Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tv Mascom
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2005, 19:16    Předmět: tv Mascom Citovat

Zdravím přítomné a prosím, neví někdo , zda se vůbec dá u televizoru Mascom 100 Hz úhlopř. cca 70 cm , stereo, změnit barva OSD. Synovec mě přesvědčuje, že hlasitost byla a je bílá a úroveň hlasit. gr.znaky černá a nápis stereo/mono černá , nyní bílá. Nikde v návodu popis, že by to šlo změnit a v menu jsem také nic nenašel.Děkuji za případné návody. Ivan
Návrat nahoru
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 1:47    Předmět: Citovat

Některým lidem závidím jejich problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 11:18    Předmět: Citovat

Umíš číst? a máš návod? pak si to tam přečti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 19:04    Předmět: odpověď Citovat

Když všechno selže, přečti návod, ale tam nic není.
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2005, 8:08    Předmět: Citovat

když tam nic není, tak nic takového neumí. Divný, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: po říjen 10 2005, 10:04    Předmět: Citovat

Milý gumičkáři, návody na obsluhu, pokud to nevíš, překládají lidé,kteří nemají páru o tom co je funkce přístroje a jak funguje a korekce textu dělají zase lidé, kteří nemají páru co je v originálu.To je vesměs příčinou těch blbostí v návodech. Já osobně jsem se na něčem podobném podílel a ve finále jsme byli ještě omezeni délkou textu. Vyhazovaly se nepodstatné věci. Změna barvy nápisů OSD by to byla také. Blbé co. Ivan
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2005, 14:06    Předmět: Citovat

Sice jsem nikdy neviděl televizi, která by měla jakoukoli funkci v návodu zamlčenou, ale pokud to tak je, tak bych ji rád viděl.Blbý překlady jsou ve všem, ale o tom teď nemluvím.
Jinak možná pomůžoou vodovky a překreslit Jsi jednička
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: po říjen 10 2005, 15:06    Předmět: Citovat

Klasická ukázka blbého překladu je např. ,nevím u který televize , "samčinné ladění" a překreslovat báně(obrazovky) může dělat akorát takový diletant, který na víc nemá, to jest třeba ty. My odborníci bychom to řešili jinak.Třeba změnou softwaru, ale to je už mimo rozsah tvého duševního majetku.
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 7:59    Předmět: Citovat

Nehodlám se tady hádat. od toho toto fórum rozhodně není.
ale poslední poznámku si musím dovolit. Jak se dá v pevném procesoru měnit softwar? asi těžko, co.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 21:55    Předmět: Citovat

Dobře ,přestanem se hádat, ale změna software pro tvoji informaci se provádí naprogramováním mikroprocesoru, např. u mpc Hercules, který koupíš jako prázdný. Je to ta 3Voltová štěnice. Starší hnoje ,měly u mpc tkzv. konfigurační diody,které taky měnily program (software).Můj problém je stále v tom, zda někdo neví jestli se dá zvenku změnit barva OSD a tím to celé začalo. Např u starých THOMOSNŮ ,které měly v sobě trimry ,se v jakémsi menu daly změnit některé hodnoty a v návodu na obsluhu o tom nebyla ani zmínka. U jiného krámu jsem se setkal s tím, že po vymazání čísla OSD tato předvolba byla ve skipu. Přepsat barvu čísel se podařilo údajně 1apůlletému dítěti a protože nemám důvod tomu nevěřit, tak jsem se dovolil optat , na základě svých zkušeností , fóra. Software u mpc se mění také, takzvanými optiony. Znáš to např. ze Salory, kdy jednotlivá tlačítka začnou mít jiné funkce. Neptej se mě jak se ten mpc jmenuje , tím si kotrbu nezasviňuju. Teď se mi akorát nechce študovat všechny dostupné i nedostupné slinty, ohledně MASCOMU. Pokud jsem tě nadzvedl, tak se omlouvám a doufám, že jsem tvůj dotaz zodpověděl k tvé plné spokojenosti. V úctě Ivan
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 23:00    Předmět: Citovat

P.S. Za toho jedovatého smajlíka na konci, kterého jsem si všimnul až teď, že nejde měnit software mpc , jednu jedovatost ode mne. Jestli se domníváš ,že mpc po zblblých optionech mění své funkce ( např. hlasitost reguluje jas) tím, že si sám přehazuje nožičky v tištěném spoji, nebo v patici ,tak budeš prašeredně zklamán. Ivan
Návrat nahoru
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 8:11    Předmět: Citovat

Myslím, že jsme si uplně nerozuměli. Samo,že se dá sw měnit, ale měnit, jako upravovat, ne, že se dá přehrát takovým spůsobem, že bude uplně jiný. Pokud se u některých TV dá měnit barva menu(jako že u některých to opravdu jde) tak snad jem přez servisní mód. Ten na maskoma neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 9:03    Předmět: Citovat

Drahý gumičkáři, tvé odpovědi mně silně připomínají odpovědi jednoho z našich předních politiků, ale musím konstatovat, že on má na rozdíl od tebe v hlavě úplně nasráno.Ivan
Návrat nahoru
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 14:31    Předmět: Citovat

pánové, docela vás obdivuji, jakou sáhlou debatu vedete nad takovou blbostí, jako je barva OSD. Jako by to nebylo jedno!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 4:28    Předmět: Citovat

Pánové,podívejte se na hvězdy a potom diskutujte jakou barvu má hovno. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund