Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Svářečka Parkside z Lidlu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 6:13    Předmět: Citovat

A tuhle znáte ?


Krchov svarecek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Krchov svarecek.jpg
 Velikost:  253.59 kB
 Staženo:  422 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 8:21    Předmět: Citovat

PavelFF uz ma to "slniecko" vyrezane, co je spravne rozhodnutie. Ma male otvory, tak to musi robit hluk a znizovat vykon chladenia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 13:03    Předmět: Citovat

Že já zrovna Tobě musím něco vyprávět o bezpečnosti a krytí. Rolling Eyes Tohle by mělo mít pro "elktroblbý" obyvatelstvo minimálně IP20, možná IP 30. Což s vykuchaným sluníčkem a odkrytým mezaxiálem ani náhodou. Až se někomu náhodou něco stane... Ale každý je svýho štěstí mašinfírou (rušnovodičom).

to BOBOBO: No to jsou právě ty bez větráku. Smile Jo jinak klasická německá úprava před vyhozením do špermele, ustříhaný vyvody.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34034
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 13:47    Předmět: Citovat

Pocitam s tym, ze tam da klasicku mriezku, co sa pouziva na ventilatory a je aj tu niekde odfotena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 14:05    Předmět: Citovat

Jen pro info , toto je čistě český šrot . Smile Tedy ten dvůr .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 15:17    Předmět: Citovat

a kde to je ?
hned tam jedu . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5029
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 11 2014, 23:25    Předmět: Citovat

No, jestli do ventilátoru někdo bude chtít strkat prsty, tak mu to jen tak lehce probrnká konečky a on už rád ucukne. Zrovna s tímhle ventilátorem jsem učinil stejnou zkušenost. Když jsem zkoumal ve ventilačce, proč nám smrdí ten kuřák ze 3.patra až dole. Hmatem do roury jsem jsem chtěl ověřit správnou funkci klapky, a zapomněl jsem, že tam je taky ventilátor Smile . Prsty jen lehce brněly, jinak nic.
Ventilátor později už trochu víc hlučel, tak jsem ho vyměnil za nový a teď se ke svářečce hodí. Jinak mě nějaké IP krytí příliš nevzrušuje - svářečka je určena jen pro mě. Mezax je mřížkou ven, takže prsty se tam strčit dají, ale ne úplně snadno. A skrz vrtuli k elektrice se ruka neprotrčí a kdyby prostrčila, tak je všechno izolované. Tím bych ukončil otázku bezpečnosti práce.

Ventilátor je rozměrově dominanta zadní stěny a kdyby byl nový, zvýšil by cenu svářečky asi o 50%.

Dodatečně jsem našel tento článek, který přesně souhlasí s mými počty vyvařených elektrod a čekáním na opětné spuštění přehřáté svářečky:
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2006100501



Už se dočkala ventilátoru.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Už se dočkala ventilátoru.jpg
 Velikost:  112.36 kB
 Staženo:  148 krát


Teplomet , vyhřívač továrních hal.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Teplomet , vyhřívač továrních hal.jpg
 Velikost:  91.61 kB
 Staženo:  105 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 12 2014, 6:06    Předmět: Citovat

Dal to tam kluk ze svarfora -hledej parkside . Také jsem mu psal , že bych za rozumnou cenu něco koupil , leč neozval se . Už jen ty bedýnky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2014, 8:43    Předmět: Citovat

Kromě jiných výhod ta mřížka na ventilátoru především chrání ten ventilátor před ulámáním lopatek o náhodnou překážku.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rybajda



Založen: May 17, 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Chroustovice

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 12:55    Předmět: Citovat

zajímavá úprava zmíněné svářečky

http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2012051401
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 13:22    Předmět: Citovat

Tak udělat tlumivku z VN trafa (použít feritové jádro) by mě teda nenapadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5029
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 18:47    Předmět: Citovat

Jádro slouží v podstatě jako držák vinutí. Kdyby byla cívka vzduchová, efekt by byl skoro stejný.

Po zkušenostech s přídavným chlazením(Mezaxiálem) bych souhlasil s autorem úpravy, že vyvaření jedné dvaapůlky způsobí aktivaci teplotní pojistky. Ten jeho malý větráček to nevytrhne a navíc je prostor zastavěný tuningovými doplňky, takže profuk bude bídný. Můj Mezaxiál, velký skoro jako zadní stěna, stejně nezabránil přehřívání. Ale zatěžovatel se přece jen znatelně zlepšil. Místo 5 dvojek vyvařím tak asi 8 a chladnutí trvá "jen" deset minut místo 30. Při únorové venkovní teplotě.

Jelikož mi to s Parkside tak nějak stále nešlo, vytáhnul jsem velkou stejnosměrnou tyristorovou svářečku a kupodivu jsem se najednou stal o mnoho lepším svářečem. Lepení elektrody minimální, zapalování v porovnání s Parkside luxusní.
Vařil jsem dvojkou rutilkou a kupodivu byl nutný proud jen asi 45A. Těch 45A tam opravdu teklo, je tam ampérmetr.
Svářečka Parkside je střídavá, a podle stupnice na krytu jsem musel nastavit polohu mezi dvojku a dvaapůlku, což by podle nich měl být proud asi 65A.
To je divné, buď potřebuje střídavina vyšší proud nebo je údaj na krytu svářečky po čínsku nadnesený(lživý). Tudíž , podle stupnice, mám pochybnosti, jestli proud pro dvaapůlku vůbec zdroj dá.

Mám ještě dotaz - fungují magnetické úhelníky (v železářství nebo Baubau asi za 100-150Kč) na přidržení do pravého úhlu třeba jeklů 20x20x2 ? Nebo je to zase laciný šmejd?
http://www.narzedziak.pl/geko-katownik-spawalniczy-magnetyczny-22-5kg-g01872.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 22:41    Předmět: Citovat

Včera jsem s tou mrchou vařil stojan na vyfukovajdu, (jiný vlákno). Zapalovala tak blbě, že mě to až sr..o. A kouťák na poprvé se nepoved ani jeden, musel jsem vybrušovat a znova. Měl jsem jen 1,5 mm elektrody a ty se na celou dýlku tak klepaly, že jsem je vprostředku oloupal a vařil dvouma půlkama. Pokud jsem na ty 1,5 mm nedal proud pro 2mm, vůbec jsem nezapálil. No prostě za málo peněz, málo muziky. Rád bych věděl, jestli tomu zapalování pomůže ten dvojtej usměrňovač ze svarfóra. Jestli se mám vůbec snažit, to usměrnění by vyšlo na víc než svářečka...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5029
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 17 2014, 0:52    Předmět: Citovat

Jsem rád, že v tom nejedu sám. Tento velmi odlehčený výrobek skutečně vyžaduje hodně zkušeného svářeče s hodně šikovnýma rukama. Jenže ten by zas takovou sračku okamžitě vyhodil kam patří - na hromadný hrob na neznámém místě někde ve středočeském kraji.

Na vyfukovačku jsem se díval a říkal jsem si, žes to asi dělal touhle svářečkou. Taky je tam vidět dost broušení.
S koutovými sváry 2mm tlustých jeklů jsem včera vůbec nebyl úspěšný. Strašně často se mi roztavila jen jedna strana (jedno železo) a druhá strana byla skoro netknutá. Už jsem si myslel, že mám svařeno a ono se to rozpadlo. Když jsem to chtěl pořádně roztavit na obou stranách , občas se udělala díra skrz. Ale to je rukama.

Jinak se musím přiklonit k názoru zkušených svářečů, že z tohoto výrobku pořádná svářečka být nemůže(viz. slova "parodie na svářečku"). Nemá naprosto cenu investovat další prostředky, úsilí a čas do usměrňovače, kondenzátorů a tlumivky (leda bys to měl všechno doma a strašně se nudil). Naštěstí jsem prozřel již v této fázi. Zázrak se nekoná.

Jestli budeš chtít opravdu svařovat, vykašli se na strkání peněz do vylepšování tohoto šmejdu. Kdybych si za ty prachy koupil raději opravdové kabely s rychlospojkami , s opravdovými kleštěmi a svorkou, udělal bych líp. Pokud si budu chtít někdy koupit invertor, moh jsem mít tisícovku k dobru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po únor 17 2014, 8:24    Předmět: Citovat

Asi napisu neco co vas nepotesi, ale taky sem mel tu cest zacinat s klasickym trafem. Bylo o trosku vetsi, asi 120A ale zadna slava. Okoli svaru poprskane a kvalita rutilek se taky hodne menila. Porad sem si rikal ze ze me nikdy nebude poradny svarec, do doby nez sem koupil za 6k invertor Berlan BWIG180. To bylo panecku jine kafe. Mam i pristup k Argonu, takze pokud to jde tak male veci svaruju TIG. Elektrodou to taky vari krasne, bez prskani a to zapaleni oblouku je proste o necem jinem nez u trafa.

Trafo sem prodal asi za polovinu nakupni ceny typkovi, co si z toho stavel stridavy TIG na hlinik. Asi z toho nebude super svarecka, ale vim ze takto postavene AC TIGy funguji.

Tahle Parkside je fakt spatny kup, mozna tak jako zaklad nejaky maly bodovacky, tezko rict. Nak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund