Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měření neeltrických veličin
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 11:48    Předmět: Měření neeltrických veličin Citovat

Ahoj, potřebuju nějaké tipy na zdroje o věcech jako jsou třeba pohyb, roztahování (snímače na roztahování mostů při změně teploty) a podobně. Nějaké tipy na zdroje? Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 12:46    Předmět: Citovat

http://aleph.vkol.cz/pub/svk01/00048/83/000488352.htm

nebo

Zehnula K. Snímače neelektrických veličin. 2. vyd. Praha: SNTL, 1983. 371 s
Tahle je dobrá, 1. vydání jsem koupil ještě za studií, zaobírá se skoro vším - od teploty až po radioaktivní záření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 15:38    Předmět: Citovat

Pouzitie optickych vlakien http://www.safibra.cz/stavebnictvi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 16:23    Předmět: Citovat

A není možno nějaký bezplatný odkaz, co nebudu muset objednávat, čekat a platit?

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Používej konečně tlačítko nad a pod vláknem!
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 16:46    Předmět: Citovat

Protože tu knížku mám, tak jsem po odkazech nepátral. Sad

Čím to je, že každý dnes chce všechno hned, bez námahy a zadarmo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 16:51    Předmět: Citovat

Zadarmo? Protože nemám peníze, zkoušel sem 20 brigád, ale všzude maj stopstav.

Námahy? Protože po mě věčně ve škole chtěj milion věcí, a ani to nejmenší avízo, kde je sebrat.

A hned? Protože mě čeká dalších tisíc věcí k udělání. Smile

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Používej konečně tlačítko nad a pod vláknem!

Mimochodem: škola, která ti všechny informace naservíruje na stříbrném tácku, stojí za howning, protože tě naučí jen to, co je teď, ale nenaučí tě sehnat si informace kdykoli později. Važ si toho, že tě nutí, ať si ty informace seženeš sám: to umění sám dohledat a se naučit (a vytrvalost v tom) jsou tím nejlepším, co ti může škola do života dát.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 16:55    Předmět: Citovat

Ta to vás lituji. Pokud by vás zajímala nějaká konkrétní věc, mohl bych to možná naskenovat, ale to taky nebude hned. Jestli vás zajímá snímání tepelného roztahování, tak hledejte teorii pro tenzometry nebo pro snímače polohy. Něco tady:

http://www.mti.tul.cz/cs/dms-mater
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 19:25    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
Protože po mě věčně ve škole chtěj milion věcí, a ani to nejmenší avízo, kde je sebrat.

Jestli je to škola aspoň trochu v oboru a kantoři jsou příčetní, poskytli vám určitě napřed nějaký základy a taky aspoň rámcově metodiku, jakým způsobem si opatřit informace k úkolům. Pochybuju, že by školství někde fungovalo na principu hodit do vody kuchaře z učňáku a zkoušet, jestli doplave k vědomostem jak vyrobit turbínu.
Časy se koukám mění, dřív toho bylo v knížkách (učebnicích pro ročník) víc než se stihlo podle osnov probrat, protože nás zdržovali brigádama v zemědělství...
Kdo se chtěl v oboru vrtat víc než nabízely osnovy pro ročník a učebnice, měl k dispozici školní knihovnu, kde byla snad celá ediční řada SNTL plus časopisy z oboru. Do knihovny většinou nikdo nepáchl jak byl rok dlouhej.

Jestli vám řekli k snímačům neelektrických veličin: opatřete si informace na webu, tak somrování na EB není nelegitimní pramen informací Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 19:29    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Jestli vás zajímá snímání tepelného roztahování, tak hledejte teorii r

Obávám se že běžné pojetí úkolů a odpovědí na úkoly nemotivuje žádný zájem, ale potřebu dodat aspoň trochu relevantní odpovědi na učitelovy otázky a vzápětí problém navždy zmizí ze zorného pole učitele i žáka. Takhle "studovaly" už za mýho mládí SPŠ holky, co se nedostaly na ekonomku a chtěly mít maturitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 19:33    Předmět: Citovat

Ještě teď slyšim učitele odborných předmětů - Proč ty holky nejdou na kuchařky nebo na něco takovýho proboha!!! Laughing
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 20:09    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
mtajovsky napsal(a):
Jestli vás zajímá snímání tepelného roztahování, tak hledejte teorii r

Obávám se že běžné pojetí úkolů a odpovědí na úkoly nemotivuje žádný zájem, ale potřebu dodat aspoň trochu relevantní odpovědi na učitelovy otázky a vzápětí problém navždy zmizí ze zorného pole učitele i žáka. Takhle "studovaly" už za mýho mládí SPŠ holky, co se nedostaly na ekonomku a chtěly mít maturitu.


Co tím myslíš, tou první statí?

U mě je blblé že sem vysazen spíš na dějepis a jazyky, ale s tím se, dnes, údajně práce hledá blbě. Tak holt dělám věc, ke který nemám ani vztah a ani náturu.

"EDIT:"
Važ si toho, že tě nutí, ať si ty informace seženeš sám: to umění sám dohledat a se naučit (a vytrvalost v tom) jsou tím nejlepším, co ti může škola do života dát.
--- Já si nestěžuju na školu, co mi vadí je blbej google, co mi na technickou otázku vyplivne schémata vnitřu vejce.

Já nejsem pohodlný člověk, ale jaksi 50. mautirních otázek je docela nápor na mozek, a už mi to začíná lést všemi otvory. Aby nezačaly pučet nějaké nové!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2591

PříspěvekZaslal: st březen 13 2013, 22:21    Předmět: Citovat

Fredy00 napsal(a):
U mě je blblé že sem vysazen spíš na dějepis a jazyky, ale....--- co mi vadí je blbej google... a už mi to začíná lést všemi otvory...

Nechápu, jak jsem mohl prolézt školami, když google ještě nebyl a pokud jsme si něco museli udělat na počítači, tak jsme to museli napsat do rastrového papíru případně vyděrovat na děrnou pásku, hodit na fakultě do šuplete a čekat, až se tam objeví výpis z tiskárny, my se dozvíme, že ve třetím řádku je chyba a celý postup opakovat. Jinak pokud si nechceš nebo nemůžeš odbornou knihu koupit, existují knihovny, kde si ji můžeš vypůjčit, pokud ji daná knihovna nemá, tak ti ji může sehnat meziknihovní výpůjční službou.

A vůbec - když koukám na sousední dotaz:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=56909
Možná by bylo nejlepší, kdyby tazatel zveřejnil seznam otázek k maturitě, vyznačil co chce, abychom za něj udělali a naznačil do jaké hloubky to po něm budou zkoušející chtít.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2013, 11:13    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Fredy00 napsal(a):
U mě je blblé že sem vysazen spíš na dějepis a jazyky, ale....--- co mi vadí je blbej google... a už mi to začíná lést všemi otvory...



jazyky

vyjmenované slovo

hrady Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2591

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2013, 13:49    Předmět: Citovat

Jazyky jsou v pořádku, akorát jsem se podivil, že někdo, kdo je na ně vysazen může napsat "sem" a "lést"
Razz

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fredy00



Založen: Mar 13, 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2013, 16:49    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Jazyky jsou v pořádku, akorát jsem se podivil, že někdo, kdo je na ně vysazen může napsat "sem" a "lést"
Razz


Nářečí a nespisovnost. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund