Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla TV S700TS nejde obraz
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 11:18    Předmět: Tesla TV S700TS nejde obraz Citovat

Pokazila se mi Tesla TV S700TS, což je 100Hz televize. Na hlavní desce je napsáno SCHNEIDER 3941-100885 "a". Zvuk jde, kanály se přepínají, ale obraz chybí. VN je podle sršení přítomno. Protože nejsem expert na televizory a nemám ani schéma, tak jsem ji dal do servisu. Vratili mi ji s tím, že nežhaví obrazovka a je asi vadné trafo, které je podle nich nesehnatelné. Zkoušel jsem kontaktovat i další opraváře, ale nikomu se do 100Hz nechtělo. Nemáte někdo schéma a případně nějakou radu. Je mi líto vyhodit vcelku slušnou televizi, byť starou cca 9let. Vnitřní provedení je velice slušné, porejpal bych se v tom, než ji definitivně odvezu do sběrného dvora.
Dík za každou pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4215
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 12:06    Předmět: Citovat

Řešením bude dát to do servisu kde fakt něco umí a ne někomu do garáže. Ta telka je opravitelná a odpovídající trafo pro tohle DTV chassis je běžně k dispozici asi tak za 700Kč. Má ho třeba AME, Čertes Liberec a co já vím kdo ještě. "Opraváři" ti lhali...

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hasim



Založen: Apr 11, 2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Chropyně

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 12:21    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Řešením bude dát to do servisu kde fakt něco umí a ne někomu do garáže. Ta telka je opravitelná a odpovídající trafo pro tohle DTV chassis je běžně k dispozici asi tak za 700Kč. Má ho třeba AME, Čertes Liberec a co já vím kdo ještě. "Opraváři" ti lhali...

Killroy

Souhlasím s Kilroyem ,taky to trafem nemusí být,a je fakt že se dá sehnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 12:29    Předmět: Citovat

Nebylo to na opravě v garáži, ale v autorizovaném servisu Philips. Dejte mi tip, kde to v Brně opravit. Co jsem obvolával, tak každý ruce pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4215
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 12:46    Předmět: Citovat

No možná jestli nejsou "autorizovaní" zase až moc a nic jiného než měnit Philips díl kus za kus dělat nechtějí. To nejsou opraváři, ale výměnáři dílů podle katalogu. Já z Brna nejsem, ale sem chodí určitě spousta jiných kteří mají tip na koho se tam obrátit.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 12:56    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 19:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 13:18    Předmět: Citovat

Tohle mi po telefonu říkal nějaký servisák taky. Teď jsem se na to chvilku koukal. Na obrazovce má 9-10 (snad žhavení) cca 5 ohm, přerušené žhavení tedy asi nebude. Ani vinutí trafa nejspíš není přerušeno, má také několik ohmů. Napětí po zapnutí ale nenaměřím žádné. Ovšem nevím, jestli to není problém multimetru, protože by tam měla být střída, vyššího kmitočtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4215
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 13:30    Předmět: Citovat

Psal jsi že VN srší - to jsi myslel na skle nebo něco v bedně?

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 13:38    Předmět: Citovat

Srší na skle. Po zapnutí s malým zpožděním "sykne" a začnou se mi ježit chlupy Very Happy Není to moc objektivní, ale opravdu si myslím, že VN jede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 13:52    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
Pokazila se mi Tesla TV S 7000 TS, což je 100Hz televize. Na hlavní desce je napsáno SCHNEIDER 3941-100885 "a". Zvuk jde, kanály se přepínají, ale obraz chybí. VN je podle sršení přítomno. Protože nejsem expert na televizory a nemám ani schéma, tak jsem ji dal do servisu. Vratili mi ji s tím, že nežhaví obrazovka a je asi vadné trafo, které je podle nich nesehnatelné. Zkoušel jsem kontaktovat i další opraváře, ale nikomu se do 100Hz nechtělo. Nemáte někdo schéma a případně nějakou radu. Je mi líto vyhodit vcelku slušnou televizi, byť starou cca 9let. Vnitřní provedení je velice slušné, porejpal bych se v tom, než ji definitivně odvezu do sběrného dvora.
Dík za každou pomoc.


Na schéma se jednoduše vys...kašli . Pokud máš osciloskop , tak namotej cca 4 záv. na vn trafo a vhodným odporem v serii dostav na úroveň 22.5V šš žhavení obrazovky na patici . Pokud je opravdu přerušené vinutí , tak Ti to bude chodit a je to nejlevnější . Ivan
Návrat nahoru
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 14:13    Předmět: Citovat

To je asi docela dobrá rada. Osciloskop si budu muset půjčit, ale to mi stojí za to. Je reálné na zkoušku připojit stabilizovaný zdroj na žhavení a napájet to z něj? Jaké je vlastně nominální žhavící napětí obrazovky cca 70cm Philips?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 14:41    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 19:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5700
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 14:46    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
To je asi docela dobrá rada. Osciloskop si budu muset půjčit, ale to mi stojí za to. Je reálné na zkoušku připojit stabilizovaný zdroj na žhavení a napájet to z něj? Jaké je vlastně nominální žhavící napětí obrazovky cca 70cm Philips?

Žhavení je 6,3V. Pokud by se ti chtělo přijet ke mě, je to po dálnici 45km, tak ti to opravím. Pokud to půjde, tak na počkání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 14:59    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
To je asi docela dobrá rada. Osciloskop si budu muset půjčit, ale to mi stojí za to. Je reálné na zkoušku připojit stabilizovaný zdroj na žhavení a napájet to z něj? Jaké je vlastně nominální žhavící napětí obrazovky cca 70cm Philips?


Nejdřív oměř , jestli to skutečně nežhaví a na zkoušku to můžeš připojit bez odporu . Ne na dlouho ! Jinak žhavení není odvislé od úhlopříčky a používá se tam tuším 6.3 V , ale střídavých . Ivan
Návrat nahoru
zslaby



Založen: Jun 28, 2008
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 15:10    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
Pokazila se mi Tesla TV S 7000 TS, což je 100Hz televize. Na hlavní desce je napsáno SCHNEIDER 3941-100885 "a". Zvuk jde, kanály se přepínají, ale obraz chybí. VN je podle sršení přítomno. Protože nejsem expert na televizory a nemám ani schéma, tak jsem ji dal do servisu. Vratili mi ji s tím, že nežhaví obrazovka a je asi vadné trafo, které je podle nich nesehnatelné. Zkoušel jsem kontaktovat i další opraváře, ale nikomu se do 100Hz nechtělo. Nemáte někdo schéma a případně nějakou radu. Je mi líto vyhodit vcelku slušnou televizi, byť starou cca 9let. Vnitřní provedení je velice slušné, porejpal bych se v tom, než ji definitivně odvezu do sběrného dvora.
Dík za každou pomoc.


jaké číslo más na VN trafu ? na štítku papírovém opiš to přesně a dej to sem ju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund