Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Technics SA-DX1050 ... Overloaded
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 9:59    Předmět: Technics SA-DX1050 ... Overloaded Citovat

Po zapnutí mi jeden den napsal receiver Technics SA-DX1050 (6x100W) : Overloaded - turn of power.

Po pár vypnutí a zapnutí naskočil a hrál normálně. Od včerejška už nenaběhne - pokaždé po zapnutí asi po 3s zobrazí opět OVERLOADED - TURN of POWER. Necvakne relé, které zřejmě připojuje konce.

Hledal jsem na internetu a tohle by se mělo obvykle dít při přepólování reproduktorů nebo zkratu na drátech nebo přetížení/přehřátí. Nic takového se mi nestalo. Dělá to i při odpojených bednách. Mohl by být problém v elytech, které po letech (cca 15let) zestárly ? Nafouknuté nejsou (možná jeden nepatrně, ale to nemohu říct na 100%, jestli je nafouklý). Doufám, že koncové fety jsou ok, měly by mít spoustu ochran.

Jinak i po vypnutí a odpojení od napájení je tam pořád napětí asi 3,3V v místech napájecího trafa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 10:44    Předmět: Citovat

Studeňáky jsi kontroloval?
Jinak se zaměř na stejnosměrné napětí na výstupu (pochopitelně nutno měřit před relé), je možné, že je seknutý některý z koncových tranzistorů / IO (nevím, co v tom je).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 11:12    Předmět: Citovat

Jeste jsem nemel odvahu to rozdelat uplne... Je to hrozne velka a tezka krabice.

Seknuty tranzistor/IC znamena, ze by ho nejaka kontrola mohla zablokovat nebo ze je KO ? Jsou tam dva nejake velke monobloky, ktere maji spoustu vyvodu. RSN310R37-P a RSN313H25-P

Tady je odkaz na schema zapojeni http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/39300/panasonic_sa-dx1050.html.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19584
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 11:25    Předmět: Citovat

Jestli konce hrají a nezkreslují, je pravděpodobně vada ve zdroji - ztráta kapacity filtračního kondenzátoru ve smyčce řízení stabilizovaného napětí, z ní se obvykle bere informace o velikosti napájecího napětí a pokles se vyhodnotí jako přetížení zdroje. Záleží samozřejmě na konkrétním zapojení, ale jako první v tom případě kontroluji zvlnění napětí na elektrolytech. Jak je na něm víc, než asi 10% či dokonce přímo "chlupatina", jde na výměnu a až na jeden případ, kdy skutečně byl v háji koncový zesilovač, bylo opraveno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 12:46    Předmět: Citovat

Kdyz to normalne nabehlo, tak to hralo bez zkresleni. Ted to samozrejme nehraje, protoze to konce vubec nepripne. Jeste jsem nasel, ze se ma pred opravou vybit C1702 kondenzator pres 10 Ohm/5W odpor. Ne vyzkratovat, jinak pry neco odejde. Mozna, ze je tam neco jen zblbleho, tak to zkusim a uvidim. Jestli ho ovsem najdu.

kód:
Before Repair and Adjustment
Disconnect AC power, discharge Power Supply Capacitors C1702 through a 10 , 5 W resistor
to ground. DO NOT SHORT-CIRCUIT DIRECTLY (with a screw driver blade, for instance), as this
may destroy solid state devices.
After repairs are completed, restore power gradually using a variac, to avoid over current.
Current consumption at AC 230 V, 50 Hz in NO SIGNAL mode should be 200~600 mA (for E/EG
5
only).
Current consumption at AC 230 V/240 V, 50 Hz in NO SIGNAL mode should be 200~600 mA (for
EB only).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 13:30    Předmět: Citovat

Velky kondy jsou tam jen čtyři. 2x 10000uF(M)/63V AUDIO - bude asi problém sehnat
a 2x 4700uF/43V. Nevypadaji nafoukle.

Nemam ted dostupny osciloskop, tak budu muset pockat... zkusim vybit ten kond a uvidim... predpokladam, ze to muzu vybit i vetsim odporem nez 10 Ohm, protoze ten v 5W nemam.


Naposledy upravil machura dne so září 13 2014, 14:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 13:46    Předmět: Citovat

Preco by mal byt problem zohnat? Uplne bezne v kazdom obchode s elektrosuciastkami ich kupis.
A kondenzator treba merat, to ze nie je nafuknuty nic neznamena...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 13:56    Předmět: Citovat

Nevím co řeknou osttaní. Tento model jsem nikdy na stole neměl. Ale netrpí stejně jako ostatní hybridní konce? Tedy na to, že odcházejí, případně se oddělují vývody od plošného spoje hybridu?
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so září 13 2014, 15:13    Předmět: Citovat

Tak jsem nasel ten C1702 a vybil ho pres 1k odpor a zacalo to startovat ok. Pak jsem to prenesl z kuchyne ze stolu do pokoje, zapojil a zase overloaded. I bez beden i po vybiti kondiku. To by mohlo ukazovat na studenaky u tech hybridu a jak jsem to odnesl zpatky, tak se to mohlo hnout ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po září 22 2014, 18:16    Předmět: Citovat

Za ECES1JV103UN bych asi mohl dat http://www.ges.cz/cz/bsn-10000-80-smh-GES05414208.html, akorat asi budu muset udelat dirku vedle, protoze jsou 35mm prumer a originaly jsou 30mm a nevesly by se vedle sebe (levnejsi, ale nemaji urceni pro audio: http://www.ges.cz/cz/bsn-10000-63-GES05400543.html). Misto ECES1VV472U bych dal http://www.ges.cz/cz/bsn-4700-80-kmh-GES05414213.html nebo levne http://www.ges.cz/cz/rad-4700-50-rm10-GES05400383.html. Akorat, ze je v manualu oznacuji jako kriticke soucastky... tak nevim.

Jeste se chci zeptat - co kdybych misto 4700uF/35V dal 6800uF/50V pro audio ? Tim bych nemel nic zkazit, nebo by mohl byt problem ? Bylo by to jen lepe filtrovane... Oni ty 4700 pro audio nemaji na 35V, jen na 80V a 6800/50 pro audio ano a jsou lacinejsi.


Naposledy upravil machura dne po září 22 2014, 18:35, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12539

PříspěvekZaslal: po září 22 2014, 18:24    Předmět: Citovat

machura napsal(a):
... Doufám, že koncové fety jsou ok, měly by mít spoustu ochran...

Příčinou může být právě třeba nějaký elyt, popř. jiný prvek. Sleduje se obvykle m.j. ss napětí na výstupu (musí být nulové). Tak měř.

EDIT:
citace:
Necvakne relé, které zřejmě připojuje konce.

Těch relé je tam minimálně 5. Zkontroluj napětí podle schematu:



ochrana.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ochrana.png
 Velikost:  79.48 kB
 Staženo:  177 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: út září 23 2014, 7:13    Předmět: Citovat

ale podle mne je to nepripne, protoze to pise OVERLOAD... mrknu na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12539

PříspěvekZaslal: út září 23 2014, 8:35    Předmět: Citovat

Pokud jsou všechna napájecí napětí v pořádku, pak je třeba zjistit, který z obou zesilovačů hlásí přetížení procesoru (piny DISP). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: út září 23 2014, 13:19    Předmět: Citovat

Zesilovac jsem mel celou dobu bez napajeni. Dneska jsem ho zapnul (bez beden) a nabehl, ale za chvili presel do OVERLOADED. Napeti na hlavnich kondech je tak o 1,9V vetsi nez podle schematu (do obou polarit) , ale to je asi normalni (cca 3%). Po dalsim vypnuti a zapnuti pokazde nabehl OK (bez beden) ... zkousel jsem cca 10x s prestavkami. Prenesl jsem ho do mistnosti, kde mam bedny, ze ho pripojim a zkusil jsem ho zapnout zatim bez beden => vzdy OVERLOADED, na kazdy pokus. To vypada jako nejakej studenej spoj ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12539

PříspěvekZaslal: út září 23 2014, 14:42    Předmět: Citovat

Takhle se dál nedostaneš. Musíš měřit a měřit. Například již zmíněná napětí na pinech DISP v provozním a poruchovém stavu. To ti prozradí, který IO je za chybu "zodpovědný". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund