Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramofonové desky, gramofony a digitalizace zvuku z nich.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 10 2007, 16:55    Předmět: Citovat

No tak je to asi na tobě. Ta Julča bude určitě lepší než M-Audio revolution, ale ta cena...
Osobně bych se spokojil s M-Audio.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32109
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 10 2007, 21:09    Předmět: Citovat

Hm, M-Audio je podle papírových parametrů taky dobrá, ale mám takový dojem, že jsem NĚKDE zaslechl cosi o nekompatibilitě jejich ovladačů s Wokny, o Vistě nemluvě - tedy konkrétně hovořím o M-A. Revolution 5.1 a taktéž Revolution 7.1 - bylo to buď koncem minulého roku, nebo začátkem letošního. Nevím, je to "nákup" z druhé huby, ale sichr je holt sichr, jak pravila jeptiška, když obalovala svíčku celofánem... Přednost tedy nakonec asi opravdu dostane ta Julč@... A co se týká ceny - SB X-Fi Ultimate Game Player nebo jak se to vlastně ta Creativka jmenuje stojí při podobných parametrech skoro 2x tolik!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 10 2007, 22:17    Předmět: Citovat

Jak už jsem mnohokrát kdovíkde řekl, Soundblaster na hudbu nee, i když ta X-Fi ultimate asi nebude úplně mizerná. Při měření v tom odkazu se mi na ní nelíbí ta "tráva" co vzniká při vybuzení. To bych hodnotil podstatně hůř než nějaký ten decibel na odstupu S/N.
Tu M-Audio 5.1 provozuje kamarád na Win2000, na XP jsem to nikdy běžet neviděl a Vistu bych vůbec neřešil, tam jsou problémy se spoustou hardwaru. Navíc bych to na svém PC nesnesl (i když by HW nároky bohatě splňoval), nejsem ochotem mrkvo$oftímu bastlu věnovat minimálně půl giga své draze zaplacené ramky jen tak a dívat se na digitálně nepodepsané DVD v poloviční kvalitě a poslouchat nepodepsanou 320k mp3 vynuceně překonvertovanou na 128k!!! OmFg kam jsem se to dostali! Ale to je každého věc co si nacpe (nebo nechá nacpat) do svého kompíku, že...
Ale to jsem trochu odbočil. Pod Win2000 to M-Audio určitě jede dobře a to (alespoň tedy mě) stačí.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32109
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 8:22    Předmět: Citovat

Jenže co jsem se koukal na parametry, tak CreativeLabs dává svým kartám "do těla" při jejich přípravě na REPRODUKCI zvuku ve všech eventualitách, které mohou nastat - hudební soubory i ozvučení her ve všech možných formátech vstupních dat i výstupních kanálů, stručně řečeno při D/A konverzi. Tam jsou jak se patří "nabroušené". Ale ouvej, situace se radikálně mění v okamžiku, kdy tuto kartu chceme přimět k opačnému směru práce, tedy konverzi A/D. Tam narážíme na součástky, které se dávají jako trpěný přívažek na základní desky, tedy do těch pouze nejstřídmější požadavky splňujících zvukových generátorů - ať už hovoříme o kvalitě, tj rychlosti a šumových vlastnostech vstupních operačních zesilovačů, nebo použitých oddělovacích kondenzátorů (hliníkové elyty...) anebo konečně A/D převodníků - zde mají i nejdražší SB převodníky, osazované na MB! Naopak - Julč@ má rychlé OZ, tantalové kondy a A/D převodníky s daleko větším odstupem s/š - stručně řečeno, SB (Ultimate X-Fi atd, teď rozhodně nemám na mysli Audigy 1...) je výborná karta pro hry a možná i pro poslech, ale pro nahrávání z analogového zdroje signálu, kde už bylo vykonáno mnoho práce pro potlačení šumu a parazitních signálů, je její použití nepříliš vhodné. Tam naopak vítězí EgoSys, když do Julie dává nepoměrně vhodnější vstupní díl - a za cenu cca 60% té nejnabušenější Creativky - viz ceny na www.muzikant.cz i jinde. Proto jsem si usmyslel jít do neobvyklé značky i typu, jinak být pařan, samozřejmě vystartuju po té ultimativní X-Fině jako čert po hříšné duši... A navíc nemám Win2k, ale XP Home...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6381
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 8:23    Předmět: Citovat

ja trosku odbocim, ale tyka se to také kvality prhravani, potazmo zaznamu...
Nedavno jsem manzelce vycistil jeji desku s Edith Piaf (doufam ze jsem to jmeno napsal spravne) a pak jsem to pred ni hrde prehral bez jedineho lupnuti a se zanedbatelnym (temer nepostrehnutelnym sumem). Co by jste rekli jak to dopadlo? No proste na pul dne ticha domactnost, protoze jsem ji udajne znicil desku. Ona si prece gramofon prehrava, proto aby lupalo a sumelo. Smile

No proste jsem chtel rict, ze vsechno zavisi na subjektivnim dojmu a krivky s vynesenyma dB nemusi byt vzdy to nejdulezitejsi (pokud se tim teda dany clovek nezivy - nahr. studio)

DIGITALIZACI ZDAR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32109
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 8:33    Předmět: Citovat

Confirm All of "Cust"! To samé mi řekl nejeden člen mé rodiny při prvních pokusech o přehrávání za mokra - cos to s tím uďál, dyť to nepraská, to pouštíš z céda! No a pak si matinka pustila svý oblíbený Golden Kids, aniž by desku otřela a nakropila "přehrávací emulzí", načež se jí zaschlý zbytky od minula nabalily na hrot - po 2 písničkách to začalo skákat a já dostal vynadáno za svoje "frajkumšty", KTERÝMA JEN NIČÍM DESKY A GRAMEC...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6381
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 9:26    Předmět: Citovat

Smile
aby to nabylo zas tak extremisticke...
samozrejme kdyz pak prijdem na navstevu ke znamym a oni nam pusti gramec, tak zena samozrejme machruje, ze nam to hraje daleko lip a oni to maji naprd, ale desky stejnak smim cistit jen ty moje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32109
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 9:37    Předmět: Citovat

To moji známí si nosili desky na přehrátí k nám, dokud mi nevypověděla službu nahrávací mechanika ve věži - teď právě proto buduju MANUFACTORY na CD-R (RW)...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6381
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 12:21    Předmět: Citovat

dej pak vedet (jestli koupis tu JULCU) jak slape, mozna bych do toho sel taky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32109
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 22:46    Předmět: Citovat

To víš, že si to nenechám ujít, abych se nepochlubil. Razz Ale nejdřív s tím musím umět aspoň trošku zacházet a pak budu muset udělat test naslepo - pustím takto vytvořené CD člověku, který nebude vědět, jakým způsobem vzniklo. Pokud pozná na první POCUC, že to je z gramce, budu muset zapracovat INTENZÍVNĚJI... Laughing Laughing Laughing
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19604
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 22:56    Předmět: Citovat

Když máš slušný gramec a desky v pořádku, nedá ti ani moc práce, aby to většina lidí nepoznala.
A to mám vyzkoušené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32109
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 23:16    Předmět: Citovat

To je fakt - zkusil jsem to s "panenskou" LP - tuty nebyla hraná, koupil jsem ji ve výprodeji ještě v originálním celofánu přes normální obal a na právě dohotovené své mašince jsem ji přetáhl na CrO2 kazetu se zapnutým DOLBY B - použitá přenoska byla LENCO M300 (pokud se nemýlím, tak pouze jinak pojmenovaná TESLA VM 2103 - prosím Hilla o ev. opravu), šasi NC430 a preamp Actidamp Mk.II, kazeťák TECHNICS RS-EH 600. Následně jsem tu kazetu pustil asi 4 lidem, načež jsem se ptal, zda ji znají - a jen 1 jediný měl podezření, že to je z desky, protože stejnou měl doma... Jenže pokud bude deska už používaná, sem-tam nějaký ten lupanec se najde, což zjednoduší identifikaci původního zdroje signálu. Ale to koneckonců nemusí být vždycky na škodu...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út duben 15 2008, 10:40    Předmět: Citovat

Zajímala by mě zkušenost někoho, kdo se deskám věnuje intenzivně-fanaticky (nejspíš Hill?), jak na desku která je zapraskaná šíleně.
Žádné občasné lupnutí na -6 dB, které se dá v editoru vyhledat a spojit, ale brutální praskání od začátku do konce v plné úrovni, nebo spíš nadúrovni. Jak se toho zbavit? Existuje nějaká metoda než pouhé omytí v proudu vody nebo saponátem a zubním kartáčkem ve směru drážek? Zrnka prachu jsou v drážkách patrně festovně zasekána opětovným přehráváním a jen tak snadno se neodstraní.
Manuální čištění takové desky v editoru je nemyslitelné, protože tam je 5 lupanců do vteřiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19604
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 15 2008, 15:41    Předmět: Citovat

To fakt není žádná holá Ass
Raději jsem sháněl, jestli nemá někdo tu desku v lepším stavu, nakonec došlo stejně na vyprání té původní. Naštěstí byla mono, tak šly oba kanály paralelně, to zrušilo hloubkovou modulaci, a signál jsem prohnal upraveným klíčovačem poruch z autorádia. S tím si pohrát, bylo poněkud složitější, ale výsledek to mělo.
Šlo to na devatenáctku na pásek a teprve odtud do digitálu.
Takhle jsem čistil Kefurtovy a Dubovy twisty, no, ještě jich pár mega zbývá. Přestalo mě to po jednom víkendu bavit, že později udělám zase kousek... no neudělal jsem. Toho ručního čištění je na tom pořád ještě moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út duben 15 2008, 16:30    Předmět: Citovat

Mezitím jsem se na desku podíval okulárem z mikroskopu, vypadá to že není zapraskaná ale plná drobných příčných mikroškábanců, jako kdyby se na ní někdo prošel v pískovaných botách Sad
Předpokládám, že normálně není zapraskaná deska vidět ani pod optikou?
Sehnání jiného exempláře moc nevěřím, je to takový malonákladový folkrock, 20 let starý... přitom ta deska by měla šťávu, jsou tam velmi dobře zpívané a sejmuté vokály.
Mám obavy, že tak silné lupance budou znát i když se ručně dokreslí waveformy, budou asi nejen amplitudou ale i délkou moc velké.
Zkusím sem pro ilustraci dát nějaký vzorek pro porovnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund