Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Optická ci laserová myš?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
palo1129



Založen: Oct 21, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 19:25    Předmět: Optická ci laserová myš? Citovat

Caute skuste mi doporucit niejaku dobru znacku resp. rovno niejaku konkretnu. Netreba bezdrotovu lebo ide do PC ale hlavne taku, ktorej mikrospinace vydrzia dlhsie ako par kliknuti Nemam na mysli hernu mys ale vacsinou na pracu. ktora je vo vseobecnosti lepsia ci opticka ci laserova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 19:51    Předmět: Citovat

Já můžu za sebe doporučit Logitech MX518. Sice je braná jako napůl herní, ale alespoň vydrží dlouho. Mám ji už čtyři roky a funguje jako nová. Naprostá spokojenost.
Jinak laserová je podmnožina optických myší. Bývají přesnější, než s běžnou LEDkou, mají větší rozlišení a snad dokáží lépe reagovat i na lesklých površích. Ta moje MX518 ještě není laserová, ale nijak to nevadí, žádný ustřelování se nekoná. Ale používám gelovou podložku, na hladkým lesklým stole to může být horší. Jinak taky můžu doporučit ty extra tlačítka, člověk si na ně rychle zvykne a pak mu jinde chybí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 19:57    Předmět: Citovat

Logitech jsou dobre mysi. Ja osobne mam mys z microsoftu (vim, ze ji asi vyrobili jinde) a taky se mi s ni dobre dela.
Na modernich myskach mi vadi hlavne velikost, casto je to jak pro panenku a ja se svou lopatou misto ruky mam smulu.
Taky mam dobre zkusenosti s A4Tech, jednu jejich starsi mys mam snad jeste od skoly, bezdratovou, co jsem koupil manzelce k notebooku si taky nemuze vynachvalit.
Nedoporucuju moc Trust - nic to nevydrzi a pokud tomu neumrou tlacitka, tak prostredni kolecko. Nejdriv zacne preskakovat a pak prestane reagovat uplne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 20:10    Předmět: Citovat

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=22470&start=15
a po dalších 3 letech nemusím na tehdejších větách nic měnit, pořád funguje, včetně tlačítek a dokonce včetně první sady aku. Ty už asi dávno nejsou v kondici, ale na měsíc provozu po dobití to pořád stačí.
Po těch letech to vypadá, že kdyby byl Microsoft spíš Microhard, bylo to možná líp...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 947
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 20:13    Předmět: Citovat

Tiez sa priklanam k A4 Tech, mys od nich mam 6ty rok a stale funguje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 20:13    Předmět: Citovat

Delší dobu mám Gigabyte GM-M6580, je to dvoukvaltová laserovka (800/1600CPI), je dosud spolehlivá, přesná, dobře se drží i ovládá. Na levým boku má 2 tlačítka navíc, ovládaný palcem, ve webových prohlížečích (FF, Opera, Chromium) i v mým správci souborů (Nautilus) maj funkci zpět/vpřed, ale hoděj se i v mnoha dalších programech, u nichž se jim dají přiřadit libovolný funkce.

V lsusb/lspci se jeví jako:
Bus 004 Device 002: ID 04b4:0033 Cypress Semiconductor Corp. Mouse

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill


Naposledy upravil MetalGod dne st březen 07 2012, 23:44, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 20:25    Předmět: Citovat

Microsoftí HW můžu taky doporučit, IntelliMouse Explorer vzor 96 byla předchůdce. Sloužila by doteď, ale kulička se musela pořád čistit Confused To ovšem není chyba myši. Ještě ji snad mám někde ve skříni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 22:46    Předmět: Citovat

Z roku 1996 IntelliMouse Explorer asi tazko. Prva IntelliMouse je z roku 1997 - a predavala sa aj spolu s Office 97, pouzivam ju dodnes Smile Ale mnohe novsie M$ mysi mali nekvalitne mikrospinace - napriklad aj ta IntelliMouse Explorer (opticka).

Odporucam kazdemu Logitech, aj tie najlacnejsie obycajne su omnoho kvalitnejsie ako rozny hnoj typu Genius (tolko zlomenych kablov a zlych mikrospinacov som inde nevidel). Ale su aj este horsie mysi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palo1129



Založen: Oct 21, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 23:00    Předmět: Citovat

Ano presne, ono totiz zivotnot mysky urcuje hlavne kvalita tlacitok. Tie mikrospinace odchadzaju ako prve a ani sa necudujem, ked vidim tie tenke medene pliesticky co sa v nich nachadzaju. Zial vacsinou sa v myskach nachadza rovnaky konstrukcny typ. Posl. mysky mi vydrzali ani nie rok (Trust, genius, Ednet ci Chicony).
Co sa tyka ceny, urcil som si strop tak max do 25 eur (500 kc).
Samozrejme nemusi byt bezdrotova, skor naopak, aby som nemusel riesit dostatocnu odozvu a vydrz baterii. Staci nejaka univerzalna, nie profi-games za 80 eciek. Hladam nieco s dobrou ergonomiou-drzanim, dobrou kontrolou jemneho dvojkliku a dostatocnou citlivostou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 23:47    Předmět: Citovat

Aj konstrukcne rovnake mikrospinace su velmi rozdielne od roznych vyrobcov. V tych Geniusoch napriklad vzdy boli vadne mikrospinace znacky Solteam, ostatne boli dobre.

Takze kup si najlacnejsiu Logitech mys a uvidis, ze oproti tomu hnoju to vydrzi podstatne viac (tie si mal vyreklamovat a nechat si vratit peniaze). Napriklad som videl, ze Chicony vydrzala tak dva mesiace, potom sa zlomil kabel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 0:00    Předmět: Citovat

Ono je to relativní, v práci mám taky Logitech myš, nějakou bezdrátovou v sadě s klávesnicí, z hlavy si nepamatuju model. A po 3 letech se rozbilo naklápěcí kolečko (bylo to na horizontální posun). Jinak v pohodě. Jinak třeba Dell, co se týká myší a klávesnic, je taky OEM Logitech.
A Chicony mám klávesnici zakoupenou v roce 1997 (spolu s tou MS myší) a klapu na ní doteď denně. Není na ní poznat ani nejmenší opotřebení. Je pravda, že váží minimálně trojnásobek toho, co dnešní klávesnice, ale asi to má smysl.
Jo a dřív jsem hrával opravdu často hry, hlavně střílečky a co si ta klávesnice užila, když mi to nešlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 8:28    Předmět: Citovat

Klavesnice Chicony nie su az take zle (no okrem jednej, ktoru niekde mam - ta je schopna robit neuveritelne veci - staci parkrat rychlo za sebou stlacit backspace a vymaze to mozno 30 znakov). Ale ich mysi su otrasne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 10:02    Předmět: Citovat

Skoro 7 let mám klávesnici BenQ I-100P, říkal jsem si, že BenQ je šmejd, že víc jak 3 roky nevydrží, ale doteď funguje perfektně.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund