Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nový mixed signal osciloskop
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2011, 14:36    Předmět: Nový mixed signal osciloskop Citovat

Jistá firma uvedla na trh výborný PC osciloskop pro mixed signály, cenově výborný pro amatéry. Můžete si o tom přečíst v němčině v časopise Elektor, prosincové vydání, na straně 12. Já si ten osciloskop koupil a opravdu je skvělý. Zájemcům pošlu zdarma naskenovaný data sheet a fotku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2011, 15:27    Předmět: Citovat

Jestli můžeš, tak mi to pošli na mail: frantajetel11 zavináč seznam.cz
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5142
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2011, 17:38    Předmět: Citovat

taky bych poprosil
svagrovnik zavinac seznam.cz

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2011, 22:31    Předmět: Citovat

Ja by som tiež poprosil o fotku a datasheet.Ďakujem
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2011, 23:17    Předmět: Citovat

Já jsem o něm uvažoval, ale nakonec - ne. Nesplňuje mi to hlavní, co potřebuji - nezabírat místo na stole. Noťas mi zabere skoro tolik místa, co klasický analog. Nakonec jsem zvolil tohle . Mimo jiné i proto že si často hraju s věcmi spojenými se sítí a tento oscil lze provozovat na akumulátor a je celý izolovaný. Jo a displej má 800 x 600. V popisu je to špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1216
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2011, 7:43    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Nakonec jsem zvolil tohle .

Prosím o sdělení zkušeností s tímto osciloskopem.

Přesunuto a pročištěno. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 11:51    Předmět: Citovat

Datasheet a popis je na strankach vyrobce:

http://www.picotech.com/mixed-signal-oscilloscope.html

Datasheet ma 2 MB v PDF, komu nepujde stahnout, tak mu ho majlem poslu.
Jedinou nevyhodou toho osciloskopu je, ze k nemu musi byt PCcko. Ale na druhou stranu, je to mrňavý, vejde se to do kapsy u montérek a má vymakaný software, který je už i v češtině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 11:59    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Nakonec jsem zvolil tohle .


Jenže tenhle Owon je jenom Owon, s životností cca 2 roky, bez možnosti upgradu , kdežto PicoTech dělá upgrade software i firmware, a dále Owon není mixmode osciloskop.
Já mám už dva roky taky stolní digitál, GDS-1152A od GW Instek
( http://www.gwinstek.com/en/product/productdetail.aspx?pid=3&mid=7&id=42 ) , což také není mix-mode osciloskop a přesto jsem investoval ještě do tohodle Picotecha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 13:00    Předmět: Citovat

Asi před 5 lety jsem si pořídil USB osciloskop ETC M526, stál tenkrát snad 15.000 Kč, a nebyl zlej: šířka pásma DC-150 MHz, reálné vzorkování 200 MS/s, opakované 20 GS/s. Ale nebylo to ono, to ovládání přes PC mi zkrátka nesedělo. A tak jsem před 2 lety zakoupil Rigol 1052D, zatím stále funguje jak za nova. A od té doby jsem ten USB nepoužil. Ergonomické a psychologické okolnosti hrají asi důležitější roli, než by člověk předpokládal v době nákupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 13:09    Předmět: Citovat

Taky jsem uvažoval kdysi o těch ETC, nakonec jsem se na to vykašlal. Radši budu mít na stole vždycky připravenej malej digitál, než jen krabičku a připojením na PC. Ergonomie je někde jinde, nebo mi to prostě sedí víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nobis



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: Seč okr. Chrudim

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 22:33    Předmět: Citovat

Jestli je pan kyori (alias Hopkins?), zaměstnancem jisté firmy, tak shodou okolností
si koupil přístroj, který jeho firma u nás prodává.

http://pristroje.hyperinzerce.cz/merici-pristroje/inzerat/5166021-pc-osciloskop-2x-25-mhz-16x-100-mhz-nabidka/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 22:39    Předmět: Citovat

kyori napsal(a):
Datasheet a popis je na strankach vyrobce:
http://www.picotech.com/mixed-signal-oscilloscope.html...


Tak už chápu proč ti to původní vlákno někdo smazal.
Protože jsi vychcanej šmejd a vychvaluješ tady něco, co sám prodáváš Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2011, 22:45    Předmět: Citovat

Á, tady se někdo probudil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2011, 1:50    Předmět: Citovat

GeorgeB napsal(a):
...Prosím o sdělení zkušeností s tímto osciloskopem...


Takže jsem se konečně dostal k tomu, abych si s tím trochu pohrál.

- Funkčnost: deklarovaná v manuálu, jak se zdá, je splněna. Nezkoušel jsem sice všechny možnosti nastavení trigru, ale běžné volby fungovaly. To platí i o šířce pásma a přesnosti měření jak v hodnotách, tak v čase.

- Zobrazení: je na rozlišení 800x600 už pěkné, co bych vytknul je nemožnost nastavení barev pro stopy, takže je nutno zůstat u kombinace červená/žlutá pro kanály, zelená pro matematicky generované průběhy, tyrkysová pro průběhy z paměti a bílá pro grid. Co mě příjemně překvapilo je, že ačkoliv nemám model s modifikací 'V', tak fungoval připojený VGA LCD displej. Zřejmě u poslední produkce standardně vyhodili RS232 a osazují kanál pro VGA.

- Ovládání: na "profi" pocit v prstech jako při přepínání na klasickém Tektronixu samozřejmě můžeme zapomenout. Je zde ale funkce Autoscale, která při běžných měřeních periodických signálů téměř odstraňuje potřebu něco nastavovat. Co bych vytknul je ergonomie panelu pro ovládání triggeru. Tady bych prohodil horní dva prvky. Také systém menu je někdy nejednotný. Naštěstí se dá vyvolat on-line nápověda.

- Komunikační kanály: ukládání na USB flash disk fungovalo bez problémů a to jak při uložení binárních hodnot průběhu, tak při uložení obrazovky do bitmapy. Uložení binární formy je okamžité, zato bitmapa trvá několik vteřin a má asi 1.5 MB. Osciloskop umí nahrávat i sekvence, ale to jsem nezkoušel.
Komunikace s PC přes USB fungovala po instalaci dodaného SW na první pokus bez problémů. Co mě opět příjemně překvapilo je, že ačkoliv je v manuálu funkce LAN portu označena jako rezervovaná, komunikace přes Ethernet po nastavení IP adresy, default gatewaye a TCP portu fungovala bez potíží. Lze nastavit i libovolnou MAC adresu.

- Dodávaný SW: je zklamáním. Nevím, jestli je to standard, ale čekal jsem možnost ovládat přístroj i z PC. Spolupráce mezi osciloskopem a PC probíhá ale jen jednosměrně a tak je spuštěný SW jen jakési druhé kukátko na obrazovku. Nastavení osciloskopu nelze ze SW měnit - alespoň jsem nepřišel na to, jak by se to mělo dělat. A tak SW v tomto režimu ztrácí vlastně smysl, protože pro velké zobrazení na VGA monitoru je možno monitor spojit s s osciloskopem přímo. Smysl dodaného SW se tak redukuje na prohlížení uložených záznamů a možná dálkové měření přes TCP/IP pro případ, že obsluha musí být z nějakého důvodu jinde než je osciloskop.

Spolupráce s PC byla testována na WinXP Profi, SP3.

Závěr: přístroj splnil moje očekávání, až na věci okolo SW pro PC. Celkově je to zařízení pro hobby, a jako takové jsem si to i pořizoval - práce s HW mě neživí, je to jen občasná zábava. Oproti USB osciloskopu s NB ušetří na stole až 60% místa. A že se nebude upgradovat firmware - to mě netrápí. Nikdy u ničeho jsem to nedělal a ani to dělat nebudu. Pro profi dílnu, kde je denní zatížení ovládacích prvků, bych to asi nedoporučil. I když třeba někteří řemeslníci si kupují levné nářadí a namísto jednoho profi kusu, který jim vydrží 5 let, si za tu dobu koupí 5 levných bau-bau.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2011, 15:36    Předmět: Citovat

Díky, mtajovsky. Taky uvažuju o Owonu z této řady. Bojím se pouze životnosti ovládacích prvků a zdroje... U Rigolu to není žádná sláva, jak napsal Davidus. Řešilo se to v tomto vláknu: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48488&postdays=0&postorder=asc&start=15
Je tam i odkaz na jiné fórum a videorecenze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund