Potřebují propojít normalní stolní počitač a arduino nano na 100 meru.
Na vystupu toho koventoru použiju jen RX,TX a GND. 5V bude z externího zdroje.
Muže se poškodit počitač třeba při poškození kablu a zkratu, kdy se dostane těch 5V na GND?
Založen: Oct 30, 2010 Příspěvky: 6847 Bydliště: Praha
Zaslal: st prosinec 07 2022, 13:39 Předmět:
A přes ADUMa při galvanickém oddělení dát bezpečnostní kondenzátor, jinak ho dříve nebo později prorazí statika. _________________ Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Rozdiel potenciálov pri zemných slučkách telefónnym drôtikom nevyrovnáš. Niekedy ani koľajnicou. Galvanické oddelenie na ochranu drahého počítača je základ. Potom už si tú oddelenú časť prizemňuj kde chceš. Len to nerob cez počítač.
Kdyz pouzijes nektery z modernich obvodu jako treba https://www.analog.com/en/products/adm2565e.html
nemusis se babrat z galvanicky oddelenym zdrojem, obvod ho ma jiz v sobe. Pak se mohou potencialy RS485 a PC lisit az o 3kV, ESD odolnost je 12kV.
Osobne se mi to jiz jednou vyplatilo, kdyz jsem prevodnik USB/UART omylem pripojil na napeti 24V/40A. Galvanicky oddelovac se odporoucel s dirou v chipu, ale PC se nic nestalo.
Založen: Jul 21, 2006 Příspěvky: 25741 Bydliště: skoro Brno
Zaslal: st prosinec 07 2022, 15:53 Předmět:
Souhlas s JirkouZ. Já doporučuju galvanicky oddělený převodníky + propojení zemí. Stejně to dnes všichni raději tahají přes STP.
Ty kapacitní vazby jsou svinstvo.
Pokud něco navrhuju bez galvanickýho oddělení, tak na pár cm. _________________ Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?]
Tak už funguje.
Ještě jeden dotaz. Je to na 70 metru.
Je lepší nastavit nižší rychlost komunikace, nebo vyžší?
Ja mam doma vše přes 485, ale jen max 12 metru a jedu na 9600.
Pokud ti to funguje nech to tak. Zalezi na kapacite tveho vedeni a velikosti terminacnich odporu. Pokud chces jit na vyssi rychlost tak to proste vyzkousej, do kolika ti to bude fungovat a pak dej trochu min.
A ještě poslední.
Nějaký spolehlivý převodník USB to RS 485?
Doma používám tento. Za mně za málo peněz, spolehlivý a s CH340.
https://www.hadex.cz/d343b-redukce-usb--rs485/
Asi kvůli 8 korunám, nemá cenu řešit ali.
Ale schází mi tam ta propojovací zem.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku 1, 2Další
Strana 1 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.