Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ICD2 Clone
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 11:13    Předmět: Citovat

Nejlepší si ten měnič zkusit na kontaktním poli. Já mám radiální tlumivku. Pokud jsi měl 220uH radiální, tak ta by měla vyhovět,
kód:
  09P 220µHTlumivka, SRF=2.5MHz, R=0.51Ohm., Imax=500mA, prům.9.5x14mm

1. Může být také problém s přetížením měniče následujícími obvody-chyba v zapojení
2. Zkontroluj měřením hodnoty rezistorů R2, R17 a napětí 1.25V na R17.
3. Zkontroluj hodnotu rezistoru R41 nadproudové ochrany, ten bych považoval také za kritický
4. Nemáš vloženy nějaké rezistory nebo tlumivky do přívodu USB 5V?

Než jsem dopsal, tak to máš vyřešeno. To je prima!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 11:38    Předmět: Citovat

Zdá se, že je všechno v pořádku. MPLAB mi ukazuje v záložce Power toto:
Target Vdd: 4.96
Target Vpp: 12.38
MCLAB ICD 2 Vpp: 12.06

Jdu to vyzkoušet s PIC...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 12:27    Předmět: Citovat

Další problém, zdá se, že to nepřečte ID mikrokontroleru. Připojil jsem PIC 18F2458. Je napájeno z ICD2. Vdd je zapnuto. Mám relativně dlouhý kablík (asi 25cm). Zkusil jsem zkrátit PGD a PGC na 5cm, ale když kliknu třeba na verify, dostanu:

ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select "OK" to continue, or "CANCEL" to abort the operation
...Program Memory

ICD0161: Verify failed (MemType = Program, Address = 0xB04, Expected Val = 0x0, Val Read = 0xFF)
MPLAB ICD 2 Ready

Frekvenci na PGC mi to ukazuje kolem 145KHz a na PGD kolem 25 KHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 13:32    Předmět: Citovat

Používal jsem kablík 30cm bez problémů, dokud jsem nepotřeboval debuggovat s krystalem 20MHz. Tím chci říct, že přo detekci ID součástky a běžné programování kabel není asi zas tak kritický. Máš tam tu 4066? Pokud ano, tak bych ji asi nahradil v patici drátovými propojkami.
Neprohodil jsi DATA a CLOCK? Chybu 0052 dostanu, když nemám na ICD2 nic připojeno. Nekrimpoval jsi kablík? Já ho musel nakonec přeletovat, protože jsem měl špatný kontakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 14:18    Předmět: Citovat

Mám kablík asi 25cm jen na Vpp, Vdd a zem. Vpp je při komunikaci 12V a Vdd 4,9V. PGD a PGC mám vyvedené přímo 5cm drátkama z 75HC126. Na PGC je vidět hodinový signál, na PGD chodí taky nějaké data, ale chová se to jako by na ICD2 nebylo nic připojeno (při externím napájení to Vdd samozřejmě detekuje). Na PGC přímo k testovanému PIC jsem zkusil přidat 150pF (tak to funguje u jiného programátoru), ale taky nic. Na napětí PIC jsem dal 22nF a taky nic. Nevím co ještě vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 15:06    Předmět: Citovat

Když ti jdou data a hodiny ven (předpokládám, že to měříš na cílové PIC), tak zkus jesli něco leze taky zpět na 1RC4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 16:04    Předmět: Citovat

Při hledání 1RC4 jsem našel zkrat (cín zkratoval 2 cesty). Odstranil jsem ho a dokonce už MPLAB detekoval id součástky, ale zase spadlo spojení a po dalším připojení už "nebylo zařízení rozpoznáno". Tak jsem musel přeprogramovat 4550ku a vzal jsem pro jistotu i 877ku. Když teď připojím ICD2 a v MPLABU se na něj připojím, vypíše se:

Connecting to MPLAB ICD 2
...Connected
ICDWarn0054: MPLAB IDE has lost communications with the MPLAB ICD 2. Would you like to attempt to reconnect?
ICD0286: Unable to communicate with ICD
MPLAB ICD 2 Ready

Prostě komunikace se pořád rozpadá...po jednom problému přijde další, ách jo, snad už je to poslední...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 16:30    Předmět: Citovat

Měl jsi předtím spojení stabilní? Používáš zadní port USB? Nezatěžuješ příliš USB 5V? Vidíš v správci zřízení Microchip MPLAB ICD 2 Firmware client?
Stáhni si prográmek http://www.altdvb.ro/tools/ProgICD2.zip
Neinstaluje se, je velmi jednoduchý a mám pocit, že snáz naváže spojení s ICD2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 16:56    Předmět: Citovat

Měl jsi předtím spojení stabilní?
ano

Používáš zadní port USB?
ne

Nezatěžuješ příliš USB 5V?
nevím, jak to zjistím?

Vidíš ve správci zřízení Microchip MPLAB ICD 2 Firmware client?
ano

ProgICD2 vypsal to co je na obrázku. Nechápu to. Odstraním zkrat. Začne to konečně běžet, detekuje to PIC a najednou přerušeno spojení. Teď už se to ani nepřipojí. Ovladač je ok, ale selže komunikace. Napětí z USB je 5V a za měničem je 11,6V. Mělo by to být ok, ale proč to nekomunikuje?

edit:
restartoval jsem pc, ale pořád to samé v MPLABu se vypíše:
Connecting to MPLAB ICD 2
...Connected

a pak po 4 sekundách:

ICDWarn0054: MPLAB IDE has lost communications with the MPLAB ICD 2. Would you like to attempt to reconnect?
ICD0286: Unable to communicate with ICD
MPLAB ICD 2 Ready

A to je vše co mi to teď dělá.



progicd2.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  progicd2.png
 Velikost:  2.16 kB
 Staženo:  55 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 17:21    Předmět: Citovat

Very Happy a je to vyřešeno
po tom přeprogramování jsem zapomněl na "Download ICD2 Operating System" Embarassed

A teď to jede jako po másle...díky za rady, hodně jsi mi pomohl.

Chtělo by to něco udělat s tou USB diodou, opravdu nesvítí. Je napojena na RC1 u 4550ky, tzn. že ji musí zapínat firmware.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 19:24    Předmět: Citovat

Jsem ti říkal, že je špatně zapojená. Mimochodem, myslím má být na RC2. Mám pocit, že jsem to zkoušel. Ale tam se mi prostě rozsvítila hned po připojení 5V. Takovou signalizaci udělá i POWER, tak jsem to přestal řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2008, 20:14    Předmět: Citovat

To máš pravdu, dioda usb je vlastně power. Škoda, že aspoň nebliká při komunikaci, nebo něco podobného. Měřil jsem kablík a je dlouhý 35cm, takže trochu víc než můj odhad. Právě jsem programoval PIC a je to rychlovka, do 1s. Je to komfort.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: pá březen 07 2008, 12:43    Předmět: Citovat

Dneska připojím ICD2 k USB a opět hláška něco ve smyslu "neznámé zařízení". Ok, opět programuju 4550ku. Po naprogramování připojím. Ve správci ovladačů, žádný ovladač Microchip MPLAB ICD2 Firmware Cllient nemám. Reinstaluju ovladač, při instalaci se resetne pc. Naběhne OS, instaluju znovu. Nainstaluje se, ale je u něj vykřičník. Tak jej odinstalovávám a restartuju. Opět instaluju ovladač. Tentokráte vše ok. Připojím ICD2 spustím MPLAB připojuju se a vyskočí hláška, že MPLAB ztratil komunikaci s ICD2, opakovat? Klikám na ano, v output okýnku se vypíše:

Connecting to MPLAB ICD 2
ICD0019: Communications: Failed to open port: (Windows::GetLastError() = 0x2, 'The system cannot find the file specified.
')
ICD0021: Unable to connect with MPLAB ICD 2
MPLAB ICD 2 Ready

Protože se MPLAB nepřipojí, nejde ani kliknout na "Download ICD2 Operating System". Co tedy dělat? Opět metoda pokus omyl = odpojovat připojovat až se to náhodně zase rozjede? Sad

Když jsem otevřel krabičku, abych opět přeprogramoval 4550ku, měl jsem ještě usb konektor připojený, a protože jsem byl blízko DPS, zjistil jsem, že tam něco slabě píská. Asi to bude normální, ale dříve jsem si toho nevšiml. Zajímalo by mě, zda vám to taky slabě píská, příp. co to může být.

Taky nerozumím tomu, jak se může poškodit firmware, když krabička leží na stole a nic se s ní nedělá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: pá březen 07 2008, 13:05    Předmět: Citovat

Pokud používáš PC, tak zkus ICD2 zapojovat do originálních zadních portů a ne přes frontpanel nebo rear raiser. Jednou jsem přeprogramovával také, ale od té doby už mám pokoj. Existují i bootloadery 4550 v drobných modifikacích. Doposud mi také není úplně jasné, jestli se bootloader aktualizuje MPLABEM. Používáš MPLAB 8?
Pískání bude nejspíš měnič, já u sebe nic neslyším.
Atlan napsal(a):
No zdasa ze studium prinieslo ovocie Very Happy http://www.edaboard.com/ftopic161641.html

ZApol som brownout s hodnotou 4,5V na danej adrese je doporucena hodnota 4,2V tak dufam ze to uz bude v poriadku zatial sa drzi Smile a natiahol to do 4550.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p4ul



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: pá březen 07 2008, 14:10    Předmět: Citovat

Programoval jsem právě ten označený jako "18f4550-bor.hex". Teď jsem naprogramoval "ICD2_18F4550_boot.hex" a už to funguje. Možná je to špatným firmwarem. Ještě to prověřím, teď se mi to nechce zase přeprogramovávat.

Stáhl jsem si firmwary z toho edaboard fóra a ze stránek autora Potyo. Všechny firmwary jsou stejné, akorát se liší v konfigurační sekci - v jednom je vypnuto MCLR, v druhém zapnutý BOR.

Zkoumal jsem ten pískot mikrofonem a odhalil jsem, že ho vydává cívka. Nasamplovaný zvuk je vidět na obrázku. Je to asi 1,3 KHz. Jde to nějak odstranit/utlumit?



piskotCivky.png
 Komentář:
Pískající cívka 220uH frekvencí 1,5KHz.

Stáhnout
 Soubor:  piskotCivky.png
 Velikost:  2.32 kB
 Staženo:  48 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund