Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zalohovani Windows XP, rady a tipy.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 18:41    Předmět: Zalohovani Windows XP, rady a tipy. Citovat

Obracim se na zdejsi komunitu znalcu pc a software, cim zazalohovat Windows XP. Havarie pc, nejde zavest system ani nouzovy rezim, disk s s os je v kopru. Nechci podstoupit tu otravnou zalezitost instalace os a ovladacu,softu. Rad bych mel zalohu systemoveho disku. Ktery software je idealni k zalohovani, primerene jednoduchy a spolehlivy co se tyce vytvoreni zalohy, s moznosti komprese velikosti zalohy a byl v cz. Co uzitecneho by mel soft umet, na co si dat pozor.
Uvazoval jsem o ACRONISu ale nasel jsem dost rozporuplne informace. V windows xp prof je v systemovych nastrojich zalohovani. Pred pouzitim zalohy je ale nutna instalace os. Je to trosku otrava s tim os, ale pokud je zaloha pouzitelna a leze se na to spolehnout, da se to v nouzi taky pouzit.
Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 18:55    Předmět: Citovat

ja pouzivam staricky norton ghost, ale minimalne jedna vada je, ze neni cesky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 20:47    Předmět: Citovat

No pokud už máš dist vadný, tak ti nic jinýho než nová čistá instalace nezbyde.
Po kompletní instalaci pak taky používám Norton Ghost, udělám si image a při příští kalamitě je reinstal otázkou pár minut. Bohužel neznám žádný kvalitní prográmek v češtině, ale tenhle je tak jednoduchý že to zváneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5921
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 20:55    Předmět: Citovat

Když systém zkolabuje, že nenajede ani do nouzáku, jde tu zálohu použít? Dělám novou instalaci a uvažoval jsem to přes Hiren's Boot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 21:17    Předmět: Citovat

Pro paveltl.

Jiste ze pokud je disk v panu, tak v ten okamzik delat zalohu je asi o nicem. Ale mit zalohu jeste z doby funkcniho disku a tu pak pouzit na novy disk.
Jakou verzi Norton Ghost pouzivas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 22:01    Předmět: Citovat

Acronis true image 9 nebo 10 CZ, naprosto bez problémů používám všude (XP, Vista). Má bootovací CD, najde bez problému SATA disk.
Už jsem jej v krizových situacích použil několikrát. Pokud zkolabují Wokna, za 20min je mám obnovené. Když odejde disk, namontuji nový a nahodím obraz. V životě jsem tak nemusel instalovat systém tam, kde už jsem jej jednou instaloval, pomoc k nezplacení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 8:37    Předmět: Citovat

Já taky používám Acronis 10, bez problémů, jednoduchá obsluha, záloha jde provést na cokoliv, CD,DVD, nebo jiný disk.Já osobně používám druhý disk do Usb a jednou začas provedu zálohu celého disku . Múžeš udělat poprvé celkovou zálohu a pak provádět přírustkové zálohy.
Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 9:24    Předmět: Citovat

Gparted live
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 11:18    Předmět: Citovat

Tak jsem to chtel zkusit s Acronis home11. System XP prof. s ovladaci. A par blbinek, winrar, antivir, firewall. atp. System. disk je na samostatne ksande. Druhy disk Sata je pres sata radic ktery je v pci slotu. A posledni disk je v druhem ide slotu na desce s DVD mechanikou. OS slape bez zaseku ci chyb.
Prvni spusteni Acronisu, spusteno zakladni rozhrani. Spustilo se a pc se kouslo. Druhe spusteni, vypnut firewall Outpost. Pri prvotnim spusteni ruznych programu je potreba souhlasit ci nesouhlasit se spustenim toho ci onoho. Tak proto jsem ho vypnul. Uvodni obrazovka ok. Vybrano vytvorit zalohovani s pruvodcem. Dalsi obrazovka - seznam jednotek. A znova se pc kouslo. Restart, a jsem znova na te obrazovce seznamu jednotek. Dole vidim kam to mam zalohovat. Vybral jsem DVD jednostku a dal ze chci z dvd bootovat. A dal jsem zalohovat. Vse slapalo az do cca 30 procent. To se pc seklo potreti. Po dalsim restartu sel Acronis z pc pryc.
Ted jsem nainstaloval Macrium Reflect Backup. Neni cz. Ale to az tolik nevadi. Tak uvidim jak to pujde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 13:55    Předmět: Citovat

Podobné problémy jsem měl s NERO Backit UP 4 Imige Tool. (součást plné placené verze nera). To bootovací CD prostě nefunguje.
Někde jsem přečetl,že si tyto linuksový aplikace neumí poradit se souborovým syst.NTFS. Sehnal jsem od kamaráda CD s nejnovější verzí Nero BackItUp Imige Tool v.5.6.6.100 (z nejnovější plné verze nera). To zálohu oddílu udělalo, ale na konci to vypsalo hlášku, že se záloha povedla s chybami, protože systém je žívý (přesto, že jsem nabootoval a celý postup provedl z toho linux CD. Obnovit z takové zálohy jsem raději ani nezkoušel každopádně je to jen záloha (kopie disku 1:1 u této nové verze už v nabídce není), takže přenést to na jiný disk neni možné.

ptám se tedy, je možné vytvořit zálohu jen jednoho oddílu HDD s OS a tu pak použít jako zálohu, ale v případě potřeby přenést na jiný HDD jako samostatný oddíl. Nebo se musí udělat záloha celého HDD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5921
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 23:20    Předmět: Citovat

Ja som to práve urobil prísl. aplikáciou z Hiren's Boot. Úspešnosť sa dozviem, až dôjde na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svkmilan



Založen: Jan 14, 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 9:36    Předmět: Citovat

Acronis True Image Home11.0_cz
-bezproblémová záloha (OS WinXP Pro SP3, NTFS)
Pár postrehov..
- pri zálohovaní aktívneho (systémového) disku je žiadúce mať k nemu úplný prístup (boot zo zavádzacieho média /u mňa vytvorené pomocou Acronis Disk Director Suite CZ_10.0 build 2 161/), inak pri overovaní zálohy táto môže vykazovať chyby...
- úplná záloha napr.30G disku zaplneného na 1/2 má veľkosť cca 9G =>zálohu umiestňovať na logickú jednotku resp. externý disk...
- obnovenie aktívnej (sys) jednotky vykonávať tak isto s full prístupom
(Acronis Disk Director Suite dokáže zavedenie vytvoriť ako na CD tak aj na flash kľúč - iso o veľkosti cca 85Mega)... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 11:45    Předmět: Citovat

Když tak všichni chválíte toho akronisa, tak se přiznám, že používám Acronis 12 CZ a to nejen na WXP, ale i na W7 a naprosto bez problémů. Jakékoliv problémy jsou jen ve 100procentní režii uživatele a hlavně jeho neznalosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3327
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 17:05    Předmět: Citovat

No ve svem pripade nemohu souhlasit ze 100procentni neznalosti. Postupoval jsem podle pruvodce. Zadne experimentovani. To ze se mi behem pruvodce 3krat pc kouslo si nedovedu jinak vylozit, nez tak ze muj hw ci software/ ovladace/ nema rad Acronis. Kdyz jsem udelal zalohu pomoci Macrium Reflect Backup, tak ta probehla bez problemu. A prisaham na svoje boty, ze system je naproto funkcni, bez chyb, a seklo se to vzdy jen pri vytvareni te zalohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 18:35    Předmět: Citovat

Opravdu nevím, jak jsi tu "zálohu" dělal, ale ovládače s tím nemají nic společného. Já zálohu dělám pomocí bootovacího CD s tím Acronisem. Je to sice delší, ale nemám tam spuštěné žádné viry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund