Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zdroj - notebook HP
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 11:32    Předmět: zdroj - notebook HP Citovat

notebook hp nx7300, respektive jeho zdroj prestal fungovat. Myslel jsem, ze vezmu nejaky z jineho notebooku, ale zjistil jsem, ze konektor tohoto notebooku a jeho kabel ma tri draty. Podle kondiku ve zdroji je jeden +, druhy - (to asi neni zadna novina) a ten treti, ten vede pres kondenzator na minus na plosnaku. Plosnak je ale dost neprehlednej a zalitej nejakou praseci hmotou, takze toho asi moc nevystuduju. Netusite nekdo, co vede tim tretim dratem a jak to vobejit, aby to slapalo. Bez zapojeneho tetiho drato se spravnou polaritou a novym zdrojem to nejde. diky za tip.
Návrat nahoru
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 11:40    Předmět: Citovat

notebook napsal(a):
... a ten treti, ten vede pres kondenzator na minus na plosnaku.

Určitě je to kondenzátor? Není to třeba termistor?
Návrat nahoru
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 11:43    Předmět: Citovat

Mám ten samý zdroj, ukroutil se mi konektor, tak jsem ho pitval a přeletovával. Ten třetí drát spoj normálně se stíněním, na konektoru má odpor 0. Nevím z jakého důvodu to tak je, asi nějaké odrušení.

EDIT: aha, chceš použít jiný zdroj... s tím zkušenosti nemám, ale myslím, že to bude fungovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 12:35    Předmět: Citovat

jo, je tam nejakej kondik, ale rikam, ze nevim, jak je to tam propojene. nechce se mi to cele rozdelavat a pracne to hledat. zkusim to spojit a uvidime. diky za tip. ano...chci pouzit jiny zdroj.
Návrat nahoru
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 12:46    Předmět: Citovat

tak sem to propojil...a notebook zasmrdel. sice sel zapnout, ale jak to zaclo smrdet, tak jsem ten kabel vytahnul. ale byla vybita baterka, takze to chciplo a hotovo. tak nevim, jestli tam jeste neco odeslo. asi to jen tak na propojeni nebude.
Návrat nahoru
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 13:35    Předmět: Citovat

Je to určitě propojené v konektoru, dělal jsem to před týdnem dvěma lidem... Zkontroloval sis napětí toho jiného zdroje? Ale jak jsem říkal... S jinými zdroji jsem to nezkoušel, pouze jsem přepojoval ten původní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 15:07    Předmět: Citovat

jasne, napeti jsem kontroloval...sedi. taky jsem kontroloval polaritu. taky by to melo byt ok. ale jak rikam, puvodni zdroj je v haji, takze to zkousim s jinym. kazdopadne jsem ted objevil na netu, ze za 600,- maji novej, takze objednam a uvidim, co to smrdelo Smile
Návrat nahoru
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 15:13    Předmět: Citovat

...ale vono je taky mozne, ze je neco spatneho v notebooku a proto odesel ten zdroj. to jsem sice nepredpokladal, ale proc ne, ze? uvidime, jak prijde novy zdroj. blbe je, ze nemam ani druhy kus toho sameho notebooku, ze bych zkusil alespon druhou baterku. taky ta baterka ma milion kontaktu, takze ji dobit nejak jinak bude asi taky nadlidsky ukol. uz si ale zacinam pomalu zvykat, ze jednoduchost se z techto veci vytraci. Stare dobre stroje...mam stary compaq pIII a ten uz slape bez problemu nekolik let...halt je pomalej, ale drzak:-)
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34026
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 15:15    Předmět: Citovat

Li-Ion bateriu nesmies nikdy nabijat "len tak".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 15:22    Předmět: Citovat

to je mi jasne...mam universalni modelarskou nabijecku...myslel jsem to tak, ze neni mozne ji nabit externe, kdyz nevim, kterej kontakt co je, ne ze ji pripojim paralelelne na akumulator nebo nejaky zdroj...pokud mozno poradne tvrdy Smile
Návrat nahoru
kysmen



Založen: Oct 20, 2007
Příspěvky: 169
Bydliště: HO

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 21:53    Předmět: Citovat

notebook napsal(a):
notebook hp nx7300, respektive jeho zdroj prestal fungovat. Myslel jsem, ze vezmu nejaky z jineho notebooku, ale zjistil jsem, ze konektor tohoto notebooku a jeho kabel ma tri draty. Podle kondiku ve zdroji je jeden +, druhy - (to asi neni zadna novina) a ten treti, ten vede pres kondenzator na minus na plosnaku. Plosnak je ale dost neprehlednej a zalitej nejakou praseci hmotou, takze toho asi moc nevystuduju. Netusite nekdo, co vede tim tretim dratem a jak to vobejit, aby to slapalo. Bez zapojeneho tetiho drato se spravnou polaritou a novym zdrojem to nejde. diky za tip.

co když :
notebooky mají 3 vidičovou přivodní šnůru jako spotř tř I.
Zdroj je ale plastový bez přístupných kovových částí, tak by ten třetí drát PE mohl vést k příst. kovovým částem notesu, tzn porty, USB, tedy kostru desky.
Zřejmě to souvisí i s odrušením (EMC)
Jinými slovy: vodiče zdroje jsou odděleny - obvod SELV (+ a -) a dále je veden vodič který desku srovná do potenciálu vodiče PE
mohlo by být nebo je to blbost? zadím jsem viděl jacky jen dvouvodičové . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červenec 25 2008, 8:16    Předmět: Citovat

To nechápu, kde má ty 3 kabely. Jestli na přívodu ze sítě do adaptéru, tak to je normální, ale jako výstup ? Vím, že něco takového bylo u HP tiskáren, tam to mělo logiku, ale u HP notebooku ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 29 2008, 10:50    Předmět: Citovat

tak jsem to vlakno nechal nejak zapadnout...nebo respektive jsem nato zapomel. takze abych zodpovedel na dotazy. samozrejme se celou dobu bavim o vystupnim kabelu (nizke napeti) ktery vede ze zdroje do notebooku. sitovy privod je dvoudratovy, pac je to vsechno zalite v plastu, tudiz nehorzi uraz el. proudem. taky jsem videl vzdy jen dvoudratove jacky, ale soudruzi z hp si asi rekli, ze je potreba to nejak zkomplikovat. uz mi prisel novy nahradni zdroj (kupodivu nestal ani moc penez) ale notebook nejede. tak jsme ho poslali na opravu, prej je vadna deska. takze to spojeni, co jsem zrealizoval to nejspis odrovnalo, tudiz to ostatnim nedoporucuji:-( stejne by me zajimalo, proc teda 3 draty a jak to je, ale zdroj stary jsem vyhodil a nejak jsem nemel naladu v tom patrat. priste asi pujdu do jine znacky, kde staci klasicky jack dva draty s plusem a minusem. nejak mi tp pripomina takovou hp specialitku, ktera asi srala dost lidi v it, kdyz vybavili tiskarnu HP LJ 1100 "specialnim" datovym kabelem. Nebyl jim dost dobry klasicky centronic, tak vymysleli nejakeho maleho obrazek_cenzura a kdyz clovek sel menit tiskarnu a zapomel na tuto vychytavku, tak se pak jeste jednou vracel pro druhy kabel.
Návrat nahoru
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 29 2008, 11:33    Předmět: Citovat

Mám dva NB HP a tyto problémy nemám. Pravda je, že nemám řadu 7300. Kupoval jsem normální Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
notebook
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 29 2008, 11:48    Předmět: Citovat

no, to ja mam na programovani atmelu taky takovyho hp dedecka a ten ma klasicky dvoudratovy privod ale ty nove stroje maj tuhle opicarnu, nehlede nato, ze hp nenabizi na svych strankach drivery pro nove modely laptopu pro winxp, takze tim u me tato znacka zkoncila. sice me support od hp odkazal na vyrobce dilu, ale to sem se jim jen vysmal. vista= muj velky nekamarad.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund