Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkoušeč elektrolytických kondenzátorů z Ar 8/87

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
legal



Založen: Feb 03, 2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:35    Předmět: Zkoušeč elektrolytických kondenzátorů z Ar 8/87 Citovat

Zdravím vás bastlíři.Potřeboval bych poradit s timto zapojením měřiče elektrolitu.Postavil jsem jej podle plánku z amara.Nahradil jsem pouze diou Kz 140 kterou bohužel nemám diodou bzx 3v3 a po zapnuti měřáku na zátěži s odporem 5.6 ohm mi pouze bliká dioda D3 což by měla být dioda indikujíci funkci stabilizátoru nebo se pletu??D2 mi ani neproblikne a´t točím trimrem 4.7 k jak chci Sad .Nevíte co proměřit,nejspíše vyměnit ten stabilizátor ze?.nemuže to třeba dělat špatný odpor báze tranzistoru T1?Děkuji za jakékoliv odpovědi. Question


měřič elektrolitu 001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  měřič elektrolitu 001.jpg
 Velikost:  255.14 kB
 Staženo:  521 krát


DSC00567.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00567.JPG
 Velikost:  69.13 kB
 Staženo:  108 krát


DSC00564.JPG
 Komentář:
pohled zespod dps

Stáhnout
 Soubor:  DSC00564.JPG
 Velikost:  210.55 kB
 Staženo:  138 krát


DSC00560.JPG
 Komentář:
pohled ze strany součástek

Stáhnout
 Soubor:  DSC00560.JPG
 Velikost:  236.54 kB
 Staženo:  111 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:49    Předmět: Citovat

A proč toto , zde na EB máš více používaných ověřených zapojení . Použít hradlo jako lineárního zesilovače je zvěrstvo . Toto bych nepovažoval za spolehlivého pomocníka v dílně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 10:54    Předmět: Citovat

No vzhledem k tomu, žes použil starší (a zřejmě použité) součástky, tak bych se nejdřív zaměřil na jejich kontrolu. Dál by asi bylo vhodné zkontrolovat DPS, jestli nejsou některé spoje podleptané nebo naopak jestli někde nejsou cínové můstky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6637
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 11:59    Předmět: Citovat

Kdysi jsem si tenhle tester postavil a skoro jsem ho nepoužíval, protože typicky odcházející kondenzátory ve funkci filtrace spínaných zdrojů s tím zpravidla neodhalíš, ta jedna ledka je nedostačující informace. Heslo pro google je Miloš Zajíc, za 350,- máš komplet stavebnici s neporovnatelnými vlastnostmi (nemám na něj žádnou komerční vazbu, jsem jen spokojený zákazník). BTW má někdo s tímhle testerem nějakou negativní zkušenost ?
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygrik



Založen: Feb 15, 2010
Příspěvky: 62
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 12:12    Předmět: Citovat

Tento tester bol v PE-AR 3/2002 na str. 21 uverejnený v upravenom zapojení. Citujem z článku: " Upravené zapojenie má tranzistorový zosilňovač dvojstupňový, bol pridaný tranzistor T2 p-n-p s príslušnými pracovnými rezistormi. Základná funkcia sa tým nemení. " V článku je aj pôvodná schéma z AR-A 8/87 , tiež schéma upravená a upravený plošný spoj. Ja som si tester pred rokmi postavil, pohral som sa a keďže veľa neopravujem, osadená doska bez puzdra leží v šuflíku. Určite sa tým niečo dá zmerať. Ale súhlasím s názorom, že aj na Bastlírne sa ponúkali riešenia a skúsenosti s inými zapojeniami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 13:33    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Kdysi jsem si tenhle tester postavil a skoro jsem ho nepoužíval, protože typicky odcházející kondenzátory ve funkci filtrace spínaných zdrojů s tím zpravidla neodhalíš, ta jedna ledka je nedostačující informace. BTW má někdo s tímhle testerem nějakou negativní zkušenost ?
Michal


mám tento zkoušeč víc jak dvacet let a naprostá spokojenost.
Na to abych zkontroloval elyt jestli blokuje, či vede střídavý signál to stačí . . . . . . ale víc nic.

malé, jednoduché, laciné, funkční . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
usporka



Založen: Nov 29, 2010
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 16:26    Předmět: Citovat

Taky přispěji k tématu, tento měřič jsem také stavěl, modernější podobu, avšak to samé zapojení je uveřejněno zde:
http://www.belza.cz/measure/ctst.htm


přesto že jsem všechny součástky kupoval nové zapojení se mi oživit k světu nepodařilo. Jelikož jsem tehdy spěchal kouknul jsem se osciloskopem jestli kmita oscilátor-kmital. Po týdnu jsem se k tomu ještě nedokopal Very Happy , ale až to učiním určitě bych hledal závadu okolo zesilovače. Ono použít hradlo jako linearního zesilovače není zrovna standartní řešení, takže nejspíš to bude tam. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
legal



Založen: Feb 03, 2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 16:47    Předmět: Citovat

Díky za rady,podívam se po jinem zapojení.Zatopek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 17:00    Předmět: Citovat

Hlavně ta LED D3 nemá blikat, ta má svítit trvale, asi máš zkrat na výstupu některého hradla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1542
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 18:38    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
Zaky napsal(a):
Kdysi jsem si tenhle tester postavil a skoro jsem ho nepoužíval, protože typicky odcházející kondenzátory ve funkci filtrace spínaných zdrojů s tím zpravidla neodhalíš, ta jedna ledka je nedostačující informace. BTW má někdo s tímhle testerem nějakou negativní zkušenost ?
Michal


mám tento zkoušeč víc jak dvacet let a naprostá spokojenost.
Na to abych zkontroloval elyt jestli blokuje, či vede střídavý signál to stačí . . . . . . ale víc nic.

malé, jednoduché, laciné, funkční . . .


Naprostý souhlas. Na učňáku jsme jich vyráběli větší množství a vždy fungoval bez problému. Jen si vzpomínám že s hradlama od jistého výrobce to nefungovalo. Myslím že byly od TI, se švábem od ST MICROELECTRONICS spolehlivě funguje. Mám samozřejmě i měřič ESR z nějaké modré KE, ale než bych ho vytahoval, šahnu po tomhle. Na určení zda je elektrolyt dobrý / špatný bohatě stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gadget



Založen: Dec 02, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po květen 09 2011, 15:12    Předmět: Citovat

Postavil jsem 3 exempláře a všechny jely na první pokus. Doporučil bych pro příště více kvality při výrobě DPS. Apropó, není ona nesvítící LED opačně, nebo na vyšší napětí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkat



Založen: Jun 22, 2009
Příspěvky: 615
Bydliště: tisovec

PříspěvekZaslal: po květen 09 2011, 16:55    Předmět: Citovat

Na tej fotke ,pohlad zo spod dps sa mi zda ze mas preruseny plosny spoj na IO od vrchu co je prepojeny 2-3 pin a ide na 5 pin+este niekde.Na fotke to aspon tak vyzera.Ja to mam tiez uz roky spravene a fungovalo mi to na prve zapojenie.Zelena dioda ma svietit stale(mas zapnutu skusacku) a cervena tiez ale ked spojis kontakty tak ma zhasnut.(ked zhasne mas na vystupe skrat)
_________________
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund