Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

JVC, C-210EE
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 20:23    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Mám tady JVC, C-210EE. Problém je v tom, že jednotlivé programy kromě Vídně 2 jdou naladit jen někdy, dělá to dojem, jakoby se to usazovalo až se přístroj ohřeje. Ale to je jen subjektivní dojem. Vypadá to na studený spoj, nebo něco podobného. Nevím, jestli je to v tuneru, nebo jak na to.Schema jsem si stáhl, ale to mi není zatím moc platné. Potřeboval bych tedy radu zkušených, neb jsem jen příležitosný bastlíř, který rád vypomůže kamarádům. Díky za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 20:43    Předmět: Re: JVC Citovat

Má to za AV vstupama destičku s povrchovou montáží a v horním pravém rohu nad sebou tuším tři elyty, pamět a procesor? SMD montáž.
Návrat nahoru
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 9:31    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Jo, našel jsem to, to mám vyměnit ty ellyty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 17:20    Předmět: Re: JVC, C-210EE Citovat

Tak u tohoto tv se hnojil integrační člen.
Návrat nahoru
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 19:16    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

To jako integrovaný obvod? Pochop, jsem příležitostnej bastlíř jen pro sebe a kamarády a rád bych toho dědečka dal dohromady. Kamoš to má na chalupu. Schema mám a tak mi prosím Tě naznač, kde ten integrační člen najdu. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 2:00    Předmět: Citovat

Tahle telka není zrovna moc jednoduchá! Tak za prvé-kontrola ladícího napětí:32V na pin32 Station Select Module, je to Q013-kolektor z emitoru téhož je přes R069 výstup ladícího napětí - pin9. Další je kontrola korektního přepínání pásem, BL=pin7, BH=pin5, BU=pin3. Pokud jde TV naladit, ale nepamatuje si uloženou hodnotu, tak je to problém IC001! Bohužel nemám obsah a dost bych se divil, kdyby to jelo s prázdnou pamětí. Poslední možnost je, že vyšší frekvence jsou nestabilní, to bývá problém uvnitř tuneru, nestabilita oscilátoru je mnohdy působena studeňáky na zemních propojkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 19:40    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Artax, díky moc za radu, všechno zkontroluji. Uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 8:46    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Tak ladící napětí jsem zkontroloval, je 32V. Tuner jsem měl taky venku, zkoumal jsem ho pod silnou lupou, studený spoj jsem nenašel žádný, akorát uvolněný spoj z antenního konektoru. To jsem přeletoval. Pro jistotu jsem vyměnil ellyty 001, 003, 004. Výsledek žádný. Programy i když zrovna jdou naladit, tak vyskakují a naskakují, jakoby tam někde byl špatný kontakt. Nevyskočí čistě, ale jakoby trochu ujedou, někdy víc, někdy míň. Podle mě to v paměti není, programy se neztratí. Teď jsem si odskočil ještě změřit pin 9 a tak jsem zjistil, že když to je v "režimu blbnutí" tak je tam napětí kolem 4V a mění se. Jakmile program naskočí, zvýší se na 8,9V a je stálé. A co víc, když přiložím měřící hrot na pin 9, obraz se ještě vylepší. Tak prosím poraď, co ten tranzistor Q 013 a okolí? Zatím jsem okolo toho dělal tak, že jsem měl povytáhlé šasi. Jak mám jít na ten modul s tím tranzistorem, abych neudělal nějakou koninu? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 9:22    Předmět: Citovat

Pin 9, jeli míněn modul, je výstup ladícího napětí. Z emitoru Q013 přes rezistor 1k. Na tomto pinu by se mělo během ladění objevovat napětí prakticky od nuly do 30 V. Celý obvod ladění sestává ze tří tranzistorů a je řízen z IC002, z vývodu 2. Dělá to na mě dojem, že obvod z tranzistorů kmitá. Asi bych výstup kontroloval osciloskopem. Pro začátek bych vyměnil elýtek C016 47M/50V v bázi Q012, pokud už nebyl měněn. Další kapacita, která si na to bude hrát je C012, uzemňuje bázi Q013 a hodnota je ve schematu uvedena 1! Snad 1n nebo M1? Těřko říct. Studeňáky, ale také přerušující se rezistor. Tahle závada nebude jednoduchá. Celý systém ladění musí mít nějakou zpětnou vazbu, bude asi až za OMF, vyhodnocení videosignálu, aby procesor věděl, co vlastně naladil a jak. Obávám se, že bez pořádného vybavení bude odstranění spíše náhodou. Každopádně, ladící napětí se skokem jistě může měnit, např. při přepnutí na jinou předvolbu. Pak ale musí sedět jako prdýlka na hrnci a ani dotek hrotu běžného multimetru na tom nesmí nic změnit. Ladící napětí musí být z pohledu tuneru tvrdé. Tunery však obvykle cucají do ladění proud řádu mikro až miliampérů, takře ta tvrdost zdroje je relativní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 17:47    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Artaxi, díky moc za detailní výklad. Já jsem na tom s přístrojovým vybavením špatně, digit. multimetr a to je vše. Takže když budu mít štěstí, tak jak říkáš uspěju. Už se s tím párám na etapy asi 14 dní. Půjdu na ty výměny jak radíš a uvidíme. Dělám to vždycky po večerech. Když nebude úspěch, tak ji kamošovi vrátím. Každopádně ještě jednou děkuji moc a o výsledku se zmíním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 18:02    Předmět: Re: JVC, C-210EE Citovat

stasek napsal(a):
Půjdu na ty výměny jak radíš a uvidíme. Když nebude úspěch, tak ji kamošovi vrátím.


Artax ti to více než detailně vysvětlil,pokud jsi bastlíř tak nevím jestli jsi všemu rozuměl..... Question

Nechci být rýpal,ale tohle je vážně poměrně složitá závada na jejíž odhalení potřebuješ nějaké znalosti a přístrojové vybavení,nebude lepší to raději odnést do servisu?Aby jsi ji totiž kamarádovi nevrátil v ještě horším stavu než v jakém ti ji dal.....

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 19:31    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Pro DjRix:
Ta telka je pořádně stará a kamoš ji měl na chalupě. V servisech u nás je běžná předpokládaná cena 1000,- Kč. No a jemu se nechce investovat do stařečka starého skoro 20 let tolik peněz. Já si v životě od nikoho nic nevzal.Tak řekl, zkus to, když to nepůjde tak ji vyhodím. Kdyby se jednalo o něco novějšího, určitě by do toho servisu zašel. Takže nemám co zkazit, a když to vyjde, bude mít radost on i já. Necpu se do oprav, protože to při mých "znalostech" zabere spoustu času. Na druhé straně je to dobrý pocit si něco opravit. Zvedne to sebedůvěru. A jsem rád, že na tomto webu jsou lidé, kteří jsou ochotni nezištně bez přezíravosti poradit Toť vše, jiné důvody nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 22:17    Předmět: Re: JVC, C-210EE Citovat

Jako první ,vyměň maličký elýtek v rohu (pravém horním), jsou tři nad sebou, má hodnotu M47/ 50V. Můžeš dát i hnědý polštářek . Je to na té destičce , kterou jsi mi popisoval,že tam je. Frajeři to dělají v tv. a destičku nechávají na místě. Je to práce na 5 minut. Opravě zdar Ivan
Návrat nahoru
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 19:18    Předmět: JVC, C-210EE Citovat

Tak ellyt 47M/50V jsem vyměnil a bez výsledku. Kdyby ten modul nebyl v technologii SMD, tak by to nebyl asi problém projet to v těch místech, co naznačil Artax. Představa, že bych měl měnit jednotlivé součástky mě docela bere chuť. Je to tak titěrné, že si nedovedu představit, jak se to vůbec mění. Tak se musím rozhodnout, co vlastně dál. Artax měl pravdu, když říkal, že to bude štěstí, když to zvládnu. DjRix nakonec taky, protože na to fakt nemám, ne že bych ztratil úplně chuť, ale zřejmě technicky nezvlánu výměnu těch mikrosoučástek. A vyndávat celý modul při té spoustě vývodů si vůbec nedovedu představit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 20:08    Předmět: Re: JVC, C-210EE Citovat

stasek napsal(a):
Tak ellyt 47M/50V jsem vyměnil a bez výsledku.....

Pozor, ten elýtek o kterém psal Ivan má být M47 , nikoliv 47M Wink

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund