16:23    Předmět: Citovat

Mám dojem, že už jsem se stím taky potkal. Většinou stačí odebrat ve správci zařízení všechny řadiče disků a rebootnout.
Pokud ani to nepomůže, tak hurá do registrů:
http://support.microsoft.com/kb/314060
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 13 2012, 21:47    Předmět: Citovat

V registrech jsem nenasel v tom klici UpperFilters ani LowerFilters. Radic jsem oninstaloval. Po restartu to hledalo ovladace. Snad jsem pri tom hledani zahledl dvd jednotku. V systemu porad nebyla. Nasel jsem recorvery dvd od vyrobce notasu. S Win Vista. Ze je tam nainstaluji. Po restartu blikal kurzor. Po chvilce kurzor zmizel a najely Win 7. A ted uz i nove zarizeni, dvd jednotku. DVD medium jsem vytahl ven, vlozil do usb, v poradi 3, ctecku karet. A zas DVD mechadika v okamziku zmizela. Vlozil jsem vista recorvery medium a restartoval notas. Recorvery opet nenajelo, asi nekde chybka, ale v 7 se opet ukazala dvd jednota. Zjistil jsem ze pokud budu zapinat pocitac s mediem, dvd jednotka po startu os se ukaze. Vlezl jsem do ovladacich panelu a dvd mechaniku jsem odinstaloval. Nasledoval restart. A po najeti os s plackou recorvery vyhledal system dvd mechaniku. Z mechaniky jsem vyndal recorvery. Do jednotlivych usb portu jsem postupne zasunul ctecku karet a usb externi disk. Ani v jednom pripade pripojeni dvd mechanika nezmizla. Jestli to bude na furt se jeste uvidi.
pro test jsem jeste pripojil jednu flasku. Tu jsem zatim s notasem nekontaktoval. A i po odpojeni flasky DVD mechanika nezmizela. Tak je snad problem vyresen. Dekuji vsem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 18 2012, 13:15    Předmět: Citovat

Dneska jsem zapnul onen notas. Stale ho mam doma a celou dobu byl vypnuty. CD mechanika byla pritomna. Zkusil jsem nainstalovat NFS 4. Ale nesla spustit. Tak jsem ji odinstaloval. Pote jsem spustil uz nainstalovanou hru Ledova kralovna od Spidla... Hra normalne naskocila. Zhodil jsem ji do listy a koukl na tento pocitac. A mechanika je opet fuc. Udelal jsem restart, beze zmeny. Kaslu na to. Nemam na to naladu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund