Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZESILOVAČ MAD PA800
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 12:23    Předmět: ZESILOVAČ MAD PA800 Citovat

Zdravím, mám tady tento zesilovač - je to 2x400W MAD PA 800. Nehraje jeden kanál, nic vadného jsem nenašel, signál mi jde asi tak odhadem do poloviny elektroniky, ale bez zapojení jsem u tohoto "kousku" asi mimo. Kdyby někdo měl zapojení, snažně prosím o zaslání na můj mejlík G.Allo@seznam.cz, nebo nápadík, třeba to už někdo z vás opravoval. Stejnosměrná napětí jsou stejná u obou, evidentně neprojde signál na koce. Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 13:11    Předmět: Citovat

Co mám chápat "do poloviny elektroniky" ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 15:24    Předmět: Citovat

Zeby prefuknut upchate trubicky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 15:28    Předmět: Citovat

Spíš konvergence dynamických sektorů k trvalé stabilitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 15:52    Předmět: Citovat

Sledovačem signálu bez servisní dokumentace, jsem se snažil alespoň jak to šlo, sledovat kam až jde signál. Tento zesilovač má celou desku řešenou s chladičem tak, že z obou stran podél jsou výkonové TR přiletovány zespodu desky a přišroubovány na chladič. Tudíž se nedá jen tak lehce zjistit, kudy vedou spoje. Musel bych všechny TR odšroubovat a je jich celkem 18. Asi to budu muset udělat, vyfotit pl. spoj a namalovat jak to tam mají udělané. Druhý kanál je otočený o 180 st. a tím pádem se vše hledá hůřeji. Dík předem za seriózní nápady, nikoli za profouknuté...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 16:07    Předmět: Citovat

Ono to nie je az take jednoduche. Chybajuci signal v polovicke moze byt dovodom zavady na konci.
Na zosik 2x400W musia byt potrebne skusenosti.
Urcite nestaci o trochu viac skusenosti ako na 2x40W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 17:21    Předmět: Citovat

Sledovačem signálu tam naměříš prd, tady jsou vždy důležité markantní body, skoro u všech zesilovačů takové koncepce stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 21:13    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu že jsem elektronikem pár desetiletí, už jsem opravdu profesionálně opravil moře el. zařízení. Zesilovačů nepočítaně včetně podobných co mám na stole. Věřte že něco malinko o tom vím. Většinou ani nepotřebuji ser. dok. jen u některých závad je to nezbytné, např. při nastavování a pod. Tento model jsem ještě neopravoval. Jen pro zajímavost, funkční kanál po měření generátorem a osciloskopem "vypadá" docela slušně. Dodnes je prodávají jak jsem zjistil z netu. Stojí kolem 10.000,- kaček. Osazení není souměrné, to by se hledalo lépe. Asi to budu muset rozebrat více a nafotit a namalovat zapojení, pak snad budu mít větší šanci. Je škoda že nikdo z vás nemá alespoň nějaké zapojení, část nebo zkušenost s tímto modelem. I tak všem děkuji i když mě to moc nepomohlo. Vážím si opravdu každé dobře míněné rady! Nejsem dokonalost sama a věřím v to co nás tu spojuje, víc hlav víc ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 21:24    Předmět: Citovat

Opravoval jsem kupu M1300, M800 neznám, ale prý je to velmi podobné. Schéma nemá kromě Maděrovic týmu asi nikdo, ledaže by to někdo rozkreslil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 21:31    Předmět: Citovat

Sendix-i, nevím kdo je "Maděrovic tým", to se přiznám, jen mě to něco maličko říká, že jsem to jméno zaslechl. Víš o někom kdo na ně má kontakt a dali by k dispozici? To by byla paráda! Pořád se mi nechce dělat toho "vola" co to bude pár dní tady rozmalovávat! To asi každý pochopí, tedy doufám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12358
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 22:06    Předmět: Citovat

No, je to prosté, MAD - Natural sound - Maděra - Elma Art Brno.

Moc součástek tam zas snad není....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 16:53    Předmět: Citovat

Mam tento zesilovac na stole. Info od majitele je ze probiji, a zvuk je nejak slaby zvuk, nejak zkresleny. Jelikoz nemam konektory na pripojeni reprobeden, tak jsem repro nezkousel. Mel jsem jeden, nekde jsem ho potratil. Zatim se seznamuji s konstrukci, zapojenim. Bodlo by schema.

To LOYZA: Jak jsi pokrocil s opravou. Dik za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 19:28    Předmět: Citovat

Tak jen pro zajímavost. S panem Maděrou si dopisuji a poprosil jsem ho servisní dokumentaci, ale ne a ne a NEdá! Prý poslat k nim na opravu! Tak jsem mu napsal už třetí dopis a musím se přiznat, není to seriozní výrobce. Asi si myslí že jsme samá hovádka co bastlí na kolenou a že oni, nebo ON? jsou jediní na světě. Zákazník prohlásil že už od něj nic nikdy nekoupí, když takto jedná a že má ještě jeden, zatím funkční. Fakt se mi nechce to celé hodiny rozmalovávat, jak to tam mají zapojené. Jinak na té desce je to trošku zmatečné, nesouměrné a tak se musí namalovaz celek, aby to k něčemu bylo. V tomto zesilovači jak jsem psal bude "prkotina" jako závada. Možná nějaké kondíky vyschlé, je ta deska přímo nad chladičem, nebo možná TR, co jeden ví. Jak jsem psal, je pán neochota sama a tak pokud by někdo chtěl, malujte kamarádi. No a tobě probíjí? Izolační odpor změříš, to nemusíme asi zdůrazňovat a pak že by jedno z napětí která tam jsou plus mínus kolem 80V (nepamatuji si přesně) taky už někoho slušně "tluče", navíc stejnosměrné! Tak dej vědět čím to bylo. Pochybuji že by se toroidu primár "prosekl" na sekundár! To by to vypadalo asi jinak. I tak doporučuji změřit! Ještě jsem se s tím tedy za svou více jak třicetiletou praxi nesetkal! No a že jsem opravoval konkrétně dost podobných zesilovačů. U jednoho Peavey byl vadný transformátor, to jo, ale jen u jednoho za ty roky! Na primáru byl mezizávitový zkrat. Ostatní trafa toroidní vždy OK, i když i to je možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 15 2009, 12:46    Předmět: Citovat

Nasel jsem prdnuty operak TL 074 na ovladaci desce. Ja mam verzi zesaku s cernym panelem s dvouradami ledek. Na netu jsem tuhle verzi nejak nenasel. Proc odesel operak jsete nevim. To musim zjistir. Jinak deska je podleptana. Nic moc kvalitni prace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 15 2009, 13:22    Předmět: Citovat

Popravdě jsem opravoval jen jeden MAD1300 a víc jich tu pravděpodobně v okolí není, ten člověk ho koupil hodně levně již poškozený na inzerát.
Možná je to tím, že tu v mém okolí není tolik blbců, co by kupovali téměř na koleně a z čínského šrotu dělané zesilovače za 10.000Kč, když mohou mít zesilovač značkového provedení a shodného výkonu odjinud a ještě o malinko levněji.
Elma Art je jedna velká banda grázlů, která přežívá jen díky Maděrovým konexím na státní zakázky, dělají hlavně instalace, do kterých cpou svoje věci, které se následně serou a rejžuje se tímpádem ještě na servisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund