Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Záhadná" závada: nenabíhá OS XP

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 20:23    Předmět: "Záhadná" závada: nenabíhá OS XP Citovat

Zákazník přinesl počítač s tím, že nestartuje OS. Těsně před inicializací GUI se provede tvrdý reset a stále dokola.
První podezření ukazovalo na vadný zdroj. Po demontáži byly sice nafouklé kondenzátory větví +5V SB, +5V a 3,3V ale vzhledem k značnému "překapacitování" těchto napájení na základní desce to nevypadalo na primární příčinu závady; a taky že ne. Po výměně se PC choval stejně.
Výměna pamětí, odpojení periferií event. jejich výměna za jiné neukázalo příčinu závady.
Demontáž disku a jeho otestování v jiném PC neukázalo žádné zjevné vady.
Jako obvykle, zbývá OS.
K načtení a spuštění GUI je potřeba ovladač SATA-RAID: viamraid.sys.
Podezření padlo na poškození tohoto ovladače.
Opětovná demontáž disku a nahrání poslední verze ze stránek výrobce bylo dílem okamžiku a PC normálně naběhl.

Proč to sem píšu.
Paní uživatelka mi sdělila sladké tajemství. PC bylo ve třech servisech v Brně a ve všech bez výjimky jí to vrátili že je buď vadná deska, vadný disk a poslední se vytáhl: vadný zdroj a vadná deska.
Výměnu výše uvedených komponentů paní odmítala, protože jí bylo řečeno že v případě jejich výměny přijde o uložená data v objemu sotva jednoho DVD.
Občas tady probíhají boje servisáci versus příležitostní výměnkáři.
Pokud tohle čte někdo z těch tří servisů tak pozdravuju a děkuju za zakázku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34078
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 20:32    Předmět: Citovat

Podla mojich skusenosti je prave v oblasti servisu PC najviac takychto "opravarov". Kazdy tomu totiz "rozumie".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 21:08    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Podla mojich skusenosti je prave v oblasti servisu PC najviac takychto "opravarov". Kazdy tomu totiz "rozumie".


Přesně tak, každej studentík do toho vrtá a pak to tak vypadá. Nedávno mi řekla jedna taková, že jsem na jejich firmu drahej. Já jí řek, že jiný firmy mě zaplatí a vyplatí se jim to a ať si najde nějakýho studenta, kterej se jim o to bude starat za pár korun. Přístupem takových amatérů naše práce jen ztrácí na hodnotě a lidem se pak nechce platit. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 20 2010, 21:27    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
... Nedávno mi řekla jedna taková, že jsem na jejich firmu drahej. Já jí řek, že jiný firmy mě zaplatí ...


Nejvíc ze všeho miluju, když se mi "někdo takovej" pokouší implikovat myšlenku značné cenové náročnosti mé práce a po neúspěšné intervenci odchází ke konkurenci. Načež mi zavolá pan M a ptá se za kolik to udělám.
Já jsem v podstatě rád, že těch "servisů" je v okolí dostatek.
Běžnou počítačovou otročinu která v podstatě nijak nebaví a spíš otravuje, zvládnou samy a nám zbude dostatek dobře placené a zajímavé práce.
A taky bych rád touto cestou poděkoval géniovi který vymyslel systém certifikovaných dodavatelů. Pray
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 5:42    Předmět: Citovat

O podobné action jsem psal před nedávnem . Telka za 22táců , 4 roky ,7x v servisu a nyní jede do svozu . Byla vadná obrazárna , zjištěno až na závěr . Je to ve všech oborech . Kam jsem vlezl s autem , tam od pasu plynová klapka a nejde opravit . Nakonec se našla v desátém servisu díra v sacím potrubí , co vyrobil plynař a klapky nyní opravuju . Nyní klekla máti pračka , ložisko zalité v plastu . Na internetu 299,- v blízkém servisu v RK chtěl 540 , procento mu stačí ... a v Žamberku je za rozumných 360,- . Tak nás pánové v servisech holí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ar196



Založen: Apr 09, 2005
Příspěvky: 143
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 19:13    Předmět: Citovat

No vono je občas problém rozeznat vadu Hw nebo bordel v Sw.
Někdy se to chová dost chaoticky a někdy kondy ve zdroji nebo na desce chování Pc neodhalí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 19:17    Předmět: Citovat

ar196 napsal(a):
No vono je občas problém rozeznat vadu Hw nebo bordel v Sw.
Někdy se to chová dost chaoticky a někdy kondy ve zdroji nebo na desce chování Pc neodhalí.


To sice je, ale v takovým případě instaluju čistej OS, abych měl jistotu. Původní disk buď naklonuju jinam, nebo instaluju na svůj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34078
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 20:47    Předmět: Citovat

Bootujem linuxove Live CD. Pozeram odtial SMART disku, memtestom otestujem pamat. Vizualne skontrolujem dosku, grafiku a zdroj - hlavne elyty. V 90% pripadov to staci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 22:16    Předmět: Citovat

Bohužel dnes jsou takové disky , že SMART je čistý , vadný sektor tam není vše vypadá čistě a stejně se to chová podivně . Doporučím userovi aby si udělal zálohu a za chvíli je po disku.Prostě tam žluťas dal vhodné kurvítko.Když se chová podivně instaluju čisté winy bud na jeho disk a data schován nebo na nový disk. Teď jsem měl nový komp který po dvou dnech začal padat . Vše OK, no zkusil jsem flashnout BIOS a po několika bootech deska pošla,odjela na reklamaci. Jinak jsem se setkal s tím že Linux live běhal a winy padaly do modré smrti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 10:30    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Bootujem linuxove Live CD. Pozeram odtial SMART disku, memtestom otestujem pamat. Vizualne skontrolujem dosku, grafiku a zdroj - hlavne elyty. V 90% pripadov to staci.


Máš pravdu stačí. V tomto případě nestačilo a proto jsem o tom taky psal.
Třeba se to bude někomu hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 10:37    Předmět: Citovat

Já nechápu tu mánii, v případě drobné závady, jako třeba v tomto případě, vadný driver, řešit opravu výměnou všeho. Od desky po OS, přes síťovou šňůru a zdroj, až po klávesnici a myš.
A jo, vlastně chápu...
Oni většinou ani netuší, že je to taková drobnost. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 11:27    Předmět: Citovat

I kdyby frikulíni tušili co se vlastně přihodilo. tak neviditelná noha trhu velí vyměnit co nejvíc aby se dalo nafakturovat.A nejlépe prodat nové PC a na dva roky má zákoš vystaráno. Taky se mi občas dostane na stůl PC s diagnosou vadný MB a pak třeba chybí ovladač grafiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund