Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nastavení BYTE bascom a zápis čísla do registru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 13:19    Předmět: Nastavení BYTE bascom a zápis čísla do registru Citovat

Dobrý den, prosím Vás o radu,
co znamená tento zápis:

Dim Neco(3) As Byte

Znamená to, že se do hodnoty Neco ukládají 3 Byte? Chápu zápis:

Dim Neco As Byte , ale necápu ten výše uvedený zápis.

A ještě Vás prosím o osvětlení:

Pokud chci do registru například: 0x1F v ATMEGA8 zapsat číslo 153, jak to mám prosím provést v bascomu?

Děkuji za případné rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 14:56    Předmět: Citovat

Sleduju tvoje příspěvky tu už delší dobu a jednu otázku... Nebylo by lepší si otevřít manuál k bascomu či si koupit knížku o programování v bascomu místo těch stálejch dotazů , který tam jsou vysvětlený ?

Myslím si, že na fóru se má řešit konkretní problém a ne učit někoho základy jenom proto, že je líný/neshopný si to najít v manuálu či v jiný literatuře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 16:11    Předmět: Citovat

Díky za odpověd,

podívej se na ty čísla vedle témat ve fóru, kolik lidí si prohlíží dané téma...

1)
Nepiš když nechceš
2)
Čísla jsou důkazem důležitosti těchto témat a pakliže desetině lidí pomohou, je to OK
3)
podivej se na bascom a pokud jsi to tam nasel, jako ze ja ne, pak mi prosim povez kde....ja to tam opravdu nevidel, nerikam, ze to tam neni, proste to hledam a nevidim a dostavame se nyní zpět k bodu č. 1

ještě jednou díky a prosím Vás o jakýkoliv nápomocný příspěvek, pokud to sám dříve najdu, vložím vše zde, jako vždy....protože jsme na foru, že...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 16:23    Předmět: Citovat

Zde jsem našel něco v hledaném tvaru:

Dim A(10) As Byte'create an integer
Dim C As Integer'now fill the array
For C = 1 To 10'assign array element
A(c) = C' print it
Print A(c)
Next
C = 0
A(c + 1) = 100
Print A(c + 1)
End


Možná jsem nevysvětlil správně, o co se mi přesně jedná:
Dim A(10) As Byte

jestli podobný zápis dokáže zapsat a číst, např: 10átý byte z 10 bytů...

pokud jsme u 32x 8 bitového registru, tak pro příklad použití 4 registrů jako 4 byte, mohu použít zápis napriklad:

Dim Neco(4) As Byte

a pri cteni se odkazu na :
if neco(3)=210 then led=1 .... coz mi čte treti zapsany byte, jinak řečeno čte se číslo ze třetího registru - je to tak prosím, nebo může to tak být?

Nechci po Vas uplne reseni, prosim o nasmerovani..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 17:37    Předmět: Citovat

1) Ragnol má pravdu.
2) Kdyby sis přečetl, jaké má Bascom datové typy a co znamená příkaz Dim a jaké má možné parametry, tak se tady tak obrazek_cenzuraě neptáš, což jen potvrzuje bod 1.
Návrat nahoru
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 17:47    Předmět: Citovat

Ano, bod 1, ale pro Tebe, pakliže vycházíme z významu příspěvku ob ten výše...nicméně, kolikrát už jsi mi dobře poradil a nemůžu zvlášť proti Tob ě nic napsat..

pokud vycházíme z Tvé rady k DIM, pak se kaju a děkuji anonyme za navedení, hledal jsem pod input, deklaracemi, proměnnými, apod...
Jsem blb a DIM jsem věřte nevěřte neviděl....

díky anonyme, prostuduju Tvou radu....což potvrzuji Tvé potvrzení bodu 1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nekmil(nepřihlášen)
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 18:04    Předmět: Citovat

Dim A(3) as Byte je stejné jako
DIM A1 as Byte
DIM A2 as Byte
DIM A3 as Byte
Návrat nahoru
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 18:13    Předmět: Citovat

Děkuji Nekmile...

aha a potom když studuju programy a je tam v příkazech pro načítání dat z registrů příkaz: incr
Tak to znamená, že se postupně přechází na "vyšší" registr...

teď to dává smysl, děkuji Vám pánové, moc!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nekmil(nepřihlášen)
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 18:19    Předmět: Citovat

"Pokud chci do registru například: 0x1F v ATMEGA8 zapsat číslo 153"
Obávám se, že takovou hodnotu do toho registru nezpíšeš.
Podívej se do "Register summary" jedná se o registr EEARH a ten umožňuje měnit jen bit 0
Návrat nahoru
(nepřihlášen)
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 18:29    Předmět: Citovat

Beru zpět, &h1F je vlastně R31

!ldi r31,153

nebo

$asm
ldi r31,153
$end Asm
Návrat nahoru
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 18:41    Předmět: Citovat

Děkuji moc!!!

Prozkoumám tak jak tak ty registry a pokusím se v nich číst a psát...děkuji ještě jednou moc za čas a trpělivost!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund