Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nahrávání v PC - zpoždění
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mr_mocak



Založen: Jan 01, 2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Lovosice

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 20:40    Předmět: nahrávání v PC - zpoždění Citovat

Mám problém při dělání nahrávek v PC - používám programy Audacity a CoolEdit a oba dělají to samé - při vrstvení stop se stopy zpožďují. Kdysi jsem dělal nahrávky na starý 486 a makalo to bez problému.

Do jedné stopy dávám bicí+basu+klávesy v midi a dotáčím kytary - kytaru mám zapojenou přes efektový procesor do zvukovky a zvuk není slyšet zpožděný. Nahraju stopu a když jí pustím, je kytara nahraná opožděně a musím useknout několik ms, aby to sedělo. Totéž mi dělá i když dotáčím do wavu, takže v midu problém nebude.. nevíte jak to odstranit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34091
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 20:58    Předmět: Citovat

Bud si kup drahu zvukovku s ASIO drivermi pre Windows. Alebo pouzi Linux s real-time jadrom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:19    Předmět: zpožděni obrazu předbihani zvuku digitalizace VHS Citovat

mně to boužel děla při digitalizaci VHS obraz jde pozdějc jak zvuk Sad nebo naopak

mam tuto PC konfiguraci
Název operačního systému Systém Microsoft Windows XP Professional
Verze 5.1.2600 Service Pack 3 Sestavení 2600
Výrobce operačního systému Microsoft Corporation
Typ systému PC založené na procesoru X86
Procesor x86 Family 16 Model 4 Stepping 2 AuthenticAMD ~3013 Mhz
Verze systém BIOS/Datum American Megatrends Inc. 0901, 25.8.2009
Verze SMBIOS 2.5
Adresář systému Windows C:\WINDOWS
Systémový adresář C:\WINDOWS\system32
Spouštěcí zařízení \Device\HarddiskVolume1
Národní prostředí Česká republika
Hardware Abstraction Layer Verze = "5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2111)"
Uživatelské jméno KEWIN\Kewin
Časové pásmo Střední Evropa (běžný čas)
Celková fyzická paměť 2 048,00 MB
Volná fyzická paměť 1,42 GB
Celková virtuální paměť 2,00 GB
Volná virtuální paměť 1,96 GB
Prostor stránkovacího souboru 3,85 GB

HDD Western digital pinove připojeni 40 giga
zvuková karta Creative Live 5.1 Digital
tv karta http://www.ixbt.com/monitor/kworld-dvbt-210se.shtml
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 6:01    Předmět: Citovat

To kevin . Nepíšeš hlavně , jakým programem a jaké máš volné místo HDD a na jaký formát digitalizuješ . Zkoušel jsem vícero programů , ale spokojen jsem jenom s Pinacle pro převod do DVD . Neplatí pro kamery Panas .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 6:47    Předmět: Citovat

zkoušel jsem vicero programu pinnacle studio verzi 9 windows movies naker a aj original program k me TV kartě a misto na hdd cca 20 giga volneho do mp4 avi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 20:31    Předmět: Citovat

Ja tiež prevádzam video z VHS na DVD cez TV tuner a mám vyskušane že cez Pinnacle mi najskôr robilo to že zvuk mi išiel normálne ale obraz mi sekalo tak že urobilo 1. obrazok a potom 10 sekund čierno a zasa to iste tak som pri natáčaní dal len male okno a znížil rozlišenie videa a bolo to s kartou 4MX440 a po uprave mi to už išlo OK tak časom som kupil NVIDIA 6200 a na tej mi to sekalo aj na týchto parametroch ktore 4MX440 zvláda v pohode. Rolling Eyes

PS: 4MX440 je 64MB grafika a 6200 ka je 256MB grafika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 6:17    Předmět: Citovat

S Pinaclem jsem měl problémy jen hned po koupi kamery . Dostal jsem k tomu origoš CD pinacle . No až jsem si pozval PCmana a ten jen přišel , pustil poč a vece málo paměti , přidal jsem HDD 80G a jedu 5 let bez potíží . A to před tím v tom vrtalo několik vrtalů .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 15:58    Předmět: Citovat

Co se týká videa, pokud chceš jednoduše a navždy odstranit problémy s digitalizací analog. videa, pořiď si kvalitní střihací kartu např. Canopus, která má uzamčený obraz a zvuk a neposune se Ti ani o píď i při 24h dlouhém videu, obraz i zvuk zpracovává střih. karta. Vlastní koprocesor zajistí plynulost i kvalitu videa a zvuku téměř na jakémkoliv počítači a obdržíš navíc mnohem kvalitnější střihací program než je Pinacle (např. DVStorm). Všechny videoefekty v reálném čase, export do jiných videoformátů v reálném čase (též kvalitní HW kodek), množství audio efektů. Běžné TV karty jsou pouze na příležitostné digitalizování analogového videa a vždy videosignál zhorší a zdegradují. Výsledné DVD potom vypadá, jako další kopie VHS, nejsou vhodné na seriozní práci, videosignál i audiosignál se zpracovává odděleně a tím vzniká nepříjemný posun, který se projeví tím více, čím delší je sekvence. Též samotný Pinacle je kapitola sama pro sebe, na některých konfiguracích PC dělá nepředvídatelné problémy, je pomalý, což vyplývá i z jeho lidové ceny.
Nebo si pořiď externí A/D převodník ADVC55 (ADVC50, ADVC100, ADVC 300), asi se již pravděpodobně nevyrábí, ale právě proto by se mohly dát sehnat za lidovou cenu, tyto převodníky zajistí bezztrátovou profi digitalizaci analogového signálu v real-time, kompozit i S-VHS.
Digitalizování starých videonahrávek je určeno hlavně k jejich archivaci a proto se vyplatí ji provádět trochu kvalitněji - bezztrátově (i když otázka jejich digitální životnosti je stále problematická).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 17:00    Předmět: Citovat

Děkuji to je dobrý napad jsem se tak nezavazně dival a libila by se my tato kartička
http://www.alza.cz/canopus-gv-edius-dvx-d100936.htm
nebo toto vypada dobře ? Smile
http://www.alza.cz/televzni-karta-leadtek-winfast-vc100-u-video-editor-d88511.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 21:25    Předmět: Citovat

Ta karta od Alzy, "Canopus" je přesně to, co jsem měl na mysli. Její mnohem starší verzi mám již osm let a stále jenom ty nejlepší praktické zkušenosti. Pouze ta cena uvedená v e-shopu, kabel za 100Kč, by mohla patřit k té kartě, ta však je podstatně vyšší.
TV karta Leadtek patří do kategorie těch nejlevnějších, tu nebrat. Viz text v minulém příspěvku.
Ještě pro více informací, doporučuji mrknout se na: www.syntex.cz. Jsou to přímí dodavatelé Canopusu a jsou schopni zajistit i technickou podporu na svůj sortiment.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 6:33    Předmět: Citovat

O tom , že Pinacle degraduje nahrávku , bych s Tebou polemizoval . Tady nebyl požadavek pracovat jak Barrandov , ale amatérsky a právě u zmíněné archivace starých nahrávek už většinou není co degradovat . Souhlasím s jediným , že Pinacle je pomalý a potřebuje (možná nepotřebuje , ale bez toho nejede ) hodně volného prostoru .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 18:19    Předmět: Citovat

To BOBOBO. Čti pořádně, nikde jsem se ani slůvkem nezmínil o tom, že Pinacle degraduje video !! Kvalita zachytávání videa je nejvíce odvislá od kvality HW. Ohledně Barrandova, máš-li možnost, postav vedle sebe video a televizi na kterém nech běžet originální nahrávku videa, vedle stejnou úhlopříčku, druhou televizi s DVD přehrávačem na kterém běží DVD kopie původní nahrávky. Obě TV musí být stejného systému, tzn. CRT, LCD, atd. Při tomto testu se projeví součet všech slabých článků digitalizace, první slabé místo je při nabírání videa, kde hraje roli kvalita a rychlost vstupního HW (TV karta, střihací karta), roli hraje i rychlost připojení HDD (v případě USB TV karta přizpůsobí rychlost datového toku propustnosti sběrnice, protože musí stále pracovat v realtime, což má za následek další snížení kvality), další slabé místo může být použitý kodek pro kompresi do mpeg2. HW kodeky jasně vítězí, nepoužívají se do levných zažízení. SW kodeky se mimo jiné liší zase podle toho, kolika průběhů jsou shopny. Některá zařízení lákají zákazníky na vějičku tím, že dokáží nahrávat jednoprůběhově v režimu 4/6/8/a více hodin na jedno DVD±R. Takovéto režimy dokáží zkazit i původně kvalitní originál, buď sníží rozlišení, projeví se to značnými artefakty v obraze, nebo přestanou dopočítávat rozdíly mezi jednotlivými frame, obraz je potom trhaný, nebo naopak pohyb rozmazaný, podobně jako v minulosti na prvních 100Hz TV. Jak vidíš BoBoBo, opět nikde zmínka o degradaci způsobené Pinaclem. Problém je trochu jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út březen 02 2010, 6:39    Předmět: Citovat

Ty čti taky pořádně , materiály , které jsem měl tu čest přehrávat a myslím si , že půjde hlavně o ně , jsou amatérsky zhotovené videonahrávky z analogových amatérských kamer a tam i při všech Tebou jmenovaných degradacích nepoznáš rozdíl . Nyní co mám DVDrec tak nahrávám přes DVDrec a do Pinácla vkládám již čísla . Rozhodně není běžné "přehrávat" nové videokazety , které nějakou kvalitu mají , do čísel .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: út březen 02 2010, 13:51    Předmět: Citovat

. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: so březen 06 2010, 15:10    Předmět: Citovat

Pridám sa so skúsenosťou
Pinacle 9 mi, okrem občasného zamŕzania pri rýchlejšej manipulácii s "posuvným ukazovateľom" alebo pri veľa úpravách v jednom projekte, ide viac rokov relatívne bez problémov.
Pri tv karte som po dlhšom vyberaní pred cca 5-imi rokmi natrafil na TerraTec Cinergy 600 (ako najmenšie zlo - preskúšal som vtedy snáď všetky ponúkané "zaručene perfektné" karty) Okrem citlivosti tunera tv mi vždy veľmi vadilo podanie bledých partií pri prehrávke videokaziet do pc, ktoré nepríjemne ťahali do negatívu. Karta mi bola ponúknutá ako špičkový výrobca s tým, že s Ňou budem spokojný iste. Neviem čo sa odvtedy predáva, ale na tú dobu bola stereo s RDS a ako užívateľské rozhranie mala (má) veľmi pekný "konzervatívny" tuner, s výbavou na úrovni. Taktiež tv rozhranie je technicky na úrovni, na moje bežné používanie je však zbytočne komplikované, tak pri ňom používam SW iný.
Kartu do pc som vkladal za účelom komfortnejšieho strihania a prípadného dodabovania záznamov robených na kamere Sony HI-8. Žiaľ, napriek úsiliu, sa mi ako obyčajnému divákovi, ani s ňou nepodarilo obraz z pásky zdigitalizovať na mne prijateľnej úrovni. Takže činnosti, ktorú som predtým veľmi prácne robil na Panasonic NV-HD 650, som sa sklamaný nakoniec vzdal úplne...a bezmocne sa prizerám, ako mi nahrávky časom strácajú na kvalite...
Používa túto kartu niekto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund