Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsme paraziti.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1887
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 10:48    Předmět: Citovat

To ne ale rovný podmínky. To znamená pokud si zaměstnanec vyřídí živnostenské oprávnění bude automaticky odvádět soc. a zdrav.pojištění jako já. I když třeba v tom daném měsíci nevydělá ani kačku. Já to minimum ty skoro 4000kč ,taky platit musím a na konci roku pak doplácím podle zisku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 11:01    Předmět: Citovat

To je něco jinýho, tak nepiš o zákazech. I když zrovna v tom případě bych se na to já asi vykašlal. Podnikání mám jen pro zábavu, beru zakázky jen ty, který se mi líbí, nebo který se mi chce dělat/mám čas. Volnýho času si pořád vážím víc, než abych se někomu patlal s kompem dvě hodiny za 200,-, to teda ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 12:42    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
nemohl veřejně napsat . Po takovémto výstřiku je Mládek na místě .

Sorry, ale to je blábol jako stodola. Politik nemá co vystříkávat jako hormonálně rozhozená dáma v problematickém věku. Jinak to není politik ale hromada lejna, což možná ten upocenej socan vydrážděnej sjezdem je. Média budou vždycky publikovat kraviny a extrémy, aby jednak udržela čtivost a druhak (hlavně) odváděla pozornost od nežádoucích témat.
Ty vaše věčné rivalské dohady jestli osvč nebo zaměstnanec jsou idiotské. Klidně může fungovat živnostník, zaměstnanec nebo libovolná mutace mezi tím, když se někdo cítí v zaměstnání nevyužit. Zdravá ekonomika to rozhodne, jestli o jeho činnost bude zájem.
Vy tady snad všichni automaticky, kterak vovce, berete mantinely dané státem jako jednou určené a neměnné. Přitom stát jediný je ten, který kurví ekonomické vztahy mezi svobodnými lidmi a je původcem toho srabu, že zaměstnanci jsou vydíráni mafií, živnostníci se neuživí a když se firma chce udržet, hledí si urvat zakázku od státu, kde může natahovat faktury a srát na kvalitu. Copak by někde soukromník soukromníkovi zaplatil to, co kraj prádelně za nemocnici nebo erár za zfušovanou dálnici s odpadkama v podloží?
Neodvádět daně takovému státu je regulérní obrana proti takovým svinstvům, jako úplatky za pandury a čtvrt miliardy za servis zasedání NATO pro pana Promopro. Zákonama takového státu se necítím vázán Grcek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 14:42    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
To ne ale rovný podmínky. To znamená pokud si zaměstnanec vyřídí živnostenské oprávnění bude automaticky odvádět soc. a zdrav.pojištění jako já. I když třeba v tom daném měsíci nevydělá ani kačku.
Nepleťme si dojmy a pojmy. Sociální a zdravotní pojištění tu není proto, aby srovnávalo podmínky různých způsobů výdělečné činnosti, ale má svůj přesný účel týkající se konkrétní osoby. A sice platit si na doktora a na důchod, za danou jednu osobu. Povinný základ zaměstnanec odvádí již ze závislé činnosti (a samozřejmě navíc odvádí z výdělku OSVČ pokud je), ale je nesmysl, že by měl odvádět DVA povinné základy na JEDNO pojištění. Pokud by se něco mělo srovnávat, tak od toho jsou samotné daně, ne zdravotní a sociální pojištění.

A to už nemluvím o tom, že třeba já žádný živnosťák nemám a ani nemůžu mít, anžto využití výsledků autorské činnosti není podnikáním podle živ. zákona. Pokud tedy rovné podmínky, chci mít jako zaměstnanec možnost si odepsat vše, co je nutné, abych jako zaměstnanec fungoval - dopravu, pracovní pomůcky kupované za vlastní, vlastní počítač a energie, když pracuji z home office atd.


Naposledy upravil mtajovsky dne st březen 20 2013, 15:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34036
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 15:09    Předmět: Citovat

Odvody su problem, pretoze v skutocnosti je to len dalsia dan. Keby bolo zdravotne poistenie skutocne poistenie, tak by mal clovek poistnu zmluvu, ktora stanovuje rozsah poistenia a podmienky pre obe strany. A potom by bolo jasne, ze je nezmysel toto poistenie platit dvakrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1887
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 16:30    Předmět: Citovat

Já jsem pro ,ať je legální švarc systém .Přijmu tři lidi se živnosťákem,dám jim prachy za odvedenou práci a nemusím se o nic víc starat a na nich bude jak si to zdaní a co si dají do nákladu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 5:58    Předmět: Citovat

Ty nechceš crifodo vidět zase tu souvislost , ve které jsem to napsal . mtajovský to snad napsal jasně . A jestli je tvým vítězstvím si nyní napsat nulové hospodaření ač jsi ve skutečnosti žiješ hodně nad průměr , tak ty skutečně okrádáš nás ostatní , ketří platit musíme . K tomu snad nechceš nic dodat . To je to , o čem si představuji já , že je tato debata . A ten výrok platil přesně na Tvůj výrok !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 6:43    Předmět: Citovat

BOBOBO to co popisuješ není o souboji a rozporu OSVČ kontra zaměstnanec, ale o tom, že někdo šidí či chceš li, okrádá a to je pochopitelně špatně . Jenže mylná představa , že to vyřeší ,nějaké zvýšení odvodů tak to nevyřeší. To že je tady spoustu zákonů a nařízení které se nedodržují je prostě šlendrián vedoucích pracovníků a nestabilního právního prostředí spolu s nedostatkem morálky. Osobně bych zrušil paušály a možnost podnikat při zaměstnání tím by se prostředí dost vyčistilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 7:09    Předmět: Citovat

Ale však ano , celé to zde beru v intencích Mládka . Ten zkratkovitě plácnul co Ty , mtajovský a já jsme napsali dohromady . Toť vsjo . Nechci žádné boje .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 8:42    Předmět: Citovat

Já si myslím, že bysme neměli brát tuto diskusi osobně.
On není problém přivydělávat si přes autorský zákon, ale je zbytečné kritizovat něco k živnostenskému zákonu, když se přes něj nedělá, nejsou s tím zkušenosti a jen se teoretizuje. Zrovna tak teoretizovat o snižování daňového základu, když to stejně nejde. Asi si někdo stále plete výnosy se ziskem, ale to je marné vysvětlovat. Snižování výnosů pomocí nákladů je dané zákonem ! Výnosy se musí přiznávat a náklady obhajovat. Každýmu takovému chytrolínovi bych přál si užívat kontroly po 5-8 letech s opravou nákladů a doúčtováním daně z příjmu a k tomu penále a vÿpočet procent na další pokutu. Běžte se zeptat své známé účetní, co si riskne tam dát do nákladů či zapomenout ve výnosech a podepsat se pod to. To byste se sakra divili jak to nejde a to proto, že tomu vůbec nerozumíte a jen teoretizujete.
Jiná otázka je proč si všichni myslí, že OSVČ jsou tak blbí a snižují si základy k dani nákladama nebo malými výnosy tak, že si už neuplatní ani odpočet na svou osobu ze základu daně. Zrovna tak by mě zajímalo jaké má zaměstnanec náklady, které si nemůže odečítat z daně, kterou on neplatí, ale odvádí jeho zamětnavatel na svoje náklady bez podílu práce zaměstnance na tomto úkonu a další režii. Měsíční tramvajenku za 300,- Kč ? Ještě jsem neviděl zaměstnavatele, co nutí zaměstnance aby si do práce nosili své kladivo, počítač, soustruh atd. Viděl jsem jen případy, kdy "autoři" kradli programy a jejich části, které byly majetkem zaměstnavatele a které pro ně zpracovali jejich zaměstnaci v pracovní době, zneužívání internetu atd. Ale to je úhel pohledu, jak si "autoři" přečtou autorský zákon a co nedočtou. Pokud pracuji na "vedlejšák" podle čehokoliv ve stejném oboru, tak je to jednoznačně podvod na zaměstnavateli a každý si tomu může říkat jak chce, ale je to tak.
Další otázkou je to jak je zaměstnanec v práci opravdu vytížený za svou mzdu, že si toto rád opakuje po pracovní době na "vedlejšák", ale to je zase jeho věc za kolik je úplatný, aby obětoval své volno na úkor peněz nebo někdy taky nutnost, aby se uživil.
Já osobně jsem pro to, aby se paušál zrušil, protože je to podvod a podporuje práci bez dokladů "na černo". A povinnost platit minimální zdr. i soc. pojištění z vedlejšáku by mělo být taky zavedeno, tam jsou největší úniky. A pokud by se to někomu nelíbilo, tak to nemusí dělat - může si udělat pár přesčasů v práci nebo částečný úvazek v jiné práci. Většinou tyto vedlejšáky na OSVČ jsou z 90% jen podvody a kryté živností jen pro případ bonznutí úřadu. Na autorský zákon se zaměstnáním v jiném oboru to samozřejmě neplatí.
Ještě nikoho nenapadlo, že živnostník plátce DPH stejně musí všechny doklady účetně zpracovat pro odvod DPH, takže paušál u nákladů má jen proto, že nemá vůbec žádné náklady ? A pokud zpracovává jen výnosy, tak asi proto, aby z nich povinně odváděl DPH a na vrácení DPH nemá nikdy nárok ? Co by tomu říkali ti vedlejšáci při zaměstnání, kdyby se udělal ta rovnost mezi OSVČ na plný úvazek a zaměstnanci (vedlejší činnost na OSVČ) a měli všichni povinnost být plátci DPH a přiznávat ho čtvrtletně povinně podle zákona i bez zisku za tu činnost na OSVČ ? Myslím si, že by rapidně klesl počet podvodných vedlejšáků a zaměstnanci by přestali závidět to, co dnes nevidí nebo nechtějí vidět.

K drahotě nebo nepřiměřeným cenám by stačilo vydat tabulku doporučených cen u jednotlivých činností jednotlivých živností s možnými úpravami pro zvýšení nebo snížení cen a byl by pokoj. Pak by bylo vidět jak se někdo podbízí cenou z různých důvodů a zákazníci by měli jasno o hrubé ceně ještě před zvednutím telefonu. Já když řeknu zákazníkovi ať ten PC nebo NB doveze a on chce asi ušetřit, tak tam mám přijet, tak mu rovnou říkám, že bude platit ještě x Kč na cestovné a z toho hned poznáte vyčůráného zaměstnance nebo člověka, co opravdu něco potřebuje a ne prkotinu za 200.- Kč a je ochoten za práci a čas jiného zaplatit. Někdy je lepší odkázat na kluka od jeho souseda, co dělá elprůmku už druhý rok a je tedy odborník a mít pokoj. Ten mu to za 2 stovky rád udělá ve svém volném čase za ty 3-4 hodinky jako sousedskou výpomoc, zvláště když se v tom už předtím hrabal a je to důsledek jeho předchozí odborné a levné práce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 9:19    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Nepleťme si dojmy a pojmy. Sociální a zdravotní pojištění tu není proto, aby srovnávalo podmínky různých způsobů výdělečné činnosti, ale má svůj přesný účel týkající se konkrétní osoby. A sice platit si na doktora a na důchod, za danou jednu osobu. Povinný základ zaměstnanec odvádí již ze závislé činnosti (a samozřejmě navíc odvádí z výdělku OSVČ pokud je), ale je nesmysl, že by měl odvádět DVA povinné základy na JEDNO pojištění. Pokud by se něco mělo srovnávat, tak od toho jsou samotné daně, ne zdravotní a sociální pojištění..

Není to nic osobního proti tobě, abys to tak nebral. Vyjadřuji se k tomu co bylo napsáno a ne kým.
I z jiných činností se platí zdr. a soc. pojištění kromě snad nájmu a autorských činností. U OSVČ na vedlejší činnost by měly být také zavedeny poviné měsíční platby už právě kvůli zrušení těch výhod oproti zaměstnancům, co po pracovní době na OSVČ nepodnikají. To jsou totiž ti paraziti (nechci se nikoho z přitomných dotknout). Ne v takové výši jako při OSVČ na plný úvazek, ale povinné měsíční minimální platby aspoň v poloviční výši pro OSVČ na plný úvazek. A ať nikdo neříká, že to dělá jen pro zábavu. Když by se mu to nelíbilo, tak má možnost si vydělat víc, aby se mu to vyplatilo. Laughing I u zaměstnanců s polovičním úvazkem musí být odvody větší než tomu zodpovídají.
A hlavně by se měly začít účtovat veřejně tyto platby ve státní správě za nezaměstnané, vězně, studenty a jiné. To hlavně proto, že to není jedna státní pokladna, ale daný rozpočet zdravotních pojišťoven, sociální pojišťovny a důchodové správy a k tomu jiných ministerstev. Pak jim to tam prej chybí, na důchody se platí, ale na důchody prej není. A ministerstvu financí se disponuje s penězi, které patří na jiné ministerstvo a ekonomika má naprosto nesmyslné údaje.
Nebo nemusí pracující důchodce také platit odvody i na OSVČ, když je to nesmysl protože je má už zaplacené ? Ano, daň z příjmu platit vždy a za všechno a u důchodců ze zákona omezit výdělek (jakýkoliv) na např. 15 tisíc měsíčně a nad tuto výši dávat daň 80% - u zaměstnanců hned, u důchodce a OSVČ při ročním vyúčtování.
A hlavně posílit daňové kontroly. U všech na vedlejšáky jako první a potom zbytek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 23 2013, 18:24    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
I z jiných činností se platí zdr. a soc. pojištění kromě snad nájmu a autorských činností. U OSVČ na vedlejší činnost by měly být také zavedeny poviné měsíční platby už právě kvůli zrušení těch výhod oproti zaměstnancům, co po pracovní době na OSVČ nepodnikají. To jsou totiž ti paraziti...
Z autorských čiností se platí úplně všechno. Jediná výhoda je, že nepotřebujte živnostenské povolení. S těmi parazity se neshodneme. Nechápu proč někdo, kdo je ekonomicky aktivní nad rámec závislé činnosti a platí všechny daně atd. je parazit. Argumenty z pohledu "nekalé" konkurence neberu, svět není peříčko. Co někdo, kdo je zajištěn třeba majetkem, závislou čínnost nemá a pracuje jako OSVČ pro zábavu aby měl nějaké smysluplné naplnění života. Ten může být ještě levnější a je taky parazit?

Já vám řeknu, co je problém - to jsou ti hybridní OSVČ - neOSVČ, kteří mají zaměstnance. Zaměstnávají dělníky jako velká firma, ale ze svých zisků platí daně jen 15%, protože je to jejich příjem fyzické osoby. Jako právnická osoba by platili 19%. To bych zase zakázal já. Pokud je někdo OSVČ, tudíž samostaně výdělečný, nemá co zaměstnávat jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15559
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 23 2013, 20:24    Předmět: Citovat

V tom se shodneme. OSVČ by správně neměla zaměstnávat jiné, na to by měla být právnická osoba. Je to vidět hlavně na tom, jak si všichni pletou živnostníka s podnikatelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund