Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava APC Back-UPS 300
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 15:48    Předmět: Oprava APC Back-UPS 300 Citovat

Zdravim, opravuju záložní zdroj APC Back-UPS 300, deska je REV. 05. Příčinou závady je pravděpodobně dlouho neměněná baterie, která má zkratované články. Po výměně baterie a zapnutí hlásí výpadek sítě, primár T1 se silně zahřívá, ale při odpojeném sekundáru od ups je na něm 18V, proud sekundárem po připojení je 2A i při odpojené baterii. Podařilo se mi najít zkratovanou diodu D30, která je v závěrném směru paralelně připojená k výstupu gratzova usměrňovače, bohužel na ní není nic napsané. Nevěděl by někdo co je to za diodu a jaké má být napětí na výstupu T1?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 16:35    Předmět: Citovat

Evidentně Transil...

Já mám CS 350 (300 už neměli). Její chassis je: OS-640-0245C REV 03 (kódové označení McKinley), a dá se v pohodě stáhnout na: eserviceinfo.com - Back UPS EI (CS).rar.

Je v tomhle seznamu: APC+Back+UPS+BK300-500MI+Compo ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 16:53    Předmět: Citovat

Dík, moc se v tom jejich seznamu nevyznám tak aspoň zpřesním údaje: vzadu na štítku je BK300 I na desce 640-0213D REV 05, APCC (C) 1996, transil sem vyhodil a jede to, akorád to trafo stále hřeje, tak je asi spálený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 17:06    Předmět: Citovat

To tě nenapadlo podívat se co v těch souborech je?
Tohle je:640-213F (Rev 08).
//edit: Odstraněn nechtěný smajlík, vzniklý z "Rev 08)[/url".


Naposledy upravil Habesan dne út leden 25 2011, 8:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 17:33    Předmět: Citovat

je to ono
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út leden 25 2011, 9:16    Předmět: Citovat

Pokud se trafo neúměrně hřeje, může to být projev stejnosměrného sycení jádra. V jakém stavu je ten Graetz, není přerušená/zkratovaná jedna nebo dvě diody???

Možná bych zkusil odpojit sekundár toho trafa od zbytku obvodu a zatížit ho čistě ohmickou zátěží, aby z něj tekl proud 0,5 až 1 Ampér. Jestli se i potom bude tak neúměrně hřát...

Jakou metodou jsi měřil proud z toho trafa, a kolik je po odstranění Transilu? V jakém stavu je stabilizátor IC1?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út leden 25 2011, 21:40    Předmět: Citovat

Ten proud 2A jsem naměřil v obvodu sekundáru ještě s transilem, obyč. multimetrem na střídavém 10A rozsahu. Po odpojení transilu tekl proud 0,5A. Z nefunkční ups APC 250, která ma téměř stejnou desku jsem vymontoval T1 a zapájel do opravované ups, na výstupu trafa je 18Vef. naprázdno, po zatížení deskou napětí klesne na 16,5Vef. Na vstupu IC1 je 13,6V= (multimetr má integrační převodník) se střídavou složkou 6Vef. Na výstupu je 11,1V=. Baterie je nabitá na 13,2V, tudíž se nenabíjí, přesto IC1 hřeje, předpokládám, že je vadný. Po cca 10min provozu začne ups vyhodnocovat výpadek sítě a nepravidelně zapíná a vypíná. Příde mi zvláštní, že T1 má mít 28V a jen 10VA. Skoro bych čekal 18-24V a 20-30 VA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cigarkow201



Založen: Feb 29, 2012
Příspěvky: 460
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 14:59    Předmět: Citovat

Tak ja mam take tento zdroj konkretne BK300MI a po vymene baterie ktera byla v haji pripojim a hned me to jak zapojim bateriji rele prepne na sit je to normalni? a po zapnuti vipinace sviti zelena led a piska to ale v zasuvce zdroje nic nenamerim pokud to nemam zapojene do site.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 16:18    Předmět: Citovat

Mal som asi ten samý zdrojso závadou - medzizávitový skrat primára malého trafa pre kontrolu sieť napätia a dobíjania aku.
Prejavom bol spálený plošák okolo stabilizátoru napätia pre nabíjanie.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cigarkow201



Založen: Feb 29, 2012
Příspěvky: 460
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 20:37    Předmět: Citovat

Tak ja jsem si vzal lupu a prohlidl jsem poradne plosnak a nasel jsem prepaleny plosnak u tranzistoru Q15 na obrazku vyznaceno cervena nic mene jsem to propojil a rele teda uz nespina ale zdroji stejne nejde kde bych se mel zamerit na zmereni abych nasel chybu kde je mel by nekdo typ prvni co jsem udelal projel vsechny diodi a ty jsou ok. poradil by nekdo neco? je me divne ze se to po spojeni uz neprepalilo je fakt ze na sit jsem to nepripojoval jeste.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cigarkow201



Založen: Feb 29, 2012
Příspěvky: 460
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 0:57    Předmět: Citovat

Tak co jsem to vse meril tak jsem zadnou soucastlu nenasel vadnou po pripojeni na sit to i baterku dobiji. Jak to tak vypada tak bude asi v haji to velke trafo jelikoz na J10a J11 nenamerim zadne volty a pritom do toho trafa jde J6,J3,J7 +12V a na J4,J5 -12V Nejak jsem nenasel nikde jak to trafo je zapojene a jak ho promerit jestli je opravdu v haji jak ho promerit protoze jestli jsem to delal dobre tak na vsech vinutich nejake hodnoty namerim takze prepalene nejsou ale nevim kolik tam mam spravne namerit. vedel by me stim nekdo poradit ceco? dik predem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 20:11    Předmět: Citovat

To veľké trafo je nezmar. Primár - v tomto prípade 2x15v - a sekundár 240V. Ak máš poistku od aku v poriadku, tak je aj trafo v poriadku.

Edit:
Podobné trafo z inej UPS používam v regulovateľnom zdroji - po pripojení na sieť 240V mi dáva 2x15V a dá sa z neho odoberať 4 až 5A.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cigarkow201



Založen: Feb 29, 2012
Příspěvky: 460
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 21:42    Předmět: Citovat

no pojistku mam v poradku a zdroj se tvari zze funguje ale po vytazeni ze site nedela z baterky tech 196 V neni to ani na kontaktech relatka ani na trafu. Uz me nenapada co merit abych zjistil proc to nechodi. kdyz jsem uz do toho poridil baterku tak je me to lito vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cigarkow201



Založen: Feb 29, 2012
Příspěvky: 460
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 21:00    Předmět: Citovat

mel by nekdo tento zdroj nebo ho opravoval a poradil by pripadne? dekuji predem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2013, 11:41    Předmět: Citovat

Tranzistory menice mas v poradku? Tuhle UPS sem si nedavno musel opravit, pri behu na baterku se mi podarilo hodit vystup do zkratu = chciply tranzistory. Jsou tam pouzite MOSFETy IRFZ46N, ja misto nich strcil IRFZ44N (jsou levne, 10Kc/ks v HADEXu). Sice se to obeslo bez zvukovych efektu, ani nebylo videt co je spatne ale po vypajeni proste dva ze ctyr tranzistoru byly prorazene (jedna paralelni dvojice). Je treba ale vymenit vsechny ctyri najednou, chtel sem usetrit a vymenil jenom ty dva prorazene. Po zapnuti uz za zvukoveho efektu chciply i ty dva zbyvajici IRFZ46N. Po nahrazeni vsech za IRFZ44 uz UPS bez problemu jede.

Je to hodne jednoduchy menic, leze z toho obdelnik a cim vic ho zatizis tim vic mu stoupa napeti. 196V naprazdno (bylo treba to po vymene tranzistoru znovu nastavit trimrem) a pri odberu 170W uz skoro 240V. Pokud budes chtit dostat ven ty tranzistory, musis sroubovackem opatrne vypacit z drzaku chladici bloky - je to takovy zajimavy system a hodne natesno v sobe narvany. Nak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund