Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung GT-S5230

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2011, 13:10    Předmět: Samsung GT-S5230 Citovat

zdravím všechny,tenhle telefon měla přítelkyně v kapse když pršelo a od tý doby dělá bordel.(ne přítelkyně ale telefon:-D)jde zapnout jen na nabíječce ,.boční tlačítka nejdou..atd.

uvnitř je viditelná oxidace na kontoru pro display a i na DPS.ponořil bych ho do lihový lázně ale je tu problém s tím že na DPS je baterka a tu nevímj jak bych sundal.tak asi budu muset stětečkem okolo
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krutor



Založen: Apr 13, 2007
Příspěvky: 377

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2011, 17:10    Předmět: Citovat

Hlavně to už nezapínej a co nejrychleji vyčisti.
Pokud myslíš takovou tu malou knoflíkovou baterku, co udržuje v mobilu čas a datum, když je vyndaná hlavní baterka, tak myslím, že ta lázeň nevadí. Ponoř to tam a stětečkem či vatou na špejli to vyčisti. Pak to nech aspoň 24 hodin vysušit.
U displeje vyčisti jen ten konektor, nedávej ho celej do lázně.
Já čistím v isopropanolu v ultrazvukový vaně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2011, 18:49    Předmět: Citovat

krutor napsal(a):
Já čistím v isopropanolu v ultrazvukový vaně.


Docela odvaha. Hasicskou stanici mas doufam pobliz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2011, 6:38    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
krutor napsal(a):
Já čistím v isopropanolu v ultrazvukový vaně.


Docela odvaha. Hasicskou stanici mas doufam pobliz...


Je to uplne bezna vec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 15:50    Předmět: Citovat

díky všem.čistil jsem to technickym lihem a steteckem..už to vypadá dobře.ovšem nevím teda jak to vypadá pod čipama Sad ale oxidace je i pod nabíjecím konetorem mezi pinama a tu nejak nemuzu odstanit.zkousim to jemne oskrabat slaboučkým spendlikem a hned štetečkem a lihem to zase čistit.nejlepší by bylo ho sundat (odpájet) a vyčistit a pak zase připájet zpět,ale ovšem mám jen horkovzduch.Tohle si myslim je tak na infra pájku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 18:44    Předmět: Citovat

Spajkovat myslim ani nie je zapotreby. Skor by bola vhodnejsia ta vana. Len kto vie, ci pristroj uz nie je teraz v takom stave, ze mu spominane postupy uz nepomozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 19:09    Předmět: Citovat

nebezpecenstvo spajkovania zoxidovanych suciastok v MT je take ze odtrhnes aj plôsky z PCB a uz to nebude kam prispajkovat naspet - dalej, v MT sa pouziva prave teplovzdusna pajka aj na konektory v servise sme infra ani nemali a to sa v MT spajkovalo vsetko vratane lepenych BGAciek .
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 21:26    Předmět: Citovat

díky za reakci.zkusil jsem to zatím jen dukladne ocistit.pod svetlem a lupou se to zdá ok,ale zatím je tu ta samá věc jako předtím.telefon když je studený nejde zapnout až se ohřeje trošku DPS a po pár stisknutích tlačítka pro zapnutí se pak zapne a už jde vypínat a zapínat normálně.

a to s tím utrhnutím je mi to jasnéSmile když jsem se seznamoval s horkovzduchem tak sem rval jednu plosku za druhou ale na svých věcech teda samozřejmě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 16:52    Předmět: Citovat

Já vím, že je to kruté, ale vzhledem k ceně nového telefonu, neinvestoval jsi už v tvé práci více než stojí nový?
S tím tlf už to bude jenom horší. Prostě voda těmto přístrojům moc nesvědčí.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elped77



Založen: Dec 24, 2010
Příspěvky: 147
Bydliště: VT

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 17:05    Předmět: Citovat

"... Ryžu. Dlhozrnú. Mal by vedieť, že keď sa ti namočí mobil, tak z neho vyber baterku a daj ho do misky neuvarenej ryže. Funguje ako vysušovač. Vytiahne z elektroniky všetku vlhkosť. ..."

NCIS S8E15, 36-37 min.. Abby sa naozaj vyzná Number one Smile, nabudúce skúsim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 20:17    Předmět: Citovat

Zakladny problem dnesnej doby je ekonomicka otazka vo vyrobe vsetkej elektroniky kde je zakaznik rad ked mu mobil vydrzi aspon do konca zaruky aj bez toho zeby ho namocil alebo inym spôsobom poskodil, dnes rozhoduje kvantita a nie kvalita, podstata je vyrobit co najviac za co najnizsiu cenu, servisoval som nokie a v sucastnosti uz niekolko rokov servisujem pocitace a hlavne notebooky a je az zarazajuce ako tym ze vyrobca usetri par centov na vyrobe notebooku za ktory potom radsej zaplati XXX€ na zarucnych opravach a pod., taktiez nokie, plosne spoje hrubky 1,5milimetra co clovek chytil za roh a plosak sa prehybal sam odseba v rukach a pravidelne pri vymenach BGA cipov sa stavalo ze aj pri najvecsej snahe sa odtrhla plôska z plosaka atd., rovnaku vec vidim aj dnes, tie zakladne dosky v notebookoch su viacmenej neopravitelne nakolko tie repasovane dosky su uz naozaj extremne poruchove .
Ohladom toho samsung telefonu som si pisal s 555 cez SZ a bohuzial ked ani po vycisteni telefon nefunguje korektne a ma problem so zapinanim tak vhodnejsie bude telefon vyhodit a nahradit novym nakolko dnesny bezolovnaty cin + oxidacia nejde dohromady vôbec a navyse v tom samsungu je vecsina BGA cipov na doske nalepenych takze ani ultrazvukom by nedosiahol uplneho vycistenia a telefon nebude nikdy v 100% stave - ine je ked zoxiduje len mensia cast telefonu ale ked uz je toho vela tak sa to neoplati riesit .
Mne osobne v telefone od samsungu menili v servise 2x dosku pricom raz odisiel driver LCDcka a raz nejake BGAcko na kameru ktora nefungovala takze asi tolko k dnesnej forme servisovania a kvalite elektroniky .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 23:34    Předmět: Citovat

dneska jsem podfluxoval všechny BGAČKA,nabíjecí konektor a horkovzduchem sem nahříval,ten flux se pěkně dostal pod BGAčka a vlastně propájel jsem takhle obě strany plošňáku.jen baterku (cmos) jsem zakryl alobalem samozřejmě.

nechal jsem zchladnout.telefon jsem zavřel a asi už po 8mé ho zapínám a zatím to běží tak uvidím co dál no.foták jde,zvuky jdou,signál chytá,dotyk funguje tak uvidíme co dál Rolling Eyes snad to poběžíSmile

moc děkuji všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund