Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ORAVA color 452
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 19:23    Předmět: Citovat

Ahoj Frenky jestli si myslíš , že to Ivan na konci mého příspěvku je značka automobilu , tak tě mohu ubezpečit, že už přes padesát let na mě takto volají. Ivan
Návrat nahoru
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 20:00    Předmět: pruh Citovat

Pri delsim pozorovani jsem si vsim ze ten pruh je jen obcas ne porad.
Chvili je to OK chvili ne ....

Jen na naladenem kanale na nenaladenem jen zrni ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 20:22    Předmět: Citovat

Zkontroluj si obvod omezovače jasu,na vývodu z VN trafa bývá slabé elko,taky to zlobí,také výše uvedené nastavení G2 má vliv...
ps.Sory,toho Ivana jsem si nevšiml... Jirka Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 22:05    Předmět: Citovat

Nezoufej Frenky ,ten můj metr devadesát se přehlídne raz dva. Mimochodem , kdysi jeden ing z dnes již pouze spřátelené země tuto závadu popisoval slovy. "najzaujímavajše bolo to , že najviac svietily zelené a najmeneij modré zpatné behy" a tuším ,že se jmenoval ing Horský .Amatérské rádio opravy tv. a pokud doluju správně paměť , tak něco jako Junosť 401. Po výmeně súčiastky , bolo vše v poriadku.Pokud koním slovenštinu ,tak se omlouvám. Ivan
Návrat nahoru
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 8:50    Předmět: Citovat

Pro Ivana..tak to jsi ještě *mladíček*,ještě 15 let budeš muset zařezávat,
když to poslancům *vyjde*.Já už mám *vystaráno*,teď už jenom sleduji
cvrkot a občas se snažím poradit,pokud o tom něco ještě vím..nové
technologie jsou jako vlak,který pomalu odjíždí a hodně je těch,kteří už
se jen z peronu dívají.Když jsi se proháněl v kočárku s dudlíčkem,tak
už jsem stavěl vysilačky...nějak to uteklo..Občas něco opravím pokud
to zvládnu,složitější závady raději zajistím ve značkovém servise,
jsou tam dobří opraváři,na které je spolehnutí..a dost pak naštve,když
nějaký *chytrolín* pomlouvá,většinou jsou to lidé,kteří soudí dle sebe..
Tak ať se daří... Beer Friday
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 0:37    Předmět: OPRAVA HOTOVA Citovat

Ahojte vymenil jsem vsechny namahane Elity v sekundarnim zdroji a radkovem rozkladu , po vymene mnohem tichsi chod zdroje a VN . Stacilo
Upravit napeti G2 a zmizely veskere zpetne behy.

Diky vsem jenz mi svyma radama prispeli k uspesne oprave.

Budu se sem rad vracet , ted jsem dostal od tchyne panasonic zcela mrtvy, po zapnuti ani hles koupila si novy TV , muzu si ho nechat opravit nebo vyhodit , tak uvidime jeste jsem ho ani nerozebral , o vikendu bude trosku casu tak se mrknu co mu schazi , predtim pry pri jasnejsim obraze strasne piskal, a pak umrel. Nenechala ho ani opravovat protoze pred necelym rokem ho mela v servise a cena 2.200Kc vymena nejakeho STR xxxx
. mam pocit ze spinaneho zdroje , ktery jde podle me koupit do 400Kc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 5:04    Předmět: Re: OPRAVA HOTOVA Citovat

dudlaxx napsal(a):
Ahojte vymenil jsem vsechny namahane Elity v sekundarnim zdroji a radkovem rozkladu , po vymene mnohem tichsi chod zdroje a VN . Stacilo Upravit napeti G2 a zmizely veskere zpetne behy. Diky vsem jenz mi svyma radama prispeli k uspesne oprave.

Gratuluju k úspěchu Agree

dudlaxx napsal(a):
.... ted jsem dostal od tchyne panasonic zcela mrtvy, ...... predtim pry pri jasnejsim obraze strasne piskal, a pak umrel. Nenechala ho ani opravovat protoze pred necelym rokem ho mela v servise a cena 2.200Kc vymena nejakeho STR xxxx
. mam pocit ze spinaneho zdroje , ktery jde podle me koupit do 400Kc

Nic ve zlém dudlaxxi, jenom si neodpustím zase jedovatou poznámku:
Toto je klasická úvaha zákazníka, zauvažuje za kolik by asi on koupil materiál a diví se nad cenou opravy protože zkrátka a dobře cena práce se v ČR jaksi nebere, tu není nikdo ochoten ohodnotit. Přitom nikdo ze zákazníků sám taky do práce nechodí zadarmo. A pokud někdo namítne že jemu by se taky líbilo brát na hodinu tolik co servis, tak je třeba si uvědomit že ta cena není ani z daleka pouze za práci ale také za další nemalé náklady servisu jako jsou energie (elektřina, topení...), telekomunikační poplatky, TV a R poplatky, školení, nájem za provozovnu, všechny možné i nemožné různé daně, značně drahé vybavení měřící a další technikou a nářadím které musel pořídit ale které nevydrží věčně a musí se obnovovat, manuály atd..... Když se sečtou měsíční náklady na provoz tak létají desetitisíce u kterých se tě nikdo neptá jestli máš nebo nemáš, po jejich zaplacení toho zase tolik z té účtované ceny práce nezbyde. Dále např. pokud mě dneska klekne osciloscop tak zítra musím koupit nový i kdybych si měl na něj vypůjčit protože bez něj nelze nic opravovat, servis si totiž nemůže dovolit provádět opravy jako amatér kterému často stačí pouze pistolová pájka a šroubovák....
Omlouvám se ale zase jsem to nevydržel, v každém případě neber si to osobně Wink .

Ale k tvému problému: to STR předpokládám že bylo možná STR58041, záleží co je v tom Panasonicu za chassis protože do některých modelů nelze použít běžně prodávané STR58041 za stovku jelikož to tam nechodí!! Je nutné použít originál a ten v souč.době stojí kolem 650Kč, záleží na dodavateli protože např. přímo u Panasonicu bude ještě mnohem dražší. Nedávno stávalo i kolem 1000Kč. Ono vůbec pokud jde o ceny materiálu, nemůžeš to posuzovat podle toho co vidíš na netu u většiny dodavatelů, tranzistory BU za dvacku a tak podobně. Tyto bohužel dnes běžně prodávané čínské plagiáty si nemůže servis dovolit použít pokud nechce mít problémy s reklamacemi. Musí nakoupit originály které jsou několikanásobně dražší ale spolehlivé.

Jinak ta STR ve zdrojích Panasonic často neodchází, spíš bych řekl že výjimečně. Občas si to zákazník zaviní sám že je pak oprava dražší, protože jestli jak píšeš TV pískala při jasnějším obraze, bylo nutné se na to podívat hned a nečekat až úplně umře. Nyní už ta oprava bude trošičku asi horší Shocked Laughing

PS: ještě jednou se omlouvám všem za poznámku která ten příspěvek zase dost zvětšila. Já sem snad nebudu moct chodit protože se vždycky neudržím..... Šáša Datlující

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
geco
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 7:48    Předmět: Citovat

Je jenom dobře,že jsou zde takové příspěvky,jako je tento od PetraK,protože je přímo vzorovou ukázkou toho,jak to v servisní problematice vypadá a konfrontuje se s opačným pohledem na tuto činnost.Dnes je servis podstatně náročnější časově i profes.vybavením.Kdo se tomu věnuje řádově desítky let,může porovnávat.Kdo spadne do opravy tv jednou za čas,nemůže mít zákonitě o všem přehled.
Návrat nahoru
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 9:06    Předmět: Re: OPRAVA HOTOVA Citovat

PetrK napsal(a):
....to STR předpokládám že bylo možná STR58041, záleží co je v tom Panasonicu za chassis protože do některých modelů nelze použít běžně prodávané STR58041 za stovku jelikož to tam nechodí!!


Opět mi nezbývá než se připojit k Petrovi,mnohokrát v praxi ověřeno a to nejen u Panasonicu ale i u Sony a tam to STR-ko šlo kolikrát až k 1500,- Rolling Eyes

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 10:05    Předmět: prace Citovat

Ahojte nechtel jsem vyvolat negativni reakce tou poznamkou , sam dobre vim jak to V CR chodi , praci by chteli vsichni za hubicku kdyz material je tak drahy.
To ze si koupili nove TV se nedivim , taky by se mi nechtelo kazdy rok vrazit
do opravy 2000, holt PANASONIC asi neni levna znacka.
D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 22:03    Předmět: Re:Frenky Citovat

Ahoj Frenky , předně Ti chci poděkovat za optimismus , kterým si mě naplnil ,(patnáct let do důchodu). Mohu Tě ubezpečit , že jako mladík se už dávno necítím a do důchodu to mám za pět. Protože to naši hoši vedou správným směrem,tak možná že nakonec to bude těch 15 let. Pak tě ovšem prásknu , že do důchdu nepatříš a těším se na obrázek dvou uprdlaných dědků , kteří nevěřícně kroutí hlavou nad bednou plnou jim neznámých ratátek. Ano ratátek. To slovo je od zákazníka. Ale na druhou stranu mě bolí u srdce ,tak nevím , třeba to bude dřív. Elektronek jsem si užil i tu rentgenku v R-401 to byla stabilizace VN a ne jak dneska imp. zdroj , to je brnkačka. Vot těchnika . Kolik to vlastně mělo lamp ? My po tom jezdili ve dvou. Zdravím Ivan
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund