Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV s receiver

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 19:39    Předmět: TV s receiver Citovat

Dobrý den,při zapojení TV Tesla 4415A "Color 110ST"(nemá scart) s receiver Openbox X-800 přes modulátor koaxiáním kabelem je obraz černobílý jinak obraz a zvuk ok.Při propojení tv s video modulátorem barvy OK. Receiver přes koax na jiné tv barvy OK. Receiver do videa přes scart a z videa do televize koaxiálem, je obraz z receiveru pořád černobílý.Při zapojení DVD do videa jsou barvy z DVD OK. Nastavení jsem zkošel různá, ale nic . teď mám nastavení na reciveru CVBS, PAL D/K. Prosím poraďte. Díky
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19572
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 20:13    Předmět: Citovat

Na jakém kanálu ti vysílá modulátor videa a na jakém modulátor receiveru ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 20:27    Předmět: Citovat

receiver na 38 a zkoušel jsem ještě na 36 a 44 video 40
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19572
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 20:49    Předmět: Citovat

To je moc blízko, na to zřejmě selektivita televize nebude stačit.
Jak se ty modulátory navzájem ruší, zřejmě nezasynchronizuje PAL dekodér. A ještě ke všemu tam z antény někde leze na dalším blízkém kanálu další signál..
Druhá možnost je, že modul A v televizi zůstává přepnutý do SECAMu, to indikuje červená LEDka na něm (je vidět shora mřížkou, zhruba nad anténním konektorem). Tomu se dá odpomoci otočením trimru na modulu A na levý doraz.
Třetí možnost je rozladěný dekodér PAL v televizi na jednu stranu (stačí mu nepatrně) a na druhou stranu nepřesný modulátor PAL v satelitu. To v televizi doladit ale není žádná sranda ani pro leckterého starého praktika.
Jinak, pokud C110 rozezná PAL, přepne obrazový kanál do normy B/G, tedy zúží kanál. Zvuku je to jedno, televize má diskriminátory na D/K i B/G (6,6 i 5,5MHz). Zkus nastavit modulátor satelitu na PAL B/G (nebo EURO).

Jestli video umí na scartu režim RGB a satelit taky, připoj satelit na scart videa a barvy budou. Jen budeš muset mít video zapnuté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 20:55    Předmět: Citovat

zítra to vyskouším a když tak se ozvu jak jsem dopad. Zatím díky moc.
Návrat nahoru
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 21:17    Předmět: Citovat

Tak jsem ladil barvy a nenaladil. Zkoušel jsem dle instrukcí nic nepomohlo. Vypádá to na ten dekodér PAL v televizi, protože když jemně dolaďuji kanál na TV tak barvy mají snahu naskočit, ale skáčou jako by do pruhů a zase zmizí. Satelity Openbox mám dva a ani na jeden to nejde, ale na Technisat to jde jako kule. Stáhnul jsem si i plány od televize, ale až tak do toho nevidím kam bych měl šáhnout. Tak teď už nevím. Byla by ještě nějaká rada? Zatím díky.
Návrat nahoru
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 21:36    Předmět: Citovat

Problem je ten modulator v satu, stoji za h.o.v.n.o.
Proc nekoupis poradny stroj ? Jsou saty s modulatorem, ktery tyhle problemy nemaji.
Hill radi dobre, propoj to pres SCART toho videa, na videu navol ext.vstup a pust to pres video. Video bude muset byt zapnute,ale to nevadi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 21:50    Předmět: Citovat

To jsem zkoušel a je to pořád černobílý. Je mmě to divný, ale je to tak ať do videa pustim cokoli tak to jde ,ale open ne a ne. Open má dobrou podporu softwaru, ale je pravda, že přes modulátor jsem to nikdy nepouštěl.
Návrat nahoru
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 21:56    Předmět: Citovat

Nemas tam nasteveny NTSC vystup ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 22:06    Předmět: Citovat

na satelitu jsem zkoušel vše, ale jinak teď mám PAL D/K. Zkoušel jsem i B/G a nic. Jiná volba tam není. Zkoušel jsem i vide různě nastavovat, ale samozřejmě nic.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19572
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 22:26    Předmět: Citovat

Jak to nejde ani přes video, tak to znamená, že do videa můžeš pustit jen CVBS signál. A ten tím videem do jeho modulátoru jen projde, tedy, je-li PAL signál mimo normu, je jedno, zda jde přes modulátor ve videu nebo přes modulátor v satelitu.
Před výstupem CVBS (a tedy i před RF modulátorem) v satelitu je totiž kodér a modulátor PAL. A ten za to může a s tím nic neuděláš, i kdyby ti tady radili všichni do úplného zblbnutí.
Prostě dekodér v C110(ST, STII), například taky v C424 a C429, je na přesnost dodržení barvonosného kmitočtu a polohy synchronizačního burstu PAL (a normy PAL vůbec) citlivější, než některé jiné.
Hlavní důvod je ve způsobu obnovení nosné barvy: v době, kdy tyto dekodéry vznikly, ještě snad nikdo nepočítal s tím, že si signál PAL bude někdo vyrábět doma - všechno se vysílalo buď terestrickými vysílači nebo přes satelit. Nebo z videa, kde už signál PAL byl nahraný zase z nějakého vysílače a nevyráběl se uměle "za páskem".

Takže bych se radši porozhlédl po lepším satelitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2008, 22:40    Předmět: Citovat

I tak díky za rady. Mám ještě i další temata, takže se zase určitě ozvu
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund