Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NB IBM ThinkPad600x- seknul se
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 18:18    Předmět: NB IBM ThinkPad600x- seknul se Citovat

Zdravim
Seknul se mi notes a nevim co s tim mam dělat.
Když ho zapnu tak místo najetí OS mi napíše-
"Neplatný systémový disk.
Chyba I/0 disku.
Vyměnte disk a zkuste to znovu."
Zkoušel sem sem s tim diskem zahejbat a vyndat a nandat zpátky a potom i bootování z win98 který tam mam a nic se nedělo.
Nevíte někdo co s tim?? Sad

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maxim



Založen: Jan 06, 2005
Příspěvky: 122
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 18:57    Předmět: Citovat

Nejprve vlez do biosu a tam se koukni zda je v něm disk detekován, pokud ano chce to vzít instalační cd a zkusit obnovit boot sektor nebo znovu nainstalovat systém , pokud v biosu disk nebude což si myslím že bude tvůj případ tak disk je vadná a bude potřeba koupit nový a naistalovat systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 19:33    Předmět: Citovat

Díky za odpověď
No do biosu vlezu přes F1,ale nevim co tam mam hledat,ale myslim že ten disk bude stejně v čudu,porád se sekal a už jednou byl na přeinstalaci paač sem nevěděl co s tim.
Akorát mě štvou ty peníze za novej a ty datan no.
Můžeš mi to popsat trochu polopatě co mam hledat konkrétně u tohoto typu notebooku?
Díky

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 20:02    Předmět: Citovat

Proboha snad u každého PC... musíš zjistit, zda máš v biosu správně nastavený nebo detekovaný HDD, to je v zálkadním nastavení biosu (konkrétně tento NB neznám).
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 20:16    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
Proboha snad u každého PC... musíš zjistit, zda máš v biosu správně nastavený nebo detekovaný HDD, to je v zálkadním nastavení biosu (konkrétně tento NB neznám).

Proboha já to slyšim poprvý,tak sory že nejsem takovej expert no. Sad
V tom IBM je takový menu,ale nevim kde co mam hledat.

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34077
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 20:32    Předmět: Citovat

Tam nenajdes nic - notebooky IBM su uplne ine ako "obycajne" PC. Chcelo by to ten disk otestovat - bud utilitou od jeho vyrobcu (asi tiez IBM, takze teraz Hitachi) alebo aspon pozriet SMART (nejakou live distribuciou Linuxu). Pravdepodobne je zly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 21:09    Předmět: Citovat

No to už sem zjistil že jsou uplně jiný ty IBM.
Klidně bych koupil i jinej HDD,ale jak hledam tak nic nenacházím.
Už mě to fakt točí. Sad
Mam doma nějakej linux KNOPPIX,ale nevim zase nevim jak do toho.

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kucik



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 14 2007, 21:20    Předmět: Citovat

Než si ten disk koupíš tak si pořádně projdi BIOS! ve většině biosů je to v položce "Standard CMOS features" (hned ta první) u těch IBM to sice možná nebude úplně stejně ale tydle základní možnosti nastavení budou hodně podobný. U "primary master" by měl bejt napsanej tvůj disk.

další možnost:
Disk je detekován, ale je nastaveno že se má systém načítat (resp. bootovat) z jiného zdroje dat např. z CD-ROMu, diskety a pod. To se může stat např slabou baterií a podobně. U většiny BIOSů je to položka Advaced "BIOS features" (většinou druhá položka). V ní by mělo bejt něco jako "1st. boot:" a "2.nd boot" a paramety (hdd-0 nebo CSmile pokud není ani v jedné položce jeden z těchto parametrů je chyba tam (případně ještě v 3rd).

další možnost:
Disk je detekován, je správně nastavené bootování, ale jsou poškozená data resp. systém souborů to se bohužel občas stává "samovolně". Zkus to nabootovat ze startovací diskety (v položce "1st boot" nastavíš floppy, nebo aSmile a napřed vyzkoušej napsat "c:" a pak "dir" jestli ti to něco najde, jestli ti to řekne chybu tak napiš "fdisk" ten je v češtině pokud používáš startovačku českých win. a jeho ovládání je intuitivní. a koukni se jestli tam svůj disk uvidíš...


další možnost: vadnej kabel (kšanda), s tim už sem se taky několikrát setkal, používají se samořezné konektory, někdy se rozpadnou úplně, někdy to na nich sice neni vidět, ale nekonektěj.

A mnoho dalších možností....

Ten tvůj BIOS je možná trošku jiný, ale pokud umíš trošku anglicky tak se to dá... koukal sem na stránky IBM jestli tam nenajdu manuál přesně k tomuto biosu...bohužel, vem to vylučovací metodou a jestli to nepude tak Vyfoť tu základní obrazovku a nahraj jí sem.... Hlavně nic nekupuj dokud se nezjistí proč to nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 8:27    Předmět: Citovat

než to rozhrabeš, nemáš tam disketu , nebo flash paměť v USB popř CD v mechanice? To je nejčastější příčina této hlášky. Samozřejmě disk může být pouze smazaný, asi se radši na někoho obrať kdo má zkušenosti, IBM notebooky se startovaly ze skryté partition na disku, je tam na to tlačítko. Chce to manuál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 20:27    Předmět: Citovat

Tak manuál mam na 600E myslim,ale je to skoro stejný,nebo sem tam žádnou změnu nenašel,ale je to v eng.
Zkoušel sem:
Najet jenom disk,potom sem si myslel jestli by nebylo možný že sem třeba nepřetáhnul nějaký data na flashku,ale to je asi blbost,ale zkusil sem jí připojit znova a zapnout,taky nic.
Potom bootování mam nastaveno z C: ale klávesou F12 se dá vybrat z nastavení v menu biosu z čeho chci bootovat,tak sem zadal cdrom a měl sem tam cd z win98,cd vypadalo že najíždí,ale taky nic ,tak už nevim.
Jako hlavní teda mam HDD C: a potom cdrom,ale to se musí nejdřív vybrat než se začne bootovat,takže v tom bych problem taky neviděl.
Disketu to nemá.
Baterie je nová a doma mam stejně pořád připojenej zdroj.
V tom mym divokym biosu,jestli se to tak dá nazvat,je taková šikovná tabulka,ale nic takovýho sem tam neviděl,ač si myslim že nejsem zase takovej idiot. Very Happy
Zejtra sem hodim pár screenů aby ste viděli že nekecam. Smile
Spíš si myslim že se nějak musí nechat spustit ten klasickej bios,ale nevim jak zkoušel sem všechny F1-F12 potom i delete a dál už nevim.
Nejhorší je že ten manuál mam na tom notesu v pdf. Sad
Už jednou se mi seknul,ale to bylo asi mojí chybou,ale dalo se to rozjet u jednoho týpka za 500 a to se s tim coural asi 5dní a ten HDD se pořád sekal,tak si myslim že sem asi tenkrát udělal špatnej kup a lepší to už nebude proto sem myslel že bych koupil rovnou novej a byl by pokoj.

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34077
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 20:40    Předmět: Citovat

citace:
"Neplatný systémový disk.
Chyba I/0 disku.
Vyměnte disk a zkuste to znovu."

Kedze je to po cesky, tak disk aspon trochu funguje (je to hlasenie, ktore vypise kod z boot sektoru disku).
Kedze je tam chyba I/O, tak sa z disku neda citat => asi je chybny.
Disky su lacne, tak si nejaky kup - len neviem, aku velkost to zvladne. Ked nechces riskovat, tak pohladaj nejaky podobne velky na inzerat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2007, 20:59    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
citace:
"Neplatný systémový disk.
Chyba I/0 disku.
Vyměnte disk a zkuste to znovu."

Kedze je to po cesky, tak disk aspon trochu funguje (je to hlasenie, ktore vypise kod z boot sektoru disku).
Kedze je tam chyba I/O, tak sa z disku neda citat => asi je chybny.
Disky su lacne, tak si nejaky kup - len neviem, aku velkost to zvladne. Ked nechces riskovat, tak pohladaj nejaky podobne velky na inzerat.


Jo je slyšet jak zachroupe takže něco z něj jde.
Je to 12Giga a byl rozdělenej na C: a D: a Déčko mi někam zmizelo,ale to už je dýl.
Koukal na podobný sestavy jako mam já a byl tam i 20giga tak sem myslel že bych ho tam hodil,jen nevim kde hledat,uvidíme no.

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gojgoj



Založen: Mar 17, 2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 17 2007, 21:25    Předmět: IBM 600E Citovat

Dnes jsem si precetl tvuj problem a tak jsem se zaregistroval abych ti pomohl. Mam IBM 600E koupene v bazaru s nemeckou klavesnici a bez prelepek. Mel jsem stejny problem,ktery se da vyresit jedine vymenou HD.Puvodni disk byl 6GB,pak jsem koupil starsi 4GB a ten taky rovnou zahodil. Nyni asi rok provozuji novy a bez problemu mi funguje.Na tomto IBM jsem postupne zprovoznil bez problemu vsechny Windows vcetne nyni XPhome.Pokud jsi ho vzteky nerozbil a chces vedet vic tak se ozvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: so březen 17 2007, 21:39    Předmět: Citovat

No to víš že chci vědět víc.
Díky moc za to že ses ozval,sem už bezradnej.
Hledal sem na netu asi 2 hodiny a nic moc sem nenašel tak se mi ozvi prosím třebas na ICQ,bylo by to rychlejší. Wink

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PTAZZ



Založen: Feb 15, 2007
Příspěvky: 308
Bydliště: Velvary

PříspěvekZaslal: po duben 02 2007, 19:39    Předmět: Citovat

Tak jenom tak pro info,koupil sem novej HDD a šlape jak víno.
Tady je
http://www.alza.cz/2-5-pevny-disk-western-digital-scorpio-wd800ve-80gb-d62814.htm

_________________
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund