Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

benq t705
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vojta2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 17:10    Předmět: benq t705 Citovat

zdravím,zhruba před týdnem jsem z Vaší pomocí vyřešil problém s LCD Acer.Teď synátorovi odešel jeho Benq T705.
Mám elektro vzdělání,ale slaboproud není moje parketa.Přesto bych se z Vaší pomocí pokusil monitor opravit.Najde se někdo trpělivý,kdo semnou ztratí čas a nějakým způsobem to semnou dá dohromady?Odešlo podsvícení.Když posvítim baterkou,tak na ploše je vidět,že to funguje.
Tož teda,kde a čím začít?
Dík za případnou pomoc.
Návrat nahoru
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 17:14    Předmět: Citovat

Zacit tym ze vymenis FET-y v invertoru a spatne elyty.
Skus si precitat niektore vyriesene vlakna o LCD monitoroch, princip je vzdy ten isty /a casto aj zavada.../
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 18:49    Předmět: Citovat

Já to pročetl snad všechno.Potřeboval bych vědět,kde vubec hledat např.ten invertor..Našel jsem tam několik studenáků,už jsem je proletoval.Poišlu foto plošnáku.


DSCF341m5-gif.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF341m5-gif.gif
 Velikost:  124.17 kB
 Staženo:  178 krát

Návrat nahoru
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 19:14    Předmět: Citovat

nooo invertor je obvod ktery ti vyrobi VN pre CCFL trubice /laicky - ty "neonky" v panelu.../ Cize obsahuje VN trafko /v tvojem pripade tam su 4 trafa -> ti co su nalavo/, niekolko dvojic FET trandov a riadiaci IO... Vymen tie FETy, poistku atd. Ked tomu moc nerozumis tak bych doporucoval dat to skusenejsimu kamosovi... Ale ked sa na to citis /kazdy musime vyskusat "vsecko".../ Tak nech sa dari....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 19:32    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne čt listopad 16 2017, 20:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 19:45    Předmět: Citovat

Dík za info...ještě jsem na fotce vyznačil,kde byly studenáky a opálené místo.Je v kroužku.Pod ním na druhé straně plošnáku je podle schématu IC701-PQRD 23..vypadá,že shořel.
Nemam nikoho,komu bych to dal opravit..Vím o jedné opravně,ale po předchozích zkušenostech tam nemá smysl chodit..Ještě mi nikdy nic neopravil,jen bral peníze..



DSCF341fix-gif.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF341fix-gif.gif
 Velikost:  124.93 kB
 Staženo:  184 krát

Návrat nahoru
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 19:59    Předmět: Citovat

vojta2 napsal(a):
Vím o jedné opravně,ale po předchozích zkušenostech tam nemá smysl chodit..Ještě mi nikdy nic neopravil,jen bral peníze..

Chapu... A nejaku normalnu opravovnu tam nemate?
este si mohel odfotit ten integrac... lebo sa mi to moc nezda lebo podla seckeho je v zdrojovej casti. A tebe nejde invertor... Skusal si merat? napr. napajacie napatie invertora a tak...? A co elyty? Nejsu nafuknute alebo vyschnute?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 20:21    Předmět: Citovat

Aspon budu mít vetší radost,když to zvládnu sámSmile)
Když zapnu monitor k počítači,zelená kontrolka svíti,resp.rozsvítí se po chvíli,když zhasne oranžová..ale na monitoru tma..při posvícení baterkou tam vidim plochu,ikony a tak....zítra dám více foto..ten integráč vypadá dobře..jo,a dík za trpělivost a ochotu:-)
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 20:51    Předmět: Citovat

Je to klasicka zavada Benq, riesilo sa to tu x-krat. Co si nameral? Keby si nahodou nevedel, co to vlastne mas v rukach, tak to je zdroj a invertor na jednej doske.

Ze je plosak hnedy este neznamena, ze tam je nieco zhorene.

petr1991: Riadiaci IO pre invertor je zospodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wojta



Založen: Oct 13, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 21:04    Předmět: Citovat

to kondík:nechci šetřit na servise..kdybys pořádně četl co píšu,tak bys věděl,proč to nechci dát do opravy..jednoduše proto,že bohužel v mém okolí není opravna nebo servis,na který bych se mohl spolehnout..nebo ti připádá normální,že když něco odneseš do opravny,dvakrát vycáluješ pět stovek,na otázku,co s tim je ti řekne,že neví,ale asi něco odešlo a doma ve finále zjistíš,že to neměl ani otevřené?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 0:31    Předmět: Citovat

vojta2 napsal(a):
zdravím,zhruba před týdnem jsem z Vaší pomocí vyřešil problém s LCD Acer.Teď synátorovi odešel jeho Benq T705.
Sviňa rok co? Už třetí monitor v háji za půl roku.
Pošli ke mě za 5 kil ti to pošlu opravené. Smile
A teď vážně. Vem měřák a měř. Je tam určitě něco ve tvrdém zkratu a tím vyhozená pojistka. jak už tu napsal kolega to že je někde tmavší místo neznamená u Bengu že tam je problém. Pokud jsi přečetl vše jak píšeš měl bys závadu už dávno vyřešenu. Tentýž kolega rnbw tu pár dnů zpět takovýto monitor řešil a dokonce psal označení součástek. Ale to jen tak na okraj...
petr1991 napsal(a):
niekolko dvojic FET trandov a riadiaci IO... Vymen tie FETy, poistku atd
Nevím o tom, že by ty dvojice byly Fety....
petr1991 napsal(a):
este si mohel odfotit ten integrac... lebo sa mi to moc nezda lebo podla seckeho je v zdrojovej casti. A tebe nejde invertor... Skusal si merat? napr. napajacie napatie invertora a tak...? A co elyty? Nejsu nafuknute alebo vyschnute?
raději pomlčím abych nevypadal proti tobě zaujatě.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 7:44    Předmět: Citovat

Vypadá to,že byl/je/"student"tlumivky na feritu,nebo rezistoru a změř také tranzistory.Foto druhé strany plošňáku,kde je ten IO,jsi měl také ukázat.Jinak závad může být více,jak ti radí zúčastnělí v diskuzi i na jiných vláknech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 15:57    Předmět: Citovat

Proč by mi nemohly chcípnout monitory?A to mam ještě LCD TV,na které jsem si rozstřelil display.a to doslova:-))softair je sviňaSmile)
K tomu měření..na tom konektoru(CN701)na 8pinu by mělo podle schématu být 12V,já tam nemam nic,na 5V mam 5,26V a na 3,3V mam 3,2V
Tu 3A pojistku co by podle schématu měla být PF751 nemůžu najít..
Návrat nahoru
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 16:57    Předmět: Citovat

Pojistka nemusí být vždy trubičková skleněná 5x20mm. Myslím že je tam mezi kondy schovaná. A popsaná na tištáku.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta2
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 17:09    Předmět: Citovat

Bingo,našel a je v pr**li..žlutý váleček....dá se nějak jednoduše prověřit,jestli je transistor ok/ko? mamvenku ty C5707.Kedyž vezmu obyčejný,,propípávák",tak na jednom mezi vývodama píská,na druhém ne..který je vadný? a prosím,nebijte mě..
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund