Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofon Akai - GX-635DB
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kořka
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 30 2007, 14:57    Předmět: Magnetofon Akai - GX-635DB Citovat

Ahoj,
nedávno se mi dostal dorukou magič Akai GX - 635DB a má problém s otáčkami motoru na tónové hřídeli.Naprázno běží dobře,ale jak se zatíží přítlačnou kladkou,tak se skoro zastaví.A nefunguje (nereaguje) na přepínání otáček 9,5/19. Má někdo nápad,v čem to vězí? Je to špatnej motor,nebo regulace?Sháněl jsem schémátko,ale narazil jsem jenom na uživatelský manuál.
Díky,
kořka
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 30 2007, 21:48    Předmět: Citovat

Na uploadu, v sekci http://upload.ebastlirna.cz , najdeš schéma Akai GX620, od vyššího modelu nemám.
Ale závada byla prozaická: C51 byl přerušený a pomocná fáze jela jen přes C52, což bylo málo. Regulace jela chvíli "na doraz" a pak to odnesl můstek D3. Rychlost 19,05 cm/s (7,5"/s) nedosáhl, jen naprázdno.
Koukni, jestli ten obvod řízení motoru capstanu není nápadně podobný, možná, že ti to schéma pomůže.

Až budu shánět informace o korku, ozvu se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kořka
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 31 2007, 7:47    Předmět: Citovat

Díky,
mrknu na to a dám vědět,jak jsem dopadl.
Kořka
Návrat nahoru
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2007, 14:49    Předmět: Citovat

Tak jsem se konečně dostal k tomu magiči.
Tak je to trochu jiný zapojení.Čísla na plošňáku nesouhlasej se schemátkem,z motoru vede 5 drátů.Zapojení vůbec vypadá jinak.
Ideální by bylo sehnat schémátko,ale koukal jsem po netu a na nic jsem nepřišel.Takovej pěknej stroj,škoda že nemaká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 13:50    Předmět: Citovat

ahoj,
tak jsem konečně sehnal schéma k tomu magiči - a když jsem srovnal ta dvě schémata,tak jsem to našel - oba kondíky jsou v háji.Chtěl jsem koupit nový,ale místo 1,5 mikroF mají jen 1 mikro, místo 3,5 mikro mají jen 3,3 mikro - no a otázka je na snadě nebude to dělat problémy?
Jinak jen co zase najdu tu stránku,ze který jsem schémátko stáhnul,tak jí sem dám,ať se alespoň trochu odvděčím za rady.
Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 14:37    Předmět: Citovat

Když si vezmeš běžné tolerance kapacit kondíků, tak použití 3,3uF místo 3,5uF tu nebude dělat vůbec žádné problémy.
A ten 1uF, když ho změříš, možná těch 1,5uF má. No a když ne, tak tu kapacitu dorovnej pomocí dalšího paralelně připojeného kondíku. Taky to nemusí být úplně přesně.
To schéma se bude ještě hodit, třeba pak budeme chytřejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 15:01    Předmět: Citovat

Díky za odpověď,
tady je slíbený odkaz: http://www.free-service-manuals.com/

možná nosím dříví do lesa,ale pokud je to odkaz neznámý,tak si myslím,že se může hodit i ostatním.

kondíky by měli mít koncem týdne,tak bych to prubnul.Koupil jsem i můstek - starý můstek je spálený.....
Snad to bude jenom tohle.
ještě jednou díky![/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: po březen 17 2008, 17:01    Předmět: Citovat

V prípade potreby mám 1,5 mikro, Philips MKT, nový...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá březen 21 2008, 7:30    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak jsem povyměňoval kondíky a diodový můstek - a situace se posunula o krok dopředu - capstan už má sílu,už je schopen přehrát pásku.(3,3 mikro za 3,5 mikro,1 mikro za 1,5 mikro)
Mám však další problém - rychlost hraní je příliš velká - když jsem to zkoušel doladit pitchem,tak se rychlost ani nepohnula.Zkusil jsem tedy pohnout dolaďováním jednotlivých rychlostí,ale bez výsledku.Přepínání rychlostí též nemá jakýkoli vliv.
Je to rychlé i na devatenáctku,počítadlo - v tomto případě času se točí rychleji,než hodinky.
A docela zajímavým způsobem capstan hvízdá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 21 2008, 10:42    Předmět: Citovat

No tak to znamená, že servo cpe do motoru pořád moc.
Popořadě zkontroluj, případně vyměň:
- můstek D2 (snad je to dvojka ve schémátku) - prostě ten, co je přes něj napájené jedno vinutí motoru, je zřejmě v pořádku, tak je trvale otevřený či dokonce protavený regulační tranzistor TR13.
Když nepořídíš (obojí v pořádku),
- vyměň elektrolyt 1u/100V mezi kolektorem a bází T13.
Jestli ani teď nezačala regulace fungovat, zjisti, jestli se o to aspoň pokouší:
- osciloskopem projdi kolektory tranzistorů TR5 až TR7, jak vypadají snímané impulsy (v kolektoru TR7 by měl být už celkem čistý obdélník). Pokud se to bude jevit podezřelým, vyměň C11, C12 a C15.
Odchod jiné součástky je dost nepravděpodobný, takže pak už by to mělo chodit, i kdyby nechtělo. Jestli ovšem viditelně nikdo nekroutil trimry VR1 a VR2 na control boardu (ale to by aspoň trochu reagovalo na pitch control).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 7:36    Předmět: Citovat

No tak jsem se asi 5 minut mohl věnovat magiči - a při tom jsem zjistil, že TR 13 není vůbec osazen - z báze a kolektoru vedou dva dráty někam do zásuvky dálkového ovládání..... - v každém případě je to tak od výroby.
Víc času jsem na to neměl, dneska snad trochu pokročím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 9:21    Předmět: Citovat

Skôr si myslím, že TR13 - 2SC2336 je uložený niekde na chassis (výkonový typ), emitor je na kostre a káble sú v spoločnom zväzku k zásuvke DO....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 9:28    Předmět: Citovat

je to možné, jak jsem psal - měl jsem na to asi 5 minut,tak jsem to nestihnul prolézt celé.Tímto bych se chtěl omluvit, že jsem ani nestihl nafotit to upevnění bočnic.Tak snad dnes.Vyděržáj, piaňér!
A díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 13:38    Předmět: Citovat

...len žiadne výhovorky.... Laughing Laughing , ak to máte rozobraté, zaujímalo by ma ešte, prosím, ako máte v 635-ke riešené podsvietenie indikátorov, ďakujem a vyďeržajem, komanďir ...

Stefan31

Údaje o 2SC2336, ak by boli potrebné:
NF/HF-L, 180/180V, 1,5A, 25W, 95MHz,
ekv.:2SC2238A,B, 2SC2660, 2SD608A, 2SD760
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 14:19    Předmět: Citovat

díky za údaje o tranzistoru.Volal jsem k nám do prodejny a ani jeden z nabízených ekvivalentů nemají........Samo ani originál
Doufám,že podle specifikací najdeme alespoň něco podobného.....
No podsvětlení mám udělaný tak,že to svítí Very Happy - dnes to nafotím a zkouknu a zítra dám vědět.
Ještě jednou díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund