Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak přitvrdit napájení v USB?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
iXX
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 9:53    Předmět: Jak přitvrdit napájení v USB? Citovat

Hi! Very Happy
Mám externí disk do USB a ten žere tolik, že mu na některých kompech nestačí ani napájení ze dvou USB konektorů. Hlavně mě to štve na mojem kompu - neco kopíruju a najednou bzzk - a konec. A chyba na disku! Přitom na jiných počitadlech - vesměs na těch novějších - mu bohatě stačí i jedinej šlahounek v USB! Evil or Very Mad
Nende nějak ztvrdčit těch 5 volt, co z teho kompu leze? Co tak to plusko vypojit a píchnout tam rovnou 5V ze zdroje? Idea Nebo be to belo nebezpečny? Question Rolling Eyes
Exclamation P.o.r.a.ď.t.e! Arrow
Návrat nahoru
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 11:30    Předmět: Citovat

Ext. disky maji prece moznost vnejsiho napajeni,ten muj to tak ma,bud z USB,nebo z napajece k nemu.Do PC bych nesahal,spis pokud ta moznost napajeni neni bych obetoval ten kabel,ustrihl z te napajeci vetve USB konektor a na nej pak dal napajeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
iXX
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 11:42    Předmět: Citovat

Ext. disk s napájením pouze z USB jsem si koopil proto, abych s sebou nemusel tahat ještě adaptér. Takhle by mi ale vzniklo právě to, co jsem nechtěl. Protože mě toto s!re hlavně na mojem kompu, raději hraabnu tam... Teď de o to, jak - bezpečně. Asi štípnu to plusko na káblu vevnitř (jde o přední konektory) a přes nějakou tu pojistečku tam vrazím rovnou +5V ze zdroje... Wink Cool
A možná se pak pomodlím Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5235
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 11:51    Předmět: Citovat

Lepsie urobis ak si ten napajaci kabel zapojis do zadneho portu...tie predne maju poodimenzovane napajacie kabliky a potom to tak vyzera...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iXX
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 11:54    Předmět: Citovat

Very Happy To zase má tu chybku, že tam do rožku pod stůl se dostane leda myš... a bydlijó tam pavouky Confused
Návrat nahoru
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 12:05    Předmět: Citovat

USB má v normě na +5V proud do 1A, většinou je to řešeno tak, že jištění je tvořeno vratnou pojistkou, která má samozřejmě jistý odpor i v klidovém stavu, takže reálný proud z USB je kolem 0,8A na 5V, pak napětí rychle padá. Čelní USB zásuvky mají navíc propojení s MB přes tenké kablíky a nešikovný konektor, jištění je zpravidla jedno společné pro dvě zdířky a pak už při 0,5A je napětí pod 4,8V, což pro ext. disk nestačí. Mám v kompu stejný problém, když už mne to vytočilo, nátáhl jsem +5V přímo z káblíku pro FDD a jistím to PTC pojistkou 1,5A (přece jen zkrat je u vnějšího zařízení docela pravděpodobný, stačí šikmo zasunout konektor a reset PC je tou lepší variantou). Ext. disk teď fachčí bez problémů......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5235
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 13:12    Předmět: Citovat

>ixx:hadam sa tych pavukov nebojis Very Happy ono nieje na skodu raz za cas ten sajrajt povysavat Very Happy vlastna skusenost hehehe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 13:21    Předmět: Citovat

Ak mas smejdove tie kable k prednej stene, tak vymen aspon ten napajaci za lepsi. Predtym skus, ci to v zadnom porte funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5235
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 13:50    Předmět: Citovat

Este ma napadlo ze to moze robit aj zdroj,jeden komp som takto riesil,po vymene je schopny utiahnut v jednom externu mechaniku a v druhom disk a ide to,s tym povodnym zdrojom sa ani externy nerozbehol...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 13:58    Předmět: Citovat

Tieto disky su vseobecne problemove. Napajanie z USB je zle riesenie, disk samotny ma casto napisane parametre 5V/1A - a je tam este aj ten USB konvetor. Najlepsie je sa im vyhnut a pouzivat nieco s flash pamatou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 14:17    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Tieto disky su vseobecne problemove. Napajanie z USB je zle riesenie, disk samotny ma casto napisane parametre 5V/1A - a je tam este aj ten USB konvetor. Najlepsie je sa im vyhnut a pouzivat nieco s flash pamatou.

Jak ktery, ted jsem koupil 2,5" WD 500 GB v original boxiku a utahne to vsechno kde jsem to zkousel, i Asus Eee v rezimu napajeni na baterky. Mam tu i jeden box Akasa a ten zase vsude potrebuje zapojit dve USBcka zaraz, s jednim se mi to povedlo jen kdyz byl uvnitr dost starej disk, s novymi ani omylem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 14:20    Předmět: Citovat

Asus Eee s tym problem nema, horsie je to pripojit na nejaky starsi lacny smejdovy PC do predneho panela. Inak tieto disky vseobecne dost odchadzaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 14:31    Předmět: Citovat

Asi zalezi na zachazeni a konstrukci boxu. Ja v soucasne dobe pouzivam tri tyto disky. Jednu 40 GB, tu mam uz pres 4 roky, nosim na ni image disku ruznych konfiguraci, pouzivam celkem casto. Druhou 160 GB, necely dva roky, pouzivam na pretahovani dat pri preinstalacich atd... a ted nove tu 500 GB. Ani s jednim zatim nemam sebemensi problemy a to ty dva prvni taham v kabeli furt nekam a zrovna je nesetrim. Ja mam na disky zatim celkem stesti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 14:40    Předmět: Citovat

Tak co jste napsali o těch předních konektorech, tak to jsou pěkné blbiny. Můj externí SATA 2,5" disk 320 GB Seagate jde všude. Jen jsem si všiml, že u některých lidí nejde nastartovat, ale kvůli kablíku pro USB z desky to nebylo. Už si ale vyměnili zdroj za nový. A je pravda, že u některých harddisků jsou prostě problémy a u některých to jde naprosto v klidu. Podle mě je spíše problém v těch řadičích z USB na SATA nebo EIDE ve vlastním obalu toho externího kompletu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 14:54    Předmět: Citovat

z čeho jsi usoudil, že se jedná o "blbiny"??? Veškeré problémy z "nenačtení" USB disku jsou svázány s okamžikem připojení, kdy se disk díky proudovému nárazu neroztočí nebo se rozběhne až po chvíli, kdy jej zase ignoruje SW ovládače. Dá se vysledovat sled příčin a následků (příčinná souvislost) až na "měkké" napájení +5V, problém s ovládači, OS, či jiný zde není. To, že u některých kompů se tento jev nevyskytuje ještě není směrodatné pro závěr, že kecáme....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund