Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla COLOR 343
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 12:00    Předmět: Tesla COLOR 343 Citovat

Ahoj lidičky, prosím o radu. Vyštrachal jsem ze zběrného dvora TV COLOR 343. Moc se mi líbil a tak jsem si ho donesl dom.Žena trošku brblala...NO nic,ale k věci. Po zapnutí nic nedělal.Vyfoukal jsem ho kompresorem a procházel jsem všecky tišťáky a narazil jsem na přerušenej tišťák spoj síťového napětí na relé ve zdroji (je tam trafo na napájení modulu DO taky) a vypálené místo na základní desce u D76. Zřejmě tam byl špatně udělanej tišťák,protože těsně vedle tam bylo škrabáno,aby se přerušilo nechtěné spojení vývodu D76 a vedle probíhající vodivé cesty.Vše jsem opravil a TV chodí. A teď dotazy:

1) to co jsem popsal se jeví jako nějaká zvláštní závada něčeho? Co a kde mám změřit abych se přesvědčil zda je TV v pořádku (schéma bohužel nemám).

2) mám něco pro jistotu vyměnit? Třeba elektrolyty? Které? Byl už tam měněnej BU160 tuším v rozkladu za jinej.

3) nemám k tomu DO, tak že nejde ladit. Jde za to použít nějakej universální ovladač? na desce DO je velkej IO tuším SAA1250 jestli jsem dobře koukal.Funuje mi tam NOVA a ČT1.Asi to vyhodil někdo u nás ze vsi.

4)prosím Vás pošlete mi někdo schémátko - radovan.hlavacek@seznam.cz

Děkuji
Návrat nahoru
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 16:19    Předmět: Citovat

Originál ovladač - bublinkový,se dá koupit - stačí se podívat na stránky TS NOVA,AME a podobně,v současné době se jeho cena pohybuje kolem 200.- Kč,žádný univerzál nenahradí originál !!!!ve všech jeho funkcích...schema televizoru najdeš na stránkách : www.kacha.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:00    Předmět: Citovat

díky moc za radu.Co bych měl pro jistotu vyměmit? Jo a jde tam připojit AVmodul? Třeba ten pro Color 110?
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5698
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:06    Předmět: Citovat

Preventivně nic neměň, zatím ji musíš rozjet tak, abys zjistil, v jakém stavu je baňka, až potom řeš dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:17    Předmět: Citovat

Dneska jsem ji zkoušel.Obraz je super, zvuk taky v poho.Nic tomu nechybí.Až na dálkáč a ten seženu po netu dle rady. Ještě se zeptám když jde zrnění slyším jakoby zrnění z rozkladu.To je OK?Když je naladěná stanice tenhle zrnivý zvuk utichne.
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1816
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:32    Předmět: Citovat

radovanhlaváček napsal(a):
díky moc za radu.Co bych měl pro jistotu vyměmit? Jo a jde tam připojit AVmodul? Třeba ten pro Color 110?

VSETKY Oravany mali AV vsup od vyrobcu,takze tam netreba nic pridavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:32    Předmět: Citovat

Zvuk z řádkového konce bez signálu: při přepnutí na naladěný program se ti obraz zasynchronizuje hned, tak to neřeš.
Řádkový oscilátor totiž se dolaďuje tak, že porovnává fázi řádků s fází řádkových impulsů z OMF. Ty tam nejsou, zato je tam šum, na jehož některé špičky se snaží zasynchronizovat. Takže ten volnoběžný kmitočet "plave". No a, protože řádkový koncový stupeň je konstruovaný, seřízený, doslova vyladěný, na jediný konstantní řádkový kmitočet, při buzení kmitočtem i nepříliš odlišným, a navíc nepravidelně kolísajícím, to prostě někdy slyšet je. Na závadu to není, přežilo to dlouhodobě i notorické televizní spáče u programů, na nichž se po skončení programu vypínal vysílač.
Pro případ, že v té televizi AV modul chybí (tuším, že byl vyvedený na šestikolíkový kulatý DIN konektor):
AV modul pro C110 do téhle televize sotva půjde, nejde totiž jednoduše navázat na původní cestu videosignálu, je řešená už jinak, navíc tahle televize nemá kostru spojenou se sítí, tak ani není proč. Video chodí dobře i přes anténní vstup.


Naposledy upravil Hill dne ne září 24 2006, 19:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:39    Předmět: Citovat

Aha, čili jedině najít někde tenhle AV modul. No chci tuhle bedýnku dát tchýňce na zahradní domek. Tchán k tomu občas připojuje kameru nebo foťák... Neměli byste chlapi nějaké zapojeníčko v "šuplíku"?
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:45    Předmět: Citovat

Ty jsi rychlý, jak zaječí prd, než jsem tomu dal tvar, už sháníš videomodul. Radši koukni dozadu po tom DIN konektoru (5 kolíků po 60° a jeden uprostřed). Kdybych si vzpomněl hned, že je to vlastně Oravan, tak s AV vstupem ani neblbnu: AV modul je nedílnou součástí zapojení a ten konektor tam je! - schválně jsem si k tomu stáhnul schéma.

Naposledy upravil Hill dne ne září 24 2006, 19:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:48    Předmět: Citovat

Člověče, je tam.Byl jsem se mrknout.Co s ním? To je AV?
ten komentář je super "zaječí prd" Smile
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:56    Předmět: Citovat

Promiň, ale slabikuju si schéma z kousků, jak je má Kácha na svém webu a mezitím průběžně upravuju příspěvek - halt ho občas odešlu nedodělaný a přepisuju. No a ty už mezitím odpovíš.

Konektor? K němu dělá Hama adaptéry na cinche a to je asi to, co potřebuješ. Za asi pajcku v každé slušné elektře - videokabel 2x Cinch-->DIN. Ten se dělá jeden, protože v DIN konektoru je (na rozdíl od scartu) na stejném kolíku vstup i výstup a to jak u zvuku, tak u obrazu.
A jde to přepnout ovladačem, z procesoru je přepínací signál vyvedený.


Naposledy upravil Hill dne ne září 24 2006, 20:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 19:58    Předmět: Citovat

Hele to je fakt AV.koukám do výkresu....1čka mi připadá jako Video, 2jka a 3jka Zem, 4ka výstup na MGF a 5tka tomu nějak nerozumím, jak je to doopravdy?
Návrat nahoru
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 20:09    Předmět: Citovat

Video mi připadá, že jde rovnou do řídící jednotky na "AV" kolík.Nemám k tomu manuál.To je tak když člověk tahá starý krámy ze smeťáku. Ale když to maká...
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19597
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 20:13    Předmět: Citovat

Popis špiček konektoru DIN AV (podle DIN 45310):

1 - přepínací napětí (nezapojen=všechno je výstup pro nahrávání z televize, +12V=všechno je vstup, tedy TVP slouží jako monitor)
2 - vstup/výstup obrazového signálu 1V na 75 ohmech
3 - společná zem, stínění, kostra, GND - jak chceš
4 - vstup zvuku (>100mV/10k)/výstup zvuku (0,5...1V)
5 - +12V, které můžeš požít k nucenému přepnutí na AV zvenčí (zasunutím konektoru), ale nutné to není. Měl by unést až 100mA odběr.
6 - nezapojen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 24 2006, 20:22    Předmět: Citovat

Hille prosím Tě mrkni tam ještě. Ona ta dvojka vypadá jako by šla na zem ve vedlejší desce v pravo. Já Ti samo věřím. Je to tam zvláštně namalovaný. Moc děkuju jinak za radu ušetřil jsem si práci s matláním AV.Smile
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund