Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím help-špek nakrimpovaní RJ45-LAN
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:15    Předmět: Prosím help-špek nakrimpovaní RJ45-LAN Citovat

Zdravím,
potřeboval bych radu s praxe. Je to neuvěřitelné ale již dva dny se trápím s nakrimpováním koncovek na pitomý kabel LAN.

Mám zařízení LAN , nejprvé jsem neměl kleště a zkoušel jsem to normálními kleštěmi , to se povedlo 100%funkčně asi na popáté. Jenže jsem puntičkář a dnes jsem šel koupit krimpovací kleště a další konektory, a nedokázal jsem to rozchodit už vůbec. Padlo na to asi 10 konektorů.

Mám LAN UTP kabel (drát) kupovaný v alfacomp. K tomu koncovky pro "drát" a funglovky kleště. Kabel nemá žádné značení. Nejsem schopen... asi na po-třetí se mi podařila rozchodit komunikace jako taková vůbec, ale po cca 5 minutách mi zařízení vyhodí hlášku "chyba komunikace" (jedná se o multimediální centrum s LAN a sdílení disku s filmy s PC" Pokud zapojím na kupovaný kabel na prudko natažený přes dveře a schody-cca 20m je vše v pohodě. Pokud použiji svůj kabel s dělanými koncovkami stejné délky tak buď nemám komunikaci vůbec, nebo mám tu chybu komunikace po čase.
Kabel jako takový propíplý je OK, ale nejsem schopen spolehlivě proříznout konektory RJ45 dráty kabelu a nakrimpovat koncovky. Po asi dalších 5 pokusech a dalších měřeních prostě nejsem schopen udělat kvalitní vodivé spojení. Zapojení žil je 100% OK Podle měřáku, ze čtyř párů už "naříznu " pouze dva. Vše je nové, jak koncovky, tak kleště.
nesetkal se někdo s něčím podobným?
Uvítám každý rozumný tip. Mám takové podezření , že ten kabel je nějaký divný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:27    Předmět: Citovat

A proc vlastne kupujes drat a ne lanko? Na drat jsem krimpoval koncovky urcene pro lanko i specielni pro drat a chodilo to vzdycky. Ale drat je choulostivejsi na ruzny falesny kontakty po zahybani konektorem.
Byt tebou, vykaslu se na drat a sezenu lanko. Podle me je problem v tom spojeni. Taky jestli mas kleste za par korun, tak to muze byt taky tim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:46    Předmět: Citovat

No co už , bohužel jsem koupil nějakých 40m drátu. Je taháno v RD přes patru, přes betonové podlahy, dveře..... no prostě pakárna. Většinou jsem vždy kupoval orginál kabel, ale teď právě kvůli tomu protahování bych nedostal kabel s koncovkami.

Teď jsem ještě koukal na konektory co mám, některé mají dva "zuby" a některé "tři". Nicméně na 99,9% jsem si jist že problém je v koncovkách. Vím, že jsou koncovky jiné pro licnu a pro drát, ale jaký je rozdíl nevím. (nedělám v tomhle oboru) Dělával jsem svého času kabely pro telefony a nikdy se mi tohleto nestalo.
Chtělo by to nějakou fintu jak to zalisovat. Jinak vlastně v provozu to nebude nikterak namáhané.
No a řeším problém, jestli nejsou nějaké různé typy kabelů a koncovek.
Já to sna do toho routru připájím na tvrdo. Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miromatus



Založen: Dec 11, 2004
Příspěvky: 356
Bydliště: SK Levice

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:51    Předmět: Citovat

zdravím ,
stretol som sa s podobným problémom , niektoré sieťovky idú s hocakým káblom a niektoré sú prieberčivé, mám spravený cca 10metrový 4žil. plochý telefónny kábel , a niekedy natrafím na pc ktoré po tom kábli nekomunikuje , po inom kábli je to ok, skús kábel iného výrobcu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:51    Předmět: Citovat

Nerobíš chybu už pri príprave kábla? t. j.
1. krimp. kliešťami odcvaknem koniec kábla, pritom sa mierne naruší vonkajšia izolácia kábla (asi 0,7 cm od konca).
2. stiahne sa vonkajšia izolácia (kábel sa oblankuje)
3. vsunú sa v určenom poradí vodiče do koncovky
4. koncovka sa nasunie do klieští zboku a tlakom sa jazýčky "nakrimpujú"

bod 1. je asi najdôležitejší, pretože pri silnom tlaku klieští poškodíš nielen vonkajšiu izoláciu (PVC) kábla, (čo je ale potrebné), ale zarežeš aj do samotných vodičov - a to nielen do ich izolácie. Potom sa zalamujú, raz je kontakt, inokedy nie. Ja v tomto bode (hlavne keď ide o tienený kábel) používam kliešte, ktorými iba jemným tlakom naznačím dve podstatné miesta a na odcvaknutie kábla a na odblankovanie potrebnej vzdialenosti použijem nožík. Takto je to bezpečné.

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:55    Předmět: Citovat

Tak tak, radsi to delam lamacim nozikem. Klestema to sice taky jde, ale je to riziko, ze to nariznu prilis. Nozikem to mam presnejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
miromatus



Založen: Dec 11, 2004
Příspěvky: 356
Bydliště: SK Levice

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:59    Předmět: Citovat

to lisovanie sa dá robiť po jednom pine aj plochým skrutkovačom , treba si to nejako vypodložiť aby si nezlomil ten plast na druhej strane konektora , keď neveríš kliešťam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kusy



Založen: Apr 05, 2004
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:13    Předmět: Citovat

Dva zuby jsou na lanko, tři na drát. Musíš dát pozor: při stisknutí kleští musíš mít všechny konce jednotlivých drátů na doraz v čele konektoru. To je většinou zdrojem poruch, že se ti všechny dráty nedostanou až do čela konektoru. Musíš tu měď jednotlivých vodičů vidět natlačenou na čele konektoru při pohledu z jeho čela a pak zamáčknout kleště. Stalo se mi už i že byly špatné kleště, krajní pin nedomáčkavaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:17    Předmět: Citovat

Dík za rady, ale kleštěma to neodizolovávám, protože to " nacvaknu", Takže lámací nožík, vše srovnané , X krát zkontrolované, prostě nejsem schopen to "vodivě" zalisovat. Poctivě doražené až nakonec konektoru, Dělal jsem to tím šroubovákem než jsem měl kleště, tam to bylo asi na potřetí, a problém v komunikaci. Kleštěma se mi to podařilo rozjet asi na pátý pokus ale zase ta chyba cca po pěti minutách v komunikaci. Momentálně jsem ve stavu, že mi dochází konektory, mám krátké konce a nemám ani detekováné připojení kabelu.
Úplně levé ruky nemám, není mi už náct, a jsem z toho na prášky.
Spíš bych hledal nějakou chybu. Jak poznám že konektor je pro drát a ne pro licnu? Nebo mě poslali nějaký žebrák kabel, byl to výprodej, nemá žádné značení na plášti.....prostě to podle mne je nějaká blbost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:27    Předmět: Citovat

Tak si kup dve zasuvky na omitku, naboxuj ten drat do nich a zarizeni propoj normalnim patch kabelem. Kdyz ti uz dochazi delka dratu, tak moc pokusu uz neudelas. Tezko ti nekdo poradi neco zazracnyho, ze to najednou zacne chodit. Kabely i s koncovkama jsou problikany a 100% pruchozi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:31    Předmět: Citovat

Kabely jsou průchozí jak obvod mezi páry, tak izolace, to je OK, prostě trápím se s tím už dva dny, a nechápu to, ale já na to vyzraju.
Dík za rady. No a věřil jsem si teda trochu víc, asi je to už hodně špatné když už neumím udělat pitomý kabel. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:36    Předmět: Citovat

100 % by pomohl analyzator site, ale malokdo ho ma. Pak by bylo jasny, jestli ma kabel treba preslechy, nebo moc velkej utlum, nebo je to kdovijakej smejd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:37    Předmět: Citovat

Není chyba někde jinde, ale kde? Zkus dát foto, třeba někdo něco odhalí.
I foto kleští.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miromatus



Založen: Dec 11, 2004
Příspěvky: 356
Bydliště: SK Levice

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:42    Předmět: Citovat

no ak máš ten kábel prepípaný a je ok tak bude asi nevhodný na sieťové prepojenie pc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:59    Předmět: Citovat

Kabel bez oznacenia vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund