Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autoradio Clatronic AR736 problem s CD mechanikou
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 13:46    Předmět: Autoradio Clatronic AR736 problem s CD mechanikou Citovat

Ahoj vsem, na aukru jsem koupil autoradio, ktere melo byt dle prodavajiciho v perfektnim stavu. Ma ale problem s CD mechanikou, prodavajici dela mrtveho brouka. Takze se to snazim nejak zprovoznit Sad
Autoradio se obcas dostane do stavu, kdy funguje bez problemu, ale to je hodne vyjimecne. Nejcasteji autoradio v pohode zasune CD (vzdy), ale CD se v mechanice neroztoci. Kdyz se cas od casu roztoci, tak prehraje vse. Pokousim se sehnat CD mechaniku, ktera ma podobne mechanizmy, nevim ale kde a presne jakou. Nemel byste nekdo nejakou radu? Zkusil bych i mechaniku z pouziteho autoradia, nejspis bych musel pouzit z radia, ktera umela MP3, aby v mem radiu byla funkce MP3 take zachovana... je to tak? V servise mi bylo sdeleno, ze se meni cele machaniky, nebo ze to mam hodit do kose, jenze radio ma USB, Blouetooth, tak je mi to lito... a za dalsi by to pro me byly vyhozene penize Sad Chjo nekupujte nic z druhe ruky, kupte radeji radio NOVE. Diky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krutor



Založen: Apr 13, 2007
Příspěvky: 378

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 19:11    Předmět: Citovat

Zkus prověřit motůrek mechaniky externím napájením, vyčistit a prověřit čočku, nebo pokud jsou tyto propojeny s deskou nějakými kšandami, tak prověřit i je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 20:33    Předmět: Citovat

Diky za radu, zkuism to, ten moturek bych mel nejdriv odpojit zejo Smile Mechaniku jsem cistil isprophilalkoholem, ale tim to asi neni. CD se neroztoci (ani se nepohne) - ve vetsine pripadu..... Kdyz se cas od casu roztoci, tak to CD vzdy nacte. Zkusim ten moturek.... Diky T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolandt



Založen: Jan 11, 2009
Příspěvky: 134
Bydliště: vychod slovenska

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 22:28    Předmět: Citovat

hlasi ti chybu, alebo len vysunie cd?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 23:34    Předmět: Citovat

Krutor ti to už napísal: kšanda, alebo po normálnej reči páskový vodič Very Happy (ku.va Krutor tiež by si mohol hovoriť trošku odbornejšie). Premeraj ho.
Inak spindle alebo studeňáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: ne únor 08 2009, 9:23    Předmět: Citovat

Diky vsem za napady, doufam, ze se k tomu dnes dostanu. Pozn.: CD zustava po celou doubu v mechanice, na panelu sviti reading, po delsi chvili - bez roztoceni CD v mechanice zahlasi reading error. Pak CD normalne vytahnu. Jeste jednou diky. T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 22:57    Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem se dnes do toho pustil. Motorky jsem otestoval na externi napajeni (vzdy odpojene od desky). Motorek na posun hlavy fungoval bez problemu, motorek na roztoceni CD se take tocil bez problemu. Motorek na zasouvani CD do mechaniky jsem nezkousel, protoze zasouvani je OK. Dale jsem "pipakem" propipal bilou ksandu (pin 4 a 5 jsou spojene - je to spravne???? Viz obr.) a vsechny dostupne vodice. Nepodarilo se mi propipat ksandu mezi deskou a optikou (nedostanu se ke kontaktum na strane optiky). Jediny problem ktery byl viditelny, je nezapojene uzemeni u motorku pro posuv hlavy optiky. Na desce jsem ale nenalezl misto, kam by mel byt pripojen. Dale podezrivam opticka cidla na detekci zasunuteho CD. Vse jsem se snazil nafotit a do fotek jsem pridal popisky. Radio jsem jeste neotestoval, trebas to jen pomohlo rozebrat a slozit (cemuz ale moc neverim). Zitra vyzkousim. Poradite nekdo, jak otestovat optocidla, pripadne co s odpadlym uzemenim? Pripadne nemate nekdo stejnou mechaniku? Dale jsem neprisel na to, na co je ten sedy kabilek, ktery propojuje mechaniku se zakladni deskou??? Bila ksanda budou asi data zejo Smile Jeste se zeptam, je treba po slozeni mechaniku "nastavit" do nejake vychozi polohy, nebo si najde tzv. nulovy bod sama???? Predem vsem diky za cas a napady Smile


celkovy pohled.JPG
 Komentář:
toto je celkovy pohled na mechaniku

Stáhnout
 Soubor:  celkovy pohled.JPG
 Velikost:  283.72 kB
 Staženo:  156 krát



Naposledy upravil Tomualdo dne po únor 09 2009, 23:05, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 22:59    Předmět: Citovat

Dalsi foto pri badani.


motorky.JPG
 Komentář:
pohled na motorky + opt. hlavu. Pozor nezapojene uzemeni ?????

Stáhnout
 Soubor:  motorky.JPG
 Velikost:  232.51 kB
 Staženo:  152 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 23:01    Předmět: Citovat

snimace vlozeneho CD - mozna pricina???? Jak muzu promerit?


optocidla zeshora.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  optocidla zeshora.JPG
 Velikost:  58.43 kB
 Staženo:  114 krát


optocidla open.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  optocidla open.JPG
 Velikost:  221.42 kB
 Staženo:  104 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 23:02    Předmět: Citovat

detail optocidla na mechanice.


optocidla protikus.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  optocidla protikus.JPG
 Velikost:  83.05 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 23:43    Předmět: Citovat

Tú "kšandu" na optiku premeraj tiež a hlavne keď ju budeš merať tak ju skúšaj ohýbať a tiež vizuálne skontroluj, či na nej nie je nalomená niektorá žila.

Naposledy upravil gino dne st únor 11 2009, 2:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 11:47    Předmět: Citovat

OK, urcite to promerim, jen nevim, kde mam hledat kontakty na strane optiky? Ze strany vycvaknuteho konektoru je to v pohode, ale u te cteci hlavy je to nejake zamotane, mozna pod krytem Smile)) Vizualne jsem ji kontroloval a nezdal se na ni byt problem, ale to pravda jeste nic neznamena.....
Jeste se chci zeptat, osobne bych videl problem v tom, ze se CD neroztoci, tzn. ze nebude problem v optice, resp. ve ctecim zarizeni. Mozna v detekci CD v mechanice - optocidla nebo neco podobneho. Trebas uvazuju spatne, zkusenosti s opravama moc nemam Sad Domnivam se, ze nejdriv se musi CD roztocit, hlava nacte uvodni info a pak se jede dal, nebo je to tak, ze optika detekuje CD a az hlava neco "vidi", tak da pokyn k roztoceni? V kazdem pripade dekuji moc ze me nenechate se v tom machat samotneho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 12:29    Předmět: Citovat

Muze byt i varianta az prijde informace s laseru ,odraz od cd, tak se teprve roztoci cd. Ted resim tady na foru autoradio s dvd mechanikou. A taky nekdy se roztocilo v poho, nekdy jen trosku. A ted uz vubec nic. Jen je videt jak se snazi laser zaostrit. A protoze je laser v kyblu tak nic nevidi. A dvd se neroztoci. Na displeji no cd. Predtim to nejake cd nacetlo. Pokud nenacetlo tak error. Ted uz to nenacte vubec. A hlaska No disc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 16:32    Předmět: Citovat

OK, dnes jestli najdu chvilku, tak zkusim promerit ksandu k optice, pokud nenajdu problem, a CD nebude funckni, tak se pokusim sehnat novy laser. Jak to budu mit rozdelane, tak zjistim popis, nyni se to neda urcit (viz, foto). Diky za rady a za ochotu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomualdo



Založen: Feb 07, 2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 21:59    Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem se k tomu dostal az ted. Ksandu k laseru jsem jeste nepremeril (vizualne vypada dobre), ale byl jsem radio vyzkouset po rozlozeni, premereni a slozeni do auta. Vysledek: prvni 2-3 cd v pohode nacetlo, pisnicky muzu posouvat, preskakovat..... potom ale jak kdyz utne a zas stejna pisnicka: po delsi dobe read error Sad Snad co nejdriv premerim tu ksandu a uvidime Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.74 sekund