Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučíte mi stavbu DPA1000? > Stavím Andrlíka
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 21:51    Předmět: Doporučíte mi stavbu DPA1000? > Stavím Andrlíka Citovat

Zdravim.. Chtel bych se poradit, nez zacnu delat kraviny. Protoze se mi nedari ozivovat nejruznejsi VF prijimace, vysilace, uz mi to prestalo bavit, a tak jsem se rozhodl se vratit zase jednou k NF a postavit si nejaky plne tranzistorovy zesilovac, zadny TDA7293 atp.. Hrozne se mi zalibil DPA 1000, ani nevim proc...Alespon nejaky ten Wattik mi zustane v zaloze.. Jeste jsem necetl ten clanek a tak nejsem informovan o napajeni, jen co bude chvilka casu tak napravim... No postavit to pro me nebude problem, ale nevim abych to zvladl ozivit, je to popsane co kde jak merit a nastavit??? Zvladnu to??? Vsichni vite jaky nouma sem, ale stal bych o to si toto DPA postavit a ozivit...Jaky je Vas nazor.

Naposledy upravil CZJKP1 dne čt říjen 18 2012, 14:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 22:12    Předmět: Citovat

Řekl bych, že stavba DPA1000 vyjde na docela dost peněz, budeš na to mít?
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 22:18    Předmět: Citovat

Napadá mě jediné- začni Transiwattem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 23:02    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Doporucite mi stavbu dpa1000...Jaky je Vas nazor.


né . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 5:05    Předmět: Citovat

No co , přibude další neoživená konstrukce ... Když neoživíš průmyslovou konstrukci , jak chceš pracovat na vývoji ? Do konstrukce se dej až budeš umět na teoretickou otázku špatné konstrukce a uvádění do provozu výkonových NFzesů umět ty! odpovědět . Ne každý má takového spirita jako Danyk . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 6:48    Předmět: Citovat

ok. ok. No trandy bych tu vypajene pohledal.. Soucastky bych tam nahazel co dum da a zbytek dokoupil. Ale kdyz myslite ze by se to mi nepocarilo ozivit... Ja vim, uz par lidi me to rozmlouvalo, proto se ptam.... Jake verze transiwattu se delaly a kolik meli wattu, melo neco vic jak 1OOW?.. A co nizsi radu DPA tu bych zvladl ozivit????????????? Napr. S vykonem a 100-200W???? Vim, ze bylo minimalne 5 druhu lisici se vykonem, ta DPA1000 je ta nejvykonnejsi, jsou preco i mene vykonne a tudiz jednodusi DPA. Tak jak to vidite????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 7:00    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
jsou preco i mene vykonne a tudiz jednodusi DPA.

Jirko, Jirko, Jirko . . .
. . . když má zesik menší výkon, neznamená, že musí být jednodušší !!!

tvůj problém je v tom, že ani hotové zařízení, jenom se závadou, jsi nebyl schopen sám opravit
a teď chceš stavět novou věc, kde si vytvoříš hned několik problémů najednou . . .
(třeba tím, že chceš použít součástky "co dům dal")
Myslíš si, že to budeš schopen sám uchodit ?

Rozhodnout se musíš sám, tak jako následky svého rozhodnutí taky poneseš sám . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 9:00    Předmět: Citovat

Pokud ti nevadí stavebnice doporučuji SPV 100 od Aldaxu. Používám již několik let k plné spokojenosti. Osazení a oživení je tak jednoduché, že mě to upřímně ani nebavilo.
K napájení se osvědčil tento transformátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 9:15    Předmět: Citovat

Jenomže rozhozením prvků do krabice a kabeláží se dá zazdít vše .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 18:51    Předmět: Citovat

Hele, Honzo. Teď si to zabil, mam totiž dojem že je to to trafo, co se mi tu už pár let fláká, akorád má 400VA, z aukra bylo tenkrát o pár stovek levnější, ale nové!!! Chtěl jsem ho použít na TDA7293, ale to se mi zdá takové LOW Audio, a zbytečné mrvění krabice, tak se mi zrovna nechce tam ty šváby osazovat...

Otázka je, jestli má cenu kupovat stavebnici. Když to porovnám s mím problémem tak vyleptat plošnák a vyvrtat ho a osadit je pro mě to nejjednodušší. Spíše mám obavy z té druhé čási, tj. oživení, a nastavení pracovních bodů, klidových proudů, softstartu atp.. Prostě abych něco nepřesral a neodpálil to. Pravdou je, že to za příplatek dělají i v té firmy..

Jinak DPA1000 se mi z nějákého důvodů líbí, třeba tato fotka je velmi půvabná.

http://www.zewel.tuliscz.com/pictures/dpa/galerie/DPA1000/dpa1000_1.jpg

Tranzistory by nebyly problém, to bych vypájel z tady těch homemade zesilovačů 20W mam tu toho tunu osazené KD607+617 (jakoby transiwatty 40).

Ten výkon by byl tedy zbytečný, ale mě se líbí spíše to provedení.

Pravdou je, že jsem koukal na 50W DPA, a je stejně složitý jako toto..

Jinak jaké byly transiwatty, prý jich byla snad 23 druhů, někde psal snad sinclair, prostě bych chtěl nějáký zesilovač s tranzistory, tak 150W-250W. (nějákou tu rezervičku si tam nechám) Very Happy:.

A co Andrlík, ten je taky složitý že? Tam by se dalo taky ztoskotat.......?????

Jinak se mi líbí 250W verze, ale je to na mě dost peněz, vím, že ej to úměrná cena.. čím se liší SPV250 a SPM250
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 19:41    Předmět: Citovat

Co teda vlastně chceš? Zesilovač nebo umělecké dílo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 20:45    Předmět: Citovat

Takovej správně nestabilní zes ho třeba vrátí zpět k těm VF vysílačům, stačí odfiltrovat nf složku (viz třeba ZDE - poslední věta). Very Happy

citace:
Protoze se mi nedari ozivovat nejruznejsi VF prijimace, vysilace, uz mi to prestalo bavit.


To se jednoho dne zlomí a pak už to půjde, já jsem svoje první VKV rádio oživoval asi půl roku (a to jsem měl přístup k polyskopu), druhý už jen pár hodin (a bez polyskopu).

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6568
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2012, 22:51    Předmět: Citovat

Od Dudka jsem stavěl pouze DPA 280. V podstatě bez problémů, dobrá práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2012, 18:12    Předmět: Citovat

No když mě to pár lidí rozmlouvalo to stavět, o tu stavbu nejde, spíš o to ,,oživení".. Vcelku se mi líbí toto

http://zosilnovace.eu/Zosilnovac100W.htm

Jenže mi tam chybí jakýsi ,,hlavní šperk" a to komplementární tranzistory KD607/KD617..

Jaký byste měli na to názor je to blbuvzdornější než-li všechny řady DPA, nebo je to nastejno???

Nebo třeba zesilovač od P. Andrlíka (až na to připojení tranzistorů drátama).Předělávat v eaglu se mi to nechce, určitě by mi to kmitalo.. Jinak jak je to s p. Andrlíkem, je naživu? Něják jsem o něm na netu zmínky nenašel, ani pod jeho volacím znakem...Možná špatně hledám Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2012, 18:42    Předmět: Citovat

Jinak prosímvás nemá někdo originální předlohu pro vyleptání transiwatt 40 a transiwatt 120. Ne že bych to chtěl stavět.. Mám tu pár těchto kusů cca 5x TW40 a 1x TW120.. Všechno to byly ročníkové práce u nás ve škole, a všechno když se to mělo vyhodit jsem uhamounil. Ty předlohy jsou kresleny růčo, a kolikrát i hrůza. Proto bych chtěl si udělat jeden kousek fajnšmekersky..... Ty předlohy nejsou ani v časopisu hifi junior, jen pro osazení..

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10181&p=3

Možná se ještě zkusím zeptat na audioforu, pokud se nikdo neozve že to má tady..

Vlastně jsem ani nevědel že ty bastly jsou TW40 a TW120 až při tom, kdy někdo tu napsal o transiwattu a hned jsem zvídavě googlil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund