Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SONY KV-29K1K

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pumpos



Založen: Mar 06, 2006
Příspěvky: 57
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 1:14    Předmět: SONY KV-29K1K Citovat

Po nepravidelné chvilce (cca 3-5min) obraz zmizne do "jako bez kontrastu" a jsou vidět šikmé čáry od shora dolu. Pak to mrkne trochu do červena a obraz naskočí a jde to normál až do vypnutí. Zkoušel jsem studeňáky ale moc to nezabralo. Může mi někdo pomoct?Nevím typ šasi.Schema taky nemám.Předem moc dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 8:12    Předmět: Citovat

Pokusil bych se zjistit zmeny na jednotlivych katodach a na G2. To se necha vysledovat i bez schematu. Pak by se videlo co dal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 8:32    Předmět: Citovat

Někdy to dělá svod v obrazovce??,Možností je samožřejmě více...

Naposledy upravil Frenky dne čt duben 20 2006, 7:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
85.70.65.222
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 15:40    Předmět: Citovat

jave napsal(a):
Pokusil bych se zjistit zmeny na jednotlivych katodach a na G2. To se necha vysledovat i bez schematu. Pak by se videlo co dal



Tak jsem měřil ale bez zjištění rozdílů. V tu dobu to zrovna neudělalo vůbec nic a šlo to jako hodinky. Tak nevím co dál. Nechat to vyzrát až se to projeví na tvrdo? Fakt jsem zoufalej.
Návrat nahoru
pumpos



Založen: Mar 06, 2006
Příspěvky: 57
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 15:42    Předmět: Citovat

85.70.65.222 napsal(a):
jave napsal(a):
Pokusil bych se zjistit zmeny na jednotlivych katodach a na G2. To se necha vysledovat i bez schematu. Pak by se videlo co dal



Tak jsem měřil ale bez zjištění rozdílů. V tu dobu to zrovna neudělalo vůbec nic a šlo to jako hodinky. Tak nevím co dál. Nechat to vyzrát až se to projeví na tvrdo? Fakt jsem zoufalej.


Omlouvám se, nebyl jsem přihlášený. To jsem psal já. pumpos
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pumpos



Založen: Mar 06, 2006
Příspěvky: 57
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 15:44    Předmět: Citovat

Frenky napsal(a):
Někdy to dělá svod v obrazovce,mělo by to jít oměřit.Opravář.asi na červené ??,Možností je samožřejmě více...



Nevím kudy dál. Help. Help.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalTV



Založen: Apr 11, 2006
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 19:22    Předmět: Citovat

Zkusil bych jí trochu potrápit a až se to projeví tak zkus poklepat na hrdlo obrazovky jestli se to spraví.Aspoň tím vyloučíš svod v obrazovce.Tak hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pumpos



Založen: Mar 06, 2006
Příspěvky: 57
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 22:52    Předmět: Citovat

MichalTV napsal(a):
Zkusil bych jí trochu potrápit a až se to projeví tak zkus poklepat na hrdlo obrazovky jestli se to spraví.Aspoň tím vyloučíš svod v obrazovce.Tak hodně zdaru


Což o to, já ji potrápím a pak poklepu, ale bojím bojím. Jen aby nerupla. Budu si držet palce. Díky. Čau.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolins



Založen: Jan 19, 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st duben 19 2006, 19:09    Předmět: Citovat

Co znamená trochu dočervena? Byl za tou červenou vidět obraz nebo se ta červená rozsvítila naplno a všechno překryla? Jestli to zčervenalo jenom trochu a pořád tam byl vidět obraz, tak nemá vůbec význam klepat do hrdla. Zbytečně bys riskoval a je lepší, když ti to nejdřív někdo ukáže, jak moc a čím do toho bušit.
Klepáním na hrdlo zjišťuješ, jestli se některá katoda dotkne žhavení. Když se ho dotkne, tak se přes žhavení uzemní a rozsvítí se tak moc, že je vidět jenom ta jedna barva a nic dalšího. Potom obvykle zafunguje OCP (nadproudová) ochrana a TV se okamžitě vypne. Zkrat katoda-žhavení to nikdy nerozsvítí jenom trochu dočervena.

Jak přesně vypadaly ty čáry šikmo odshora dolů a kolik jich tam zhruba bylo nebo jak daleko byly od sebe?
Obraz bez kontrastu - to by mohl být problém se žhavením obrazovky nebo s 200V napájením koncových RGB zesilovačů?

Nahraju sem schéma, případně manuál a mrknu se do servisních bulletinů, jestli tam něco nebude.
Anebo ta závada bude ve 100Hz části Shocked , ale to by asi byl stud. spoj.

Jinak přesně tudle TV mám doma, tak doufám, že taky nezačne zlobit Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pumpos



Založen: Mar 06, 2006
Příspěvky: 57
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: st duben 19 2006, 21:01    Předmět: Citovat

Kolins napsal(a):
Co znamená trochu dočervena? Byl za tou červenou vidět obraz nebo se ta červená rozsvítila naplno a všechno překryla? Jestli to zčervenalo jenom trochu a pořád tam byl vidět obraz, tak nemá vůbec význam klepat do hrdla. Zbytečně bys riskoval a je lepší, když ti to nejdřív někdo ukáže, jak moc a čím do toho bušit.
Klepáním na hrdlo zjišťuješ, jestli se některá katoda dotkne žhavení. Když se ho dotkne, tak se přes žhavení uzemní a rozsvítí se tak moc, že je vidět jenom ta jedna barva a nic dalšího. Potom obvykle zafunguje OCP (nadproudová) ochrana a TV se okamžitě vypne. Zkrat katoda-žhavení to nikdy nerozsvítí jenom trochu dočervena.

Jak přesně vypadaly ty čáry šikmo odshora dolů a kolik jich tam zhruba bylo nebo jak daleko byly od sebe?
Obraz bez kontrastu - to by mohl být problém se žhavením obrazovky nebo s 200V napájením koncových RGB zesilovačů?

Nahraju sem schéma, případně manuál a mrknu se do servisních bulletinů, jestli tam něco nebude.
Anebo ta závada bude ve 100Hz části Shocked , ale to by asi byl stud. spoj.

Jinak přesně tudle TV mám doma, tak doufám, že taky nezačne zlobit Rolling Eyes


Za červenou je vidět obraz a pruhy,vlastně čáry jsou asi od shora dolů a je jich asi 10 zhruba 1cm od sebe a jdou dolu šikmo. Jako zpětné běhy. Já pořád nechci připusti že by to byla obrazovka, ale ??? dneska to reagovalo na ránu do bedny a naskočilo to normálně.Pak chvilku jakoby to šedlo a další ranou se to už ustálilo do normálu.Jestli máš schema, mohl bys mi ho poslat?Byl bych vděčný.
Abych tady moc neprudil, moje ICQ 317556780 tam bychom mohli pokecat víc. Tak zatím čau.Určitě ti to nezačne dělat.Jsem jenom smolař.Ale je to jen televize.Ale zase docela dobrá,viď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolins



Založen: Jan 19, 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st duben 19 2006, 22:28    Předmět: Citovat

Nahrál jsem to schema do uploadu, ale nejde stáhnout (stejně jako několik dalších věcí), nevím proč.
Proto jsem to dal taky sem:
http://www.volny.cz/pmaster/SonyKV-29K1K.rar

Podle mě to obrazovka nebude. Chce to rozdělat, proklepávat a v zrcadle sledovat na obrazovce, která deska na poklep reaguje.


Naposledy upravil Kolins dne čt duben 20 2006, 8:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pumpos



Založen: Mar 06, 2006
Příspěvky: 57
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: st duben 19 2006, 22:32    Předmět: Citovat

Kolins napsal(a):
Nahrál jsem to schema do uploadu, ale nejde stáhnout (stejně jako několik dalších věcí), nevím proč.
Proto jsem to dal taky sem:
http://www.volny.cz/pmaster/SONY_KV-29K1K.rar

Podle mě to obrazovka nebude. Chce to rozdělat, proklepávat a v zrcadle sledovat na obrazovce, která deska na poklep reaguje.


Já to udělám. Jo a díky za schema.Trochu mě to poštouchlo zase nevěšet hlavu. Fakt dík.Snad se to povede a bude zase chodit jako před tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund