Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

JVC-HR-S9500

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 19:33    Předmět: JVC-HR-S9500 Citovat

Mám trochu problém s videem. Tento přístroj jsem zakoupil v roce 1999, tehdy to byl trochu "nóbl" výrobek. Jde o stereo S-VHS video s rotační mazací hlavou, možností zrychlené/zpomalené reprodukce v několika stupních tam i zpět bez rušivých podélných pruhů. Navíc má i Insert/střih a dubbing na podélnou stopu.
Za těch 6 let přístroj bez problémů stříhal záznamy z kamery, přehrál plno filmů (kazety z půjčovny jsem mu nikdy nedával) a nahrál co jsem po něm chtěl, od Arabely po Zemana a nikdy mě "nevykoupal".
Cca 3x-4x do roka jsem vyčistil Isopropylenem hlavy, páskovou dráhu a v případě potřeby vyčistil šasi. Cca 1 do roka jeně setřu špinavý mazací tuk na dráze rolen pro vyytahování pásky a jemně přemažu originálním bílým mazacím tukem. Loni jsem preventivně vyměnil přítlačnou kladku.
Kvalita obrazu přístroje je dodnes, po 6 letech plně srovnatelná s DVD, někdy mi připadá dokonce lepší. Za celou dobu nikdy nedošlo k poškození jediné kazety. Bohužel, mechanika přístroje již 5 let při delší činnosti vrže. Je zde jediný motorek, který ovládá všechny funkce-přes řemínek a šnekový převod jezdí se šuplíkem kazety, pomocí kola s drážkou a táhla se otáčivý pohyb mění na posuvný. Posouvá s podélnou lištou s drážkami. Pomocí ní a vaček v dalších dílech se řídí vytahování a zajíždění pásky, přítlačná kladka, brzdy, převody pro převíjení. Prostě lišta se zastaví v té které poloze a tím je mechanika nastavena pro tu kterou funkci. Po zahřátí mechaniky jde tato lišta poměrně ztuha.
Zkusil jsem odmontovat buben s hlavami, mechaniku vyjmout a rozebrat. Vyjmul jsem nejprve všechny brzdy a pak tuto posuvnou lištu. S rolnami a přítlačnou kladkou jsem nehýbal. Vyčistil jsem jednotlivé díly, odstranil zbytky starého maziva , znovu promazal a složil zpět. Prohlédl jsem zda není některý díl někde "ošoupaný", zda to někde nedrhne. Nic. Přístroj pracoval na první zapojení zcela bezvadně, po delším provozu však mechanika stále nepříjemně vrže. O tuhém chodu mě přesvědčil i vytahaný řemínek. Ze servisu mám obavy. Moje předchozí video jsem měl v nejmenovaném (autorizovaném!!) servisu. Závadu, v mechanice, která způsobovala ničení pásků, nejenže nenašli, ale ani nepřišroubovali kryt a šroubky nechali ležet uvnitř zdroje v krabičce!
Nevíte, jak dál postupovat? Přístroj hraje, ale vrže již pět let. Stalo se tak po dvoudenním téměř trvalém chodu (duplikace 14 kazet s Majorem Zemanem z jednoho stroje na druhý). Nevíte někdo, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5699
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 19:44    Předmět: Citovat

Asi to byla pomsta za Majora Zemana. Jinak ti bohužel neporadím, videa dělám jen vyjímečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 20:10    Předmět: Duplikace Citovat

Potřeboval jsem (pro případ poškození pásku) duplikát pro účely archivace. DVD bylo tehdy v plenkách. Bral jsem to jako jedinečnou příležitost s tím, že tento seriál už nikdy více neuvidím. Nebyla ani repríza druhý den. Naštěstí se podařilo nahrát bez chyby všechny díly. Nemohlo při dlouhém chodu při následné duplikaci (i když byl přístroj venku ze skříně, na stole kvůli lepšímu chlazení) dojít k tepelnému poškození plastových dílů mechaniky?

Myslel jsem že Zemana už nikdy neuvidím Sad Sad ....loni jsem se přesvědčil, jak jsem se zmýlil.... Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 21:39    Předmět: Citovat

Asi ti neporadím, ale měl bych nápad. Jde nějak lokalizovat, odkud jde ten zvuk? A je to špupání, nebo pískání? Kdysi jsem měl starý Hitaschi video z Německa a neustále se z něj ozývalo takový šoupání, hledal jsem a nakonec jsem zjistil, že to jde od toho uhlíku, nebo co to je, kterej odvádí statiku s rorační hlavy, malej zásah a byl klid Laughing U tebe by to mohla dělat spojka, nebo unašeče pásku, taky je dobrý občas je sundat a namazat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 22:28    Předmět: Video Citovat

Spíš je to šoupání a vrzání, pískot ne. Unašeče pásku jsem promazával, když vytáhnu tu posuvnou lištu, tak jsou velmi zlehka. Lišta ovládá vše, pomocí vaček a vodicích drážek. Celá ta lišta jde už dost ztuha. Zkoušel jsem sundat to táhlo a pak jemně rukou. Trochu ztuha, myslel jsem že je to normální ale asi není. Pak jsem si pustil 3 hodinovou kazetu. Zajela dovntitř, spustilo se přehrávání. Bez vrzání a pazvuků. Během přehrávání jde mechanika tiše-taky s ovládací lištou se nepohybuje. Na konci to v mechanice zavrzalo, spustilo se zpětné převíjení, pásek se přetočil a kazeta vyjela za silného vrzání ven. Pak stačilo nechat přístroj tak 2-3 hodinky "odpočinout" a mechanika šla opět potichu.
Taky jsem zkusil ihned po vysunutí kazety přístroj odpojit, rozebrat a protočit motorek rukou tak dlouho, aby lišta projela celou dráhu. Ani se mi nezdá, že při zahřáté mechanice by to šlo nějak více ztuha. Ale při spuštění to jde tiše a po 2-3 hodinách provozu to šoupe a vrže tak, že mám dojem, že se mechanika zadře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 22:43    Předmět: Citovat

Promiň, nečetl jsem to dost pozorně a uteklo mi, že dře ta lišta. Tak může být zdeformovaná, proč ne,táhne celou mechaniku... kolik si tam dával vazelínky? Já mám taky JVC, je to teda jen obyč VHSka s EP (HR-J870), nový modely od JVC už se mi nelíbý,ty displeje, no fuj, ale to jsem odbočil. Trochu si vybavuju, že mi taky párkrát zaskřípal, ale jak se říká, kovářova kobyla chodí bosa-ještě jsem se na nej nepodíval... U jednoho Panasonika jem dával novou lištu, byla prasklá a pěkně zdeformovaná, jak se jeví ta tvá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 22:58    Předmět: Video Citovat

Prasklá není, je úplně v pořádku. Zdeformovaná mi taky nepřijde. Jen jsou ošoupané ty vačky na pákách brzd, co prochází drážkami v liště. Místo kolíčku je už mírný trojúhelníček. Jenže po 6 letech. Ale to šoupání už začalo před 5 lety, kdy jsem přístroj nechal běhat takovou dobu bez přestávky (skoro 2 dny).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker



Založen: Jan 20, 2005
Příspěvky: 143
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...

PříspěvekZaslal: út září 06 2005, 8:14    Předmět: Citovat

A to vrže kdy, když se posouvá lišta nebo když rotují hlavy a capstan?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: út září 06 2005, 16:33    Předmět: Video Citovat

Jen když se posouvá lišta-to se děje jen při změně funkce. Při zařazené jakékoliv funkci je vše v pořádku. Vrže to až po určité době, když se zahřeje mechanika. Jinak přístroj běží naprosto normálně a k plné spokojenosti. Jen ty pazvuky, šoupání v mechanice při změně funkce po delší době provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út září 06 2005, 18:21    Předmět: Citovat

No je to dost cudna porucha,ale pre vyrobky JVC je funkcnost(pri kazdodennom pouzivani) 6 rokov dost kratka doba mali by slapat aspon
20 rokov.Ja mam JVC HR-D370E z roku 1987 a este dnes je v plnej vitalite,ale zalezi tiez od ceny konkretne moj v prepocte 35000Kcs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riker



Založen: Jan 20, 2005
Příspěvky: 143
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...

PříspěvekZaslal: st září 07 2005, 12:12    Předmět: Citovat

No pokut to video fungije bezproblémově co se týče módu přehrávání, tak asi ti nic jinšího nezbyde, než se s tím smířit. Video pje přece na to aby přehrávalo a ne aby se poslouchaly pazvuky při posouvání lišty. Setkal jsem se dokonce se zákazníkem kterému vadila rotace bubnu, a dokonce ještě jeden který nebyl spokojen když mu laser v DVD přehrávači načítal medium, prý mu to vždy zacvrčelo. Tím ovšem nechci říct že něco proti tobě mám. S tímto typem sem se setkal asi 2x a ni bych se nedivil že při posunu lišty něco vrže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st září 07 2005, 12:52    Předmět: Video Citovat

Je to tak, kromě vrzání při posuvu lišty je vše v úplném pořádku. Spíš mám obavy, aby se mechanika nezadřela úplně. Mám totiž celkem rozsáhlou videotéku a byl bych moc nerad, aby přístroj začal kazety ničit. Zatím se tak nestalo. Většinu filmů mám z TV, mám zde řadu našich seriálů ze 70.-80.let zcela kompletně (chybí mi Skláři-ty teď nahrávám, a Zkoušky z dospělosti-to sháním,úplně mi uniklo, že to dávali loni na ČT). Proto ty obavy. To nejdůležitější chci převést na DVD, leccos ale zůstane zatím na analogu.
Jinak to video má jednu takovou vlastnost-je JVC a nemá rádo kazety Panasonic. Sice s nimi pracuje, ale při převíjení se ozývají strašné pazvuky. Připadá mi, že je krátká ta osička, která po vložení kazety odemkne cívky s páskem. A že západka se neodtlačí úplně a dře o zuby.
Navíc ty Panasoniky trochu dropují. Naprosto nejlépe chodí s Emtec S-VHS Video Broadcast, ale ty nejsou běžně dostupné. Dají se koupit jen ve skladu v Praze, a to jen celý balík-20 kusů.
Potom mám ještě JVC HR-S 7500, podstatně jenodušší model, to tedy nevrže, ale kazety Panasonic se chovají stejně. Pazvuky při převíjení.
Jinak systém S-VHS úplně normálně zvládne TXT. Z nahrávky prostě lze zpětně sledovat teletext. Když si pustím "archivního" Zemana z ČT z roku 1999, tak si můžu číst na teletextu ty diskuse, že by se vysílání tohoto seriálu mělo zakázat .... Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flekl



Založen: Sep 23, 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 21:31    Předmět: Citovat

Rád slyším, že tohle video 9500 chodí v pořádku, i když dnes po takové době už možná ne. Píšu to proto, že jsem si ho tenkrát také koupil, fungovalo naprosto perfektně, až na to, že v určitých momentech nastávalo lupání ve zvuku, který byl jinak vynikající.
Po reklamaci, mě napsali, že ten zvuk je velice citlivý a že to dělá příjem z antény, jak přepínají mono-stereo. Já jsem se s tím nechtěl smířit, tak jsem ho vrátil, ale asi jsem se s tím smířit měl, protože to bylo opravdu vynikající video. Lepší jsem ještě neviděl, i když bylo také pěkně drahé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: po leden 18 2010, 0:16    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund