Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

trafko pre ECC802S SRPP / EL84 Push-Pull Tube Amplifier
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
r1a2s3t4o5



Založen: Oct 01, 2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Velke Prilepy

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 16:09    Předmět: trafko pre ECC802S SRPP / EL84 Push-Pull Tube Amplifier Citovat

Zdravim vsetkych,

som v elektronkach uplne novy, a tak mi vela skratiek robi problem.
Ak by niekto mal stranku zo zakladmi, tak ju sem postnite.

chcel by som si postavit elektronkovy zosik popisany na tychto strankach http://diyaudioprojects.com/Tubes/EL84-Push-Pull/

Elektronky som uz nejake zohnal. EL84 mam s emisiou 80% a ECC802S mi dufam v blizkej dobe dojdu postou.

Kondenzatory dokazem kupit v nejakom elektronickom obchode ale odkial zohnat trafka? Kolko by stalo navinutie trafka a kde by mi potrebne trafko spravili?


Potrebujem:
Na zhavenie elektroniek tam je pouzity spinany zdroj ale uz nepisu ake by mal mat parametre. Mam to nejak vypocitat podla parametrov elektroniek?

Ako vstupny transformator je pouzity 2x180V 250mA z toho je 2 diodami??? (nechapem preco nieje pouzity graetzov mostik) , kondenzatormi a cez odpory prefiltrovanych 200V a 240V.

Na vystupe je pouzite trafko s parametrami 25W 8k na 4/8ohm

To napajacie trafko dat vyrobit problem nebude ale to vystupne fakt nema vela parametrov podla coho by som mohol ist za navijacom aby to zhotovil.

Viete pomoct?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thunderstrike



Založen: Feb 06, 2005
Příspěvky: 374
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 16:25    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
r1a2s3t4o5



Založen: Oct 01, 2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Velke Prilepy

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 17:01    Předmět: Citovat

thunderstrike napsal(a):
Tak třeba : http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XRM3&inc=detail&gesid=GES08202222

nebo: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XRM3&inc=detail&gesid=GES08202161


na ges.cz som pozeral a rad by som pouzil ten 20W, nerozumiem ale ako velky problem je ak to je 10k a nie 8k ako to 15W trafko.

Bude sa mi to 15W viac zahrievat? Podla merani na stranke co som postol predtym chlapik robil merania az na 18 W.

Dik za linky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 17:22    Předmět: Citovat

A co třeba tyto výstupáky: http://www.revoco.cz/eshop/cs/catalog/output-transformers/ ?
Usměrňuj dvěmi diodami, jak je namalováno, nebo elektronkou - dvojitou diodou. Grétzův mostik na celé vinutí 360V by Tě asi překvapil. Zkus si to spočítat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 18:43    Předmět: Citovat

hentie z revoco.cz su fakt dobre vystupaky odporucam ale zasa su o dost drahsie. Zalezi od toho na aky ucel to chces.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 19:25    Předmět: Citovat

r1a2s3t4o5 napsal(a):
thunderstrike napsal(a):
Tak třeba : http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XRM3&inc=detail&gesid=GES08202222

nebo: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XRM3&inc=detail&gesid=GES08202161


na ges.cz som pozeral a rad by som pouzil ten 20W, nerozumiem ale ako velky problem je ak to je 10k a nie 8k ako to 15W trafko.

Bude sa mi to 15W viac zahrievat? Podla merani na stranke co som postol predtym chlapik robil merania az na 18 W.

Dik za linky...


Poslal jsem SZ na toto téma. Jsem taky začátečník (už skoro rok) a dobré je nejprve něco přečíst, u elektronek dokonce nevyhnutelné. A v literatuře se dá dočíst, že jestli má výstupák primár 8k nebo 10k není zas až tak jedno, a že je to dáno parametry elektronky, a že všechno se vším souvisí, vnitřní odpor elky, anodová napětí a proudy, odpor primárního vinutí a jak to souvisí s impedancí na sekundáru atd. A s tím navíjením výstupáku to taky nebude tak jednoduché, ne že by se nedaly, ale těžko se shánějí plechy 0,35mm vhodné pro výstupáky, radši bych asi na pokusy volil GES, nejsou moc kvalitní ale vzhledem k ceně uspokojí. Teť jsem koukal na ten GES, pro popsané zapojení je vhodný pouze OTR-20W-1 ten druhý OTRG-15W-1 není pro ultralineární zapojení, nemá odbočky na mřížky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 19:40    Předmět: Citovat

Ak by niekto chcel mam knihu verny zvuk v ele podobe (naskenovane PDFka). Su tam paradne povysvetlovane vypocty roznych zapojeni Nf elektronkovej techniky, navrhy vystupakov, jednolivych stupnov zosiku ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 20:06    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2494
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 20:49    Předmět: Citovat

mc-vlada napsal(a):
Jj to je velice kvalitní literatura, je na ní taky odkaz na http://upload.ebastlirna.cz/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=29645&postdays=0&postorder=asc&start=30 a něco málo o zdrojích pro elektronková zařízení na http://upload.ebastlirna.cz/index.php?PHPSESSID=8f07183a59ace61e73db7ead990532ab&direction=0&order=&directory=Teorie (Zdroj výpočet.rar)

to rar z uploadu ide niekomu stiahnut? mne to stiahne ale nerozbali kvoli poskodenemu archivu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 6:02    Předmět: Citovat

Zdenoeddie - teť jsem to zkoušel a bez problémů. Já mám takový problém, když stahuju s tubequitaramp.de (ze zahraničí) a psal jsem i autorovi stránek a ten to má taky v pořádku, nevím, kde je chyba. A knihy z jeho stránky prostě nestáhnu, stahování se přeruší a ukončí a některé menší soubory jsou poškozené. Popřípadě pošli e-mail, má to rozbalené asi 5,5MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
r1a2s3t4o5



Založen: Oct 01, 2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Velke Prilepy

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 8:33    Předmět: Citovat

mc-vlada napsal(a):

Poslal jsem SZ na toto téma. Jsem taky začátečník (už skoro rok) a dobré je nejprve něco přečíst, u elektronek dokonce nevyhnutelné. A v literatuře se dá dočíst, že jestli má výstupák primár 8k nebo 10k není zas až tak jedno, a že je to dáno parametry elektronky, a že všechno se vším souvisí, vnitřní odpor elky, anodová napětí a proudy, odpor primárního vinutí a jak to souvisí s impedancí na sekundáru atd. A s tím navíjením výstupáku to taky nebude tak jednoduché, ne že by se nedaly, ale těžko se shánějí plechy 0,35mm vhodné pro výstupáky, radši bych asi na pokusy volil GES, nejsou moc kvalitní ale vzhledem k ceně uspokojí. Teť jsem koukal na ten GES, pro popsané zapojení je vhodný pouze OTR-20W-1 ten druhý OTRG-15W-1 není pro ultralineární zapojení, nemá odbočky na mřížky.


Uz si stahujem material, prejdem to aby som vedel co mam vlastne kupit.
Ten OTR-20W-1 ma iba 8ohm vystup a ja mam 4ohm bedne. Este musim zistit aky velky problem je ze ma 10k namiesto 8k. Mozno sa hodi na experimenty, tak ako EL84 s 80% emisiou. (cena je oproti revoco dost dobra)

Dik za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 9:43    Předmět: Citovat

Na experimenty se dají použít výstupáky ze zařízení, která měla uvedené koncové elektronky, čas od času se to dá sehnat na sběráku, chce to mít ale známé nebo něco šoupnout, aby to ohlídali. Každopádně to vyjde levněji. Je toho sice už jak šafránu ale přece. Nějaká trafa na plechách M nabízí také majitel na svém webu tubequitaramp.de. A zdejte si na Google EL84 pusch-pull schema a vypasne Vám hromada schemat, i s 8k trafem. Pokud by jste volil to druhé, které nemá odbočky, musíte si najít schema které není ultralineární, nemá na primáru odbočky pro mřížky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 10:05    Předmět: Citovat

u toho napájecího zdroje pro anody, ke každé diodě přidej paralelně sériovou kombinaci C 10n/630 a R asi 50 ohm, jinak to může rušit citlivé vstupy audio (možná) a AM pásma (určitě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2494
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 10:36    Předmět: Citovat

Ja mam velmi peknu schemu na EL84 PP bez odbocek postavenu na teslacky trafach 9wn 676 07, ako budic invertor je tam ECC85. Ak by bol zaujem mozem poskytnut schema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 12:38    Předmět: Citovat

Nějaká trafa na plechách M nabízí také majitel na svém webu tubequitaramp.de.

Tak jsem to s nadějí prosurfoval, leč marně. Nepodařilo se mi žádnou nabídku VT k prodeji najít. Snad jen doporučení nákupu traf v GESu. Možná jsem něco přehlédl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.33 sekund