Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Printserver a paměti pro HP LJ6P, potíže s tiskem
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 9:44    Předmět: Printserver a paměti pro HP LJ6P, potíže s tiskem Citovat

Získal jsem tiskárnu HP LJ6P, po výměně fotoválce málo používanou, ve vynikajícím stavu, celkové náklady na tisk 3-5 stran A4 za korunu.
Má ale jen paralelní a IR rozhraní. Zatím ji mám připojenou k velkému desktopu přes LPT a nasdílenou, ale musím kvůli tisku startovat právě ten desktop, což především zdržuje. IR port je vůbec pomalá záležitost, tak bych ho klidně oželel.
Používám WiFi router, na něj jsou připojené dva desktopy a občas jeden notebook (ten má taky ještě LPT port) přes UTP. Ostatní zařízení (už bez LPT) se připojují přes wifi, takže mi ještě jeden LAN port zbývá.
Na internet je router připojený přes LAN... ale to není tak důležité.
Rád bych ji zapojil přímo do sítě, protože poněkud reorganizujeme bydlení a ta tiskárna by se hodila jinam.
Sice bude nejčastěji poblíž ten starý notebook DELL Latitude C830, ale ten se startuje (někdy i na první pokus) rotačním škubnutím za současného stisknutí tlačítka START. Bez toho pohybu oznámí přetížení a za chvíli se vypne. Vyměnil jsem HDD za větší s poloviční spotřebou, ale vyřešilo to jen ukládací prostor, startování ne. Tak na něj nehodlám moc spoléhat.
Takže mám otázku:
je ještě někde dostupná síťová karta pro tiskárnu HP LJ6P?
a doplňující:
nebo to lze obejít jinou použitelnou cestou?

a (to už je poněkud OT, když, tak z toho uděláme samostatné téma), jestli někdo máte podobnou zkušenost s notebooky DELL Latitude:
kde mám hledat příčinu neochoty ke startu, kterou zatím řeším rotačním škubnutím? Nerad bych se ho totiž zbavoval kvůli zpracování fotek, má klasický formát displeje vhodný pro práci s nimi, vysoké rozlišení a jeho výkon mne pořád ještě neomezuje.


Název vlákna kvůli rozšíření tématu změněn.


Naposledy upravil Hill dne ne prosinec 18 2011, 23:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 10:30    Předmět: Citovat

Tahle tiskárna nemá podle mne žádný EIO nebo MIO slot pro interní printserver.

Takže použít nějaký externí printserver s paralelním portem a RJ45. Mám dobré zkušenosti s printserverem REPOTEC RP-2801, další levnější jsou od Edimaxu, Ovislinku, TP-Linku... Nemá cenu kupovat nic drahého od HP nebo AXISu, ty levné obvykle udělají stejnou službu.

Občas se něco vyskytne i za opravdu nízkou cenu ve výprodeji v e-shopech, nebo Aukro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2423
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 10:38    Předmět: Citovat

Co print server?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41635
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15561
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 10:45    Předmět: Citovat

Řešení je jen printserver nebo jiný router s integrovaným tiskovým portem. Edimax routry měly paralelní port nebo 2x usb porty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 10:51    Předmět: Citovat

Projiždím Aukro - a:
http://aukro.cz/item805453071_infosmart_inps100c_z_parallel_print_server.html


Naposledy upravil Nagant dne ne listopad 08 2009, 11:15, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 10:56    Předmět: Citovat

Jak Repotec, na který už jsem vygooglil víc informací, tak ten Ovislink, vypadají dobře. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 11:51    Předmět: Citovat

Lezi me tu nevyuzity printserver Lexmark, jestli chces tak za 200Kc (vc.postovneho a balneho) je tvuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 14:54    Předmět: Citovat

K téhle tiskárně existuje orig. HP JetDirect EX.
Už se mi párkrát stalo že nebylo možné vytvořit síťový port u tiskáren HP.

Takže pokud to bude jen trochu možné, doporučuji raději tenhle.

Na aukru je pár aukcí, kde se dá sehnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 19:07    Předmět: Citovat

RadekB napsal(a):
Lezi me tu nevyuzity printserver Lexmark,....

Lexmarky obvykle podporují HP, to by byl hřích to nevyzkoušet.
Zbytek v SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
x655



Založen: Sep 23, 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 19:14    Předmět: Citovat

A nebo nic nekupovat a připojit přímo k routeru-pokud to samozřejmě umožňuje. Předpokládá to: vhodný port na routeru, nahoditelnost OpenWrt, nějaká ta konfigurace "printserveru". Podporovaný HW viz http://oldwiki.openwrt.org/TableOfHardware.html
_________________
Have you tried turning it off and on again?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 19:54    Předmět: Citovat

Díky, ale nebudu kvůli tomu shánět router s LPT, musel bych ho dostat blíž k tiskárně. Ten, co tu máme, chodí na současném místě uspokojivě.

Jen jediný kaz to má, ale za to nemůže router - soused často sváří a občas tak zaruší komunikaci na wifině, že spojení vypadne na timeout. Počítače s WXP se zase ihned připojí, ale Visty asi tak poslední měsíc, zřejmě po nějaké aktualizaci, přepíšou v počítači IP adresu na nějakou default, připojují se na nejbližší další dostupnou wifinu, ale ani na ní nepožádají znovu o přidělení IP. Musím ručně přepnout na profil s naší wifinou a pak to najede normálně, přitom při startu počítadla to nabíhá správně - a nedělá to jen mně a jen na našem routeru, už to zjistilo nezávisle na sobě víc lidí po celé republice; jak říkám, WXP s tím problém nemají.
Ale už jsem zase OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5038
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 0:26    Předmět: Citovat

Keď je už reč o HP LJ 6P, koľko MB RAM tam máš? Stlač naraz na tlačiarni obidve tlačítka, vytlačí sa stránka s informáciami. Najlepšie je 8 MB alebo 16 MB, na 2 MB to tlačí pomaly a na 50 MB to dlho zapína (1 MB=1 sekunda testu po zapnutí).

Tiež mám túto tlačiareň, je výborná. Kúpil som ju pred piatimi rokmi na burze za 600 Sk, lebo som tu mal dva úplne nové tonery, tak bolo výhodné kúpiť k nim tlačiareň. A stále ešte tlačím s tým, ktorý bol v nej pri kúpe Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 7:41    Předmět: Citovat

Mám tam 2MB, ale zatím to vždycky stačilo. Nebo máš tip, s kterými paměťmi si to ještě dnes bude povídat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 9:01    Předmět: Citovat

Tady: http://www.primapameti.cz/shop/product_info.php?manufacturers_id=54&products_id=3142
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5038
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 11:46    Předmět: Citovat

Pamäte tam nešli všetky, musia byť 70ns (na IO majú na konci -7) a musia mať na kraji odpory/prepojky (na obr. vpravo). Tie, ktoré to nemajú prepojené, tie nejdú. Sú to bežné pamäte, aké sú v počítačoch 386 a 486, nieje problém nájsť na zbernom dvore.


ram6p.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ram6p.jpg
 Velikost:  21.54 kB
 Staženo:  113 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund