Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 55PFL5507K, třídění sat. kanálů - vyřešeno

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1526
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 21 2013, 18:30    Předmět: Philips 55PFL5507K, třídění sat. kanálů - vyřešeno Citovat

Na této TV se satelitním tunerem, kterou si koupil přítel, nelze přesouvat a tím uživatelsky seřadit satelitní kanály. Postup, který pro třídění funguje bezchybně u kanálů DVB-T, u kanálů DVB-S se ukončí v okamžiku, když se pro vybraný kanál potvrdí OK pro zahájení přesunu. Na tuto "nedokonalost" TV jsme nenašli předem nikde žádné upozornění (proč asi). Teprve v návodu je hned v úvodu dodatek s textem "Přesouvání kanálů při změně jejich pořadí je podporováno pouze televizory umožňujícími příjem vysílání DVB-C/T".

Problém jde částečně řešit výběrem potřebných kanálů do skupiny oblíbených. V této skupině jsou kanály uspořádány v pořadí, jak jsou do oblíbených zadávány. Výběr potřebného kanálu se pak musí provést přes "List oblíbených", a z tabulky kurzorem vybrat potřebný kanál. I v tabulce oblíbených je zachováno pořadové číslo jak byly stanice naladěny, takže např. pokud na první místo v Listu oblíbených oblíbených zařadíme ČT1, tak číselnou klávesnici ovládače se musí zadat např. 1245.

Chtěl jsem seřadit kanály v "Channel editoru Philips". Z internetu jsem stáhl a nainstaloval editor verzi 2.0.5.10 z 26.10.2012.

Z TV stáhl na Flešku setting kanálu, nahrál se soubor Reapir. Tento soubor bez problémů editor otevře a jde v něm kanály přesouvat, ale jen pro kanály DVB-T. Pro satelitní kanály dá editor hlášení: "SATELITE Path not found". Přitom v souboru repair je složka "s2channellib", která by měla patřit snad satelitním kanálům.

Takže hledám zde někoho, kdo podobné martyrium se satelitními kanály TV Philips už řešil a případně vyřešil. Dík. Na serveru Parabola se objevilo několik rad, ale žádná mi nepomohla.


Naposledy upravil Brozicek dne út březen 05 2013, 18:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2013, 8:02    Předmět: Citovat

U LG a Samsungu s DVB-S jsem to řešil tak, že v úpravě kanálu jsem ručně přepisal pořadové číslo kanálu a dal seředit podle tohoto čísla. Samozřejmě jsem měl chuť zahodit nejprve ovladač a následně i TV, naštěstí není moje. Nějak moc si necháme jako zákazníci a spotřebitelé líbit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1526
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 23 2013, 8:59    Předmět: Citovat

Habrik napsal(a):
U LG a Samsungu s DVB-S jsem to řešil tak, že v úpravě kanálu jsem ručně přepisal pořadové číslo kanálu a dal seředit podle tohoto čísla. Samozřejmě jsem měl chuť zahodit nejprve ovladač a následně i TV, naštěstí není moje. Nějak moc si necháme jako zákazníci a spotřebitelé líbit.

U toho Philipsu taková možnost není. Bohužel ani z technické podpory Philips neodpověděli na dotaz, zda je k dispozici pro tento TV nějaký funkční Channel editor, když ten co jsem zkoušel pro satelit nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so únor 23 2013, 15:21    Předmět: Citovat

Nejde alespoň změnit název kanálu? Pak by stačilo před název dát pořadové číslo a seřadit dle názvu. V každým případě je drzost tyto přístroje uvádět na trh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1526
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 23 2013, 18:59    Předmět: Citovat

Přejmenovat název kanálu a dát před název pořadová čísla např od 01 do 77 (balík kombi) by snad šlo. Kanály však lze setřídit jen podle abecedy a nebo podle pořadového čísla jak byly naladěny. Takže po přejmenování a setřídění bych měl kanály uspořádány v tabulce "Channel list" v pořadí jak potřebuji, ale jejich číslo zůstává podle naladění, takže by např. "01-ČT1" stejně nešlo navolit číslem 1 na ovládači, ale musel bych dát číslo dle naladění např. 1475. Takže bych tím nic nezískal proti tomu, jak jsem to uspořádal do "Channel list" oblíbených.
Prostě to ti Holanďani nějak nezvládli, nebo odbyli. Poslal jsem nový dotaz na Philips technickou podporu, zda nemají pro ten typ TV funkční Channel editor, který by pro satelitní stanice nepsal Path not found.
Další naději je ještě, že třídění kanálů bude umět nejnovější FW pro tento TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1526
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 05 2013, 18:40    Předmět: Citovat

Problém vyřešen. Po nainstalování posledního FW verze 000.096.000.000 jde satelitní kanály třídit přijatelným postupem. Stačí v tabulce vybrat kanál, který chci přesunout, na DO zadat nové číslo a potvrdit OK. Stanice se zařadí pod zadaným číslem a ostatní kanály za tím číslem se posunou o číslo výše. Nyní již spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1526
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st březen 06 2013, 13:21    Předmět: Citovat

Dnes jsem po instalaci nového FW verze 96 stáhl znovu na USB flash soubory naladění a nastavení kanálů. Nový soubor Repair" již jde bez problémů editovat v Channel editoru verze 2.0.5.10 z 26.10.2012, a to jak pro DVB-T kanály, tak pro satelitní kanály. Takže všechny problémy byly jen ve verzi FW této TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund