Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční scaner u multifunkční tiskárny HP ?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 19:02    Předmět: Nefunkční scaner u multifunkční tiskárny HP ? Citovat

Dostal jsem multifunkční tiskárnu HP All-in-one HP PSC 2210. Mám teď takový problém - dostal jsem jí bez cartridgí s tím, že naposledy fungovala, pak rok ležela.

Po zapnutí naskočí "test mode" a začne hlásit, že mám vložit barvy. Pak světlo scaneru popojede zhruba 5 cm, vrátí se a začne hlasitě cvakat, je to normální? Podle mě by měl přejet až na konec, vrátit se a být v klidu. Takhle to cvaká třeba půl hodiny.

Ozkoušel bych jí s barvama, jenže nechci ty náplně objednat a pak zjistit, že to je nefunkční :-/ Je možný, že to po vložení cartridge bude fungovat normálně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mat100



Založen: Nov 04, 2009
Příspěvky: 480
Bydliště: Plzen-jih

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 19:16    Předmět: Citovat

No nevim človeče. Asi bych 1400 za cartridge nedal (na zkoušku). Každopádně by to cvakat nemělo. Skus to rozebrat , a kouknout , jestli té skenovací hlavě nebrání něco v posuvu na doraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 20:04    Předmět: Citovat

mat100 napsal(a):
No nevim človeče. Asi bych 1400 za cartridge nedal (na zkoušku). Každopádně by to cvakat nemělo. Skus to rozebrat , a kouknout , jestli té skenovací hlavě nebrání něco v posuvu na doraz.



Jo, už sem to rozebral a než mechanická závada to bude někde v elektronice. Jak jsem psal - vyjede pár centimetrů, začne se vracet zpátky (dost pomalu) a za chvíli už nemá kam, tak přeskakuje ten klínovej řemínek (to je to cvakání)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 20:10    Předmět: Citovat

mr_mocak napsal(a):
mat100 napsal(a):
No nevim človeče. Asi bych 1400 za cartridge nedal (na zkoušku). Každopádně by to cvakat nemělo. Skus to rozebrat , a kouknout , jestli té skenovací hlavě nebrání něco v posuvu na doraz.



Jo, už sem to rozebral a než mechanická závada to bude někde v elektronice. Jak jsem psal - vyjede pár centimetrů, začne se vracet zpátky (dost pomalu) a za chvíli už nemá kam, tak přeskakuje ten klínovej řemínek (to je to cvakání)..

Skus zhodit ten remen a prejdi koncové polohy či neposúva z velkým odporom po dráhe a potom namaž vedenie , nahod remen vo východzej polohe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 20:36    Předmět: Citovat

Práve, že tam žádný odpor není, je to mechanicky v pořádku.

Posílám video (low quality) -

http://www.youtube.com/watch?v=GXGMd_Jxj-Q

První půlku videa to cvaká a zjišťuje, jestli je cartridge - to je v pohodě. Pak přichází na scénu scaner..[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34105
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 20:45    Předmět: Citovat

V rukach som to nemal - ale ked sa to snazi ist mimo rozsah, tak zjavne nefunguje detekcia koncovej polohy. Bud je tam koncovy spinac (v tom pripade je to jasne) alebo sa snima prud motorom. V tom pripade musi byt remen a uchytenie vozika mechanicky vporiadku, inak zacne preskakovat pred dosiahnutim dostatocneho prudu (toto sa mi kedysi stalo na starom scanneri UMAX UC630, po dotiahnuti dodnes funguje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 22:10    Předmět: Citovat

Jak píše rnbw, scanner hledá koncovou polohu pro nastavení bílé. Tato poloha je určena bílým páskem na konci pojezdu.
Zkus rozebrat scanner a vyčistit optiku a zářivku lihem, zrcadla vatovým tamponem nasucho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 22:49    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Jak píše rnbw, scanner hledá koncovou polohu pro nastavení bílé. Tato poloha je určena bílým páskem na konci pojezdu.
Zkus rozebrat scanner a vyčistit optiku a zářivku lihem, zrcadla vatovým tamponem nasucho.


Vyčištěno. Bude tam chyba někde jinde, protože udělá v jakékoliv poloze hlavy ten samý pohyb - trošku dopředu a pak se začne vracet. Vždy přesně stejně. Pokud dám tu hlavu kousek před konec dráhy, tak dojede na konec a začne se hodně pomalu vracet (cca 2 kroky motorku za vteřinu). Když dojede zpět na začátek, tak cvakání přestane. Spíš se s tiskárnou začínám loučit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 23:53    Předmět: Citovat

Na poloze hlav při inicializaci nezáleží, prostě to pojede tak dlouho až najde konec. Konec je určený jednak dorazem optickou závorou a jednak tou bílou plochou - měla by se taky vyčistit.
Pomalý pohyb je tam proto, že snímání polohy je relativní.
Může být, že zářivka už to má za sebou.

On je tam poměrně primitivní invertor. Pokud máš alespoň základní představu jak funguje můžeš se pokusit zvětšit proud zářivkou, jenom malinko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reilys



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út březen 16 2010, 6:20    Předmět: Citovat

Mám taky multifunkci HP a scanner taky jen popojede a vrací se hned zpět a ťeď se dívám v práci na kopírku minolta a ta taky to samé... Podle mě je to normální a jen najíždí zpět do výchozí polohy která by se mohla "rozhasit" např transportem, otřesem při přenášení a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: út březen 16 2010, 10:31    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Na poloze hlav při inicializaci nezáleží, prostě to pojede tak dlouho až najde konec. Konec je určený jednak dorazem optickou závorou a jednak tou bílou plochou - měla by se taky vyčistit.
Pomalý pohyb je tam proto, že snímání polohy je relativní.
Může být, že zářivka už to má za sebou.

On je tam poměrně primitivní invertor. Pokud máš alespoň základní představu jak funguje můžeš se pokusit zvětšit proud zářivkou, jenom malinko.


Ono to právě nejede tek dlouho, až najde konec - vždycky to dojede přesně ten samej počet kroků. Dělá to vždycky stejně i když tam není kryt se sklem, kde je ta bílá plocha.


Reilys napsal(a):
Mám taky multifunkci HP a scanner taky jen popojede a vrací se hned zpět a ťeď se dívám v práci na kopírku minolta a ta taky to samé... Podle mě je to normální a jen najíždí zpět do výchozí polohy která by se mohla "rozhasit" např transportem, otřesem při přenášení a pod.


Normální to určitě nebude, protože tím, jak to cvaká přeskakuje řemínek a je na několika místech už uplně hladkej :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 16 2010, 11:32    Předmět: Citovat

Zkusil jsi při otevřeném skeneru a vypnutém proudu přetáhnout (pomalu) vozík s výbojkou doprostřed dráhy, smontovat a potom zapnout ? Jestli má vůbec snahu jet na začátek při aktivaci ? A bez připojeného signálkabelu (usb).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: út březen 16 2010, 11:42    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Zkusil jsi při otevřeném skeneru a vypnutém proudu přetáhnout (pomalu) vozík s výbojkou doprostřed dráhy, smontovat a potom zapnout ? Jestli má vůbec snahu jet na začátek při aktivaci ? A bez připojeného signálkabelu (usb).



Jo, to sem práve zkoušel - psal jsem, že udělá ten samý pohyb z jakékoliv výchozí polohy. Když ho dám třeba do půlky dráhy, tak také popojede kousek a pomalu se vrací zpět. bez kabelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 16 2010, 13:18    Předmět: Citovat

To mi připadá spíše jako problém s napětím - nějaký stabilizátor, elyt či co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 17 2010, 6:58    Předmět: Citovat

Nenašel jsem tady nikde informaci, jestli při tom pohybu do výchozí polohy zářivka svítí, nebo ne. Pokud ne, tak je s ní konec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund