Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita ATX zdrojů do PC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reilys



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 12:09    Předmět: Kvalita ATX zdrojů do PC Citovat

Dobrý den.

JAké máte zkušenosti s výrobci?

Já osobně jsem používal hodně Fortrony ale už se mě vrací porouchané a v práci jsem jich už taky dost našel. TAkže asi nebudou zas tak dobré.
Nebo je to otázka typu u dané značky.

Prostě bych chtěl jednoduše nějak vybrat v rúzných cenových relacích.
Někde jsem tu na fóru četl že zdroje Delta jsiou OK ale nikde jsem je nenašel kromě aucí a bazarů.

Může tedy někdo poradit kvalitní PC ATX zdroje?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrnous



Založen: Dec 25, 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Valašské Klobouky

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 12:32    Předmět: Citovat

já ti odpovím přesně opačně.. Eurocase ANI ZADARMO, kupodivu slušně jedou z neznačkových HEDY, xilence.. přes FSP až po čistokrevný fortron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 14:49    Předmět: Citovat

se spínanými zdroji do PC je to obecně těžké.
Dříve dost lidé slyšeli a kupovali, když někdo v recenzích vyzdvihl do výšin nějaký nový zdroj, okomentoval samozřejmě speciální low esr kondenzátory a jak to má hromadu součástek atd.
Přesto sebelepší použití značkových součástek nezachrání špatný (schválně navržený) návrh.

Co se týče fortronu, tak to je tím, že do naší republiky to dovážejí jiní výrobci (hlavně EUROCASE). Mám tu asi 8 let starý zdroj FSP235-60GT a podle vnitřku to vypadá na originál (soudím podle ověřených kondíků značky Rubycon a pořádně mohutného chladiče). Když to pak srovnám s jeho mladším bráškou FSP350-60GLN koupený před 2 roky, tak to považuju za špatný vtip, protože vnitřek má vzhledem hodně společný s EUROCASEM.

Já osobně kupuju značku Corsair, ale tam je si třeba taky dát pozor a kupovat výrobky buďto originál Corsair nebo Seasonic. Výrobce není problém dohledat na internetu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 17:18    Předmět: Citovat

Většinou používám Fortron nebo Seasonic. Vím že třeba průser u Fortronu je ten Blue. Ale jinak je obecně rozlišuju na zdroje a plechovky. Prostě koukneš, zvedneš a máš představu co je uvnitř.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 18:31    Předmět: Citovat

já používám na několika PC seasonic a výborný Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 19:16    Předmět: Citovat

Samozrejme preferujem znacky ako SEASONIC, FORTRON, CORSAIR...
Ale bezne pouzivam aj EC-ked stavas PC na obcanse nenarocne pouzivanie a je nizky rozpocet a vies ze ked je na nom napisane 400w ze da realne tak 200 a podla toho prisposobis zataz tak sa to da....
Rozhodne nie zdroje ako ALLIED, to nikdy, tych sa vyvarujte...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 19:32    Předmět: Citovat

Nove zdroje kupujem len Fortrony. Vacsinou ako nahradu nejakeho smejdu, takze staci najlacnejsi typ, co maju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ACDC



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 509
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 21:39    Předmět: Citovat

Nedávno jsem měl fortron na opravu, uvnitř elyty teapo, 2 byly nafouklé, výměna za nippony. Jak kvalitní můžou být ty elyty teapo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 21:50    Předmět: Citovat

Nie je to japonska kvalita, ale zase to nie je ani uplny smejd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 22:23    Předmět: Citovat

na to že je ve zdroji zanačkový elyt bych nespoléhal, už i to bývaj pajcy. Teapo přezdívané též cheapo je celkem použitelný ale žádnej zázrak to není. Je to otázka spíš toho jaké je to serie a jaký má parametry. Není teapo jako teapo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 22:51    Předmět: Citovat

Zalezi aj od zapojenia, dimenzovania, chladenia. Falosne elyty som nevidel. Akurat "znacky" typu Rulycon alebo Rubysun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 0:49    Předmět: Citovat

Najkvalitnejší je ALLIED AL-8360BTX, viď link: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=109&t=130592
Ja som ho mal v doposial zapečatenom PC (pred týždňom odišiel - 2 týždne po záruke!)...

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 7:38    Předmět: Citovat

pokud někdo je kondíkomaniak, tak opět odkazuju na http://www.badcaps.net/
Je to spíše psáno pro IT nadšence, kteří chtějí machrovat před ostaníma, že umějí na svých základních deskách pájet, ale dají se tam najít dobré informace o kondenzátorech se slušnou životností, jaké značky a série používají výrobci, jak se orientovat v parametrech v datasheetech, a taky kde nakupovat (na fóru je jsou i odkazy pro českou republiku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 7:40    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Zalezi aj od zapojenia, dimenzovania, chladenia. Falosne elyty som nevidel. Akurat "znacky" typu Rulycon alebo Rubysun.
¨
kopie se rozpoznají až měřením taky jich tu pár mám, ale vypadají věrohodně.
Jinak tu mam DELL zdroj určeý pro server 300W pasivní, co se týče kvality tak žádný fortron nebo podobné srandy se mu ani z daleka nevyrovnají. Vyrobeno v rakousku, kompletně SMD, to 300W trafo spínané je velké jak kráva. Sem si říkal že když kvalitní fortron stojí i 4 litry tak kolik muže stát tenhle? A on stojí 400kč, bohužel má jiné kabely takže v PC asi použít nepujde. něco málo je vidět tu http://www.svetelektro.ic.cz/dell/ - nejde otevřít, má bezpečnostní šrouby.

Potom jsem koupil ve výprodeji činský PC zdrojík noname v takové netypické uzké dlouhé krabici cena 10kč. Byl nějaký podezřele těžký, doma to otevřu a osazený nipponama, černý eloxovaný chladiče, 2 značkový větráky, oboustrancej kvalitní CUPREXTIT nikoli ten papír bílý. Dokonce má 2 síťový filtry jeden přímo v té zásuvce a druhý na DPS.. no paráda.

Ty recenze stejně prd řeknou, už se tam nedovíte že výrobce něco udělal špatně v zapojení, můžou maximálně opticky zhodnotit případně zapojit do zásuvky a poslechnout větrák .

Co mně štve je že furt ťongové v PC zdrojích používají bipolární tranzistory, FETy se zde chovaj daleko líp a i lépe řídí, je to vidět v tom zdroji pro server od dellu, je řízený 2ma IRFP450 pokud si dopře pamatuji. Proto tolik netopí.

Přijde mi že ty komerční PC zdroje jsou dost předražené vzhledem k tomu co obsahují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 10:54    Předmět: Citovat

Za 400 korun je ten zdroj novy? Asi tazko, ze... A ventilator nema nie preto, ze by ho nepotreboval, ale preto, ze v serveroch su ventilatory samostatne moduly (ktore sa v pripade poruchy daju rychlo vymenit, casto za behu).

Predrazene su akurat tie akoze high-end zdroje. Staci pridat ciernu farbu a opletenie kablov a hned je cena dvojnasobna. Normalny Fortron ATX-300PNR stoji 24 EUR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund