Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CD u AIWA NSX V 800

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3385
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2009, 23:53    Předmět: CD u AIWA NSX V 800 Citovat

Ahoj kluci, můžete mi prosím někdo vysvělit funkci třech trimrů pro nastavení optiky (F.B, T.B a T.G)
Ve věži je KSS213 a nějak se mi ji nedaří doštelovat, tak jsem tam dal druhou optiku vytaženou kdysi jako OK funkční. Výsledek ten sám Sad Nastavení bias laseru je tak 15 procent pod limitací, přesto nenačítá spolehlivě.
Vypadalo, že těma trimrama už někdo točil, tak sem zkusmo podle RF a sluchu zkoušel donastavit i F.B - zdá se, že tento trimr má největší vliv na synchronizaci při načítání CD/přeskakování skladeb. Dále jako by mi do zvuku z beden cvakalo servo, co točí motorem posuvu - nastavením T.B a T.G se tohle dá malinko dokorigovat. Samozřejmě jakmile tím pohnu hodně, laser se sekne a přestane číst. I když ty optiky nastavím, že nějak čtou třeba jedno CD, druhé už pak načítat moc nechtějí.
Za rady díky.

Pro sichr sem objednal novou 213, ale ty trimry mi spát nedají.


Naposledy upravil Kvicala_r dne so říjen 03 2009, 21:59, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 6:54    Předmět: Citovat

KSS213 má jen jeden trimr a to na nastavení emise. Ostatní trimry bohužel bez škopku a znalosti měřících bodů nenastavíš.
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 750
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 13:11    Předmět: Citovat

Nedávno jsem ji opravoval, na netu jsem schéma resp. servisní manuál nenašel, stáhni si nějaký jiný na podobnou AIWU, je tam popsáno co s tím. Používají se bohužel testovací disky, takže bez nich nic nenastavíš, co je na těch diskách nahráno nevím. Jinak nastavení by nebyl problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12371
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 13:56    Předmět: Citovat

Na těch discích jsou speciální tracky, které umožňují při příslušném postupu správně seřídit parametry servozesilovačů atd. Nevím, co používá Aiwa, ale obecně jsou tyhle disky velmi drahé (počítej od 4K za Philips po cca 20K za Sony).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 16:30    Předmět: Citovat

FB- fokus balance
TB- traking balance
FG- fokus gain

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3385
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 21:51    Předmět: Citovat

Samozřejmě škopkem sleduju co dělá RF, já podezřívám, že i ta druhá starší optika může může mít problém a už je třeba mimo tolerance. Proto sem objednal novou a s ní zkusím znovu nastavit i ty ostatní parametry. Mám doma měrny disky, ale jsou tam jen různé frekvence, změny fází atd. S tím to asi nenastavím. nic, pokusím se stáhnout servisák a mrknout do něj. Myslel sem, že je třab nějaky pravidlo - načtení disku ovlivňuje trimr 1, přjíždění ve stopách trimr 2 atd Sad Tak hold budu laborovat a zkoušet. co si budeme povídat, ta věž má stejně vstup do kteryho pravděpodobně píchnu MP3 Smile Jen mě zajímalo to nastavení, že v některých věžích (např 999) ty trimry nejsou.

Mimochodem, když už jsem nakousl to nsatavování laserů, jaké máte zkušenosti s nastavením DVD? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12371
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 22:08    Předmět: Citovat

Jo, jeden trimr ovlivňuje načítání disku, druhý jeho přehrávání a třetí barvu na displayi Laughing . Tak jednoduché to není. A to jsou přístroje, kde je těch trimrů 7 nebo 8 a k tomu 3 šrouby na mechanické seřízení suportu s optikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3385
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 22:20    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Jo, jeden trimr ovlivňuje načítání disku, druhý jeho přehrávání a třetí barvu na displayi Laughing . Tak jednoduché to není. A to jsou přístroje, kde je těch trimrů 7 nebo 8 a k tomu 3 šrouby na mechanické seřízení suportu s optikou.

Tak to mám v háji ještě ten třetí trimr Sad. Sendy nevíš co s tím? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 750
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2009, 22:36    Předmět: Citovat

Mám zkušenost, že do věží byly osazovány různé mechaniky. Ne vždy je na vině laser. Po osazení mechaniky ze sony do aiwy, kde je precizní uložení ozubených kol, šikmé ozubení(pohyb laseru po stopě), které zlepšuje vlastnosti převodu se řada mrtvých laserů najednou rozeběhla. Je to zřejmě tím, že slabší laser při kvalitním převodu, kde nejsou vůle - servomechanismus udrží zpětnou vazbu a tím i stopu. Na trimry jsem nesahal, jsem si vědom toho, že doseřízení trimrů by bylo ideální. Všechno co jsem spravoval, byly věže vrácené z opraven jako neopravitelné. SONY, AIWA,Philips, DAEWOO - SONY byl vadný laser, AIWA, PHILIPS a DAEWOO vyběhané mechaniky - rozuměj velké vůle v převodu(dával jsem tam mechaniky z levných prehrávačů), dále závady, že někdo rozebral 3CD měnič, a neuměl ho zpátky složit. U AIWY zpravidla špatné kontakty u plochých kabelů. Laser jsem zpravidla čistil nasucho, jen jsem utřel prach z čočky. Všechny modely pak četly bez problémů poškrábané i pálené disky. Z 90% stačil na opravu vysavač, špejle s vatou, guma na očištění kontaktů a Kontox. Z měřících přístrojů ohmetr a voltmetr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3385
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt říjen 08 2009, 22:48    Předmět: Citovat

Tak po výměně laseru a nastavení trimrů podle škopku/zvuku šlape věž jak má... Tedy na vině byl skutečně načatý KSS. Ještě že ta cena alespoň není tak přemrštěná. Jistotou je, že šikmý převod by bylo dobré vylepšení, vymezení vůle v zubech v stávajícícm systému není žádná sláva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: pá říjen 09 2009, 6:18    Předmět: Citovat

Častá poruchovosť CD optík u týchto veží AIWA NSX je do značnej miery spôsobovaná tým,že je celá mechanika uložená nad trafom a chladičom a vlastne teplo a ním unášaný prach jej skracujú životnosť. Pomáha vyrobiť šikmo uloženú prepážku z napr. hrubšieho prešpánu, alebo iného vhodného materiálu a odviesť teplo mimo CD mechaniku (na pravu stranu, pri čelnom pohľade).

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund